Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απλα μια αναφορα για να μην την πατησουν αλλοι φιλοι.... τελικα πηρα το gta και δεν ειναι συμβατο το controller μου( εχω το spartan gear wired) με βλεπω για controller xbox 360....

δεν παλευεται με πληκτρολογιο και ποντικι το gta pffffffff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα μια αναφορα για να μην την πατησουν αλλοι φιλοι.... τελικα πηρα το gta και δεν ειναι συμβατο το controller μου( εχω το spartan gear wired) με βλεπω για controller xbox 360....

δεν παλευεται με πληκτρολογιο και ποντικι το gta pffffffff

Ενας απο τους λογους που δεν αξιζει η αγορα φθηνου gamepad οπως εχουμε αναφερει πιο παλια ειδικα απο τετοιες εταιριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα μια αναφορα για να μην την πατησουν αλλοι φιλοι.... τελικα πηρα το gta και δεν ειναι συμβατο το controller μου( εχω το spartan gear wired) με βλεπω για controller xbox 360....

δεν παλευεται με πληκτρολογιο και ποντικι το gta pffffffff

 

Δεν μπορείς με κανένα πρόγραμμα να το ρυθμίσεις?

 

https://www.youtube.com/watch?v=u5CuOW2PRYw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν παρω το torid στα 26 ευρω με ειχαν πιασει και εμενα τσιγγουνιες και πηρα το spartan wired...Ουτε σε ενα παιχνιδι δεν μπορεσα να το ρυθμισω...Τι emulator δοκιμασα,τι προγραμματα...τι βιντεο ειδα...τπτ!Εστειλα mail στην εταιρια,με γραψανε.Καπου εκει συγχηστηκα,πηρα το Torid και βρηκα την υγεια μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν παρω το torid στα 26 ευρω με ειχαν πιασει και εμενα τσιγγουνιες και πηρα το spartan wired...Ουτε σε ενα παιχνιδι δεν μπορεσα να το ρυθμισω...Τι emulator δοκιμασα,τι προγραμματα...τι βιντεο ειδα...τπτ!Εστειλα mail στην εταιρια,με γραψανε.Καπου εκει συγχηστηκα,πηρα το Torid και βρηκα την υγεια μου!

Δεν περιμενα κατι λιγοτερο να σου πω την αληθεια. Απο gamepad κατω των 10ευρω φαντασου τι mail θα εχουν φαει απο τους παντες(που θα τα αγοραζουν 2 2 τα controller).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω δεν περιμενα να δουλεψει και γενικα ειμαι της "ιδεολογιας" οτι αν θες να κανεις την δουλεια σου σωστα και γρηγορα πρεπει να πληρωσεις,αλλα ημουν σε γνωστη αλυσιδα,το ειδα λεω ας δοκιμασω.Ηδη εκεινη την στιγμη ειχα σχεδον αποδεχτει οτι πεταω 10 ευρο...αλλα ειπα μια στις 10 να μου βγει και ας κρατησει για ενα 6μηνο,τα χει βγαλει τα λεφτα του...τελικα ουτε 6λεπτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ξερεις ποιο ειναι???Γιατι να πεταξεις 10ευρω στο gamepad ετσι απλα οταν με 20-23ευρω ξεκινανε τα Speedlink/logitech???

 

Παθών σε περιφεριακά παλιότερα με περιφερειακά από το μαυρό πρόβατο του thread (turboX) καθαρά γιατί είδα το wireless mouse η το gamepad στα -10 €. Το μετάνιωσα κάθε φορά, ίσως δε μου κάτσε το 1 στα τόσα που βγαίνει γερό. Δεν είναι τα χρήματα απαραίτητα που βέβαια θα τα έδινες για να πάρεις κάτι decent, είναι το μπλέξιμο και το σιχτίρισμα μέχρι να (αν) δουλέψει.

Κάτι επώνυμο με εγγύηση χωρίς μπλιμπλίκια δεν είναι απαγορευτικά ακριβότερο όπως λέει και ο Fulgore

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ξερεις ποιο ειναι???Γιατι να πεταξεις 10ευρω στο gamepad ετσι απλα οταν με 20-23ευρω ξεκινανε τα Speedlink/logitech???

ειναι αυτο που σου ειπα...και αν δουλεψει?θα βγαλει τα λεφτα του σε χρονο dt...ειναι ρισκο...το παιρνεις και η βγαινεις πολυ κερδισμενος η πολυ λιγο χαμενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αυτο που σου ειπα...και αν δουλεψει?θα βγαλει τα λεφτα του σε χρονο dt...ειναι ρισκο...το παιρνεις και η βγαινεις πολυ κερδισμενος η πολυ λιγο χαμενος...

Βασικα δεν ειναι καθολου ρισκο αλλα τεσπα.Το να δουλεψει σε 1-2 παιχνιδια(πχ κανενα ποδοσφαιρακι/μπασκετ)αν το θες παει στο καλο.Το να το εχεις σαν βασικο gamepad για οτι παιχνιδι βγαινει παλι οχι. Και ουτε ξερω και τι ρολο βαραει απο πλευρας εγγυησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τεσπα σημασια εχει οτι αυτο το gamepad πλεον δεν αποτελει καν επιλογη ρισκου...δεν υπαρχει ρισκο...ΔΕΝ θα δουλεψει,τοσο απλα!Ας το ξερουν οι φιλοι μας εδω γυρω οταν ψαχνουν και τους εχουν πιασει τσιγγουνιες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις.Διαφωνω στο παραπανω που γραφεις. Αν ενα gamepad δεν δουλευει οπως πρεπει τοτε το επιστρεφεις πισω και ζητας τα χρηματα σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα να δεις.Διαφωνω στο παραπανω που γραφεις. Αν ενα gamepad δεν δουλευει οπως πρεπει τοτε το επιστρεφεις πισω και ζητας τα χρηματα σου. 

 

Εννοείς να το γυρίσεις combatibility issues; Δεν ξέρω κατα πόσο αυτό θα είναι εύκολο. Αν είναι ελάττωμα hardware ή μπορείς να επικαλεστείς κάτι τέτοιο καλώς, διαφορετικά δεν ξέρω ποιο κατάστημα αντιπροσωπεία θα στο αλλάξει με την αιτιολογία "δεν το βλέπω όταν πάω να παιξω SFV".

Κι αν στο αλλάξει που θα ναι η ευτυχής κατάληξη σημαντικό μάθημα: ας συνυπολογίσει κανείς αν άξιζε όλη την ταλαιπωρία, τα πήγαινε έλα στο κατάστημα και τη μανούρα για να γλιτώσει αυτά τα 10-15€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα μια αναφορα για να μην την πατησουν αλλοι φιλοι.... τελικα πηρα το gta και δεν ειναι συμβατο το controller μου( εχω το spartan gear wired) με βλεπω για controller xbox 360....

δεν παλευεται με πληκτρολογιο και ποντικι το gta pffffffff

παιδια ξεθαψα απ την αποθηκη μου ενα παλιο xbox controller του παλιου xbox... 

βρηκα στο internet ενα ανταπτορακι που μπορω να το συνδεσω στο pc... 

θα μπορω μετα με αυτο το controller να παιξω gta??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...