Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

https://www.skroutz.gr/s/4432543/SpeedLink-Torid-Wireless-Gamepad-%CE%92lack-PC-PS3.html

Μεχρι στιγμης δεν εχω βρε ασυμβατοτητα...Αρκετα καλο και πραγματικα plug n play...καμια βδομαδα το χω!Μου το προτειναν τα παιδια εδω περα και ειμαι υπερευχαριστημενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπερα

 

Ξερει κανεις αν :

 

1. το ενσυρματο xbox one controller μπορει με μια αγορα wireless adapter να γινει ασυρματο? Δηλαδη να το αγορασω τωρα στα 50 ευρω και αργοτερα να παρω με 20 τον adapter και πιο μετα και το charge and kit? 

 

2. τα rumble triggers δουλευουν σε παιχνιδια PC και ειδικα στο GTA?

 

3. ποιος ειναι ο κωδικος της τελευταιας εκδοσης του controller? (πχ NG6-00002, NG6-00003 κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

 

Ξερει κανεις αν :

 

1. το ενσυρματο xbox one controller μπορει με μια αγορα wireless adapter να γινει ασυρματο? Δηλαδη να το αγορασω τωρα στα 50 ευρω και αργοτερα να παρω με 20 τον adapter και πιο μετα και το charge and kit? 

 

2. τα rumble triggers δουλευουν σε παιχνιδια PC και ειδικα στο GTA?

 

3. ποιος ειναι ο κωδικος της τελευταιας εκδοσης του controller? (πχ NG6-00002, NG6-00003 κλπ)

Το πρωτο που γραφεις γινεται και μαλιστα μεχρι και τον Νοεμβριο νομιζω μονο ενσυρματα μπορουσε να παιξει καποιος μεχρι να βγει ξεχωριστα ο ανταπτορας για ασυρματα. 

 

Για το δυο που λες δεν γνωριζω αν λειτουργει η δονηση αλλα και να λειτουργει προσωπικα δεν με βολευει καθολου.

 

Για το 3 που λες το μονο που θα καταλαβεις για την τελευταια εκδοση ειναι αν εχει απο κατω την υποδοχη για ακουστικα jack.Αυτες  ειναι οι πιο φρεσκες παρτιδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα rumble triggers δεν λειτουργούν σε κανένα game στο pc μέχρι και τώρα.

 

Μέχρι και πριν βγει το wireless adapter για τα windows, μόνο ενσύρματα ήμασταν οι περισσότεροι με τα controllers του one.

 

Μερικά games υποστηρίζουν και ds4 ενσύρματα υπόψιν. Αν έχεις και Bluetooth (από 2.0 και άνω αν δεν κάνω λάθος) μπορείς να είσαι και ασύρματα. Απλά όταν είσαι ενσύρματα μόνο το αναγνωρίζει κανονικα ως dualshock και σου βγάζει και το lay out και τα prompts του controller.

 

To touch pad δεν λειτουργεί. Μόνο σαν κλικ.

 

Απλά το αναφέρω γιατί κάποιος που θα θέλει απλά ένα χειριστήριο ενσύρματα δεν χρειάζεται να τα σκάσει και για του one αν έχει στην κατοχή του, και φυσικά τον βολεύει ένα dualshock.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DS είναι πολύ κατώτερο από το One, βασικά και από του 360 χειρότερο το θεωρώ.

Συμφωνώ, τα έχω πει πολλάκις σε αυτό το topic. Του one είναι μακράν ότι πιο ποιοτικό έχω πιάσει από controller στα χέρια μου ever.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα rumble triggers δεν λειτουργούν σε κανένα game στο pc

Λειτουργουν στο forza apex :P

 

Τουμπανο ο κοντρολερ, εχω ενθουσιαστει. Πηρα το "wired" για αρχη και αργοτερα θα παρω adapter και charge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε το XOne controller. Καταρχήν να πω ότι είναι και δεν είναι plug and play αφού μπορεί να σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να δει τον αντάπτορα και να δουλέψει. Η ποιότητα του χειριστηρίου είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής, ειδικά το dpad και οι μοχλοί είναι κλάσεις ανώτερα από αυτά του X360 controller. Γενικά ισχύει αυτό που διάβαζα, ότι άπαξ και πιάσεις το χειριστήριο του One στα χέρια σου, του 360 σου φαίνεται ψεύτικο. Νομίζω έχει και βελτίωση στο vibration, χωρίς να 'μαι σίγουρος γιατί δεν το χρησιμοποίησα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε το XOne controller. Καταρχήν να πω ότι είναι και δεν είναι plug and play αφού μπορεί να σου σπάσει τα νεύρα μέχρι να δει τον αντάπτορα και να δουλέψει. Η ποιότητα του χειριστηρίου είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής, ειδικά το dpad και οι μοχλοί είναι κλάσεις ανώτερα από αυτά του X360 controller. Γενικά ισχύει αυτό που διάβαζα, ότι άπαξ και πιάσεις το χειριστήριο του One στα χέρια σου, του 360 σου φαίνεται ψεύτικο. Νομίζω έχει και βελτίωση στο vibration, χωρίς να 'μαι σίγουρος γιατί δεν το χρησιμοποίησα πολύ.

Καλοριζικο το controller και για το πρωτο που λες ισχυει.Oταν ειχα πρωτοβαλει το δικο μου επειδη δεν εβγαζα ακρη νομιζα οτι ηταν προβληματικο και ημουν ετοιμος να το γυρισω πισω.Παλι καλα που υπαρχει το google/youtube :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε τυχαίνει. Στα 10αρια του πήρε κανένα 2λεπτάκι να μου το βρει και να λειτουργήσει, στα 7αρια λίγο με παίδεψε αφού έκανα όλη την διαδικασία με τους drivers manually εντελώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, τα έχω πει πολλάκις σε αυτό το topic. Του one είναι μακράν ότι πιο ποιοτικό έχω πιάσει από controller στα χέρια μου ever.

 

Eμένα προσωπικά με χάλασε το one. Καμία σχέση με τη στιβαρή κατασκευή του 360. Λίγο το σφίγγω στα χέρια μου και ''τρίζει'' ενώ το 360 μασίφ πράμα ρε παιδί μου.. 

 

Μου χάλασε και το αριστερό αναλογικό, (1) κάνει σαν να έχει ψιλοσπάσει μέσα του, σαν να έχει ελαφρώς ξεχαρβαλωθεί (δεν μπορώ να το εξηγήσω, σόρρυ) και (2) όταν το πάω δεξιά μένει εκεί, κολλάει (το καθάρισα αλλά δεν άλλαξε κάτι), δεν επαναφέρεται στο κέντρο και πρέπει να το κάνεις εσύ..

 

Αυτά στα δυο 360 που είχα, ούτε για αστείο και μάλιστα σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα όσο έχω το one (λιγότερο από χρόνο).. Ναι, οκ, είναι και τί χρήση κάνει κανείς και πώς πιάνει ένα χειριστήριο, πόσο δυνατά παίζει κλπ, αλλά οκ και 360 και ps3 controller δεν μου δημιούργησαν ποτέ κανένα θέμα και με πολύ περισσότερο λιώσιμο από το one controller που έχω.

άπαξ και πιάσεις το χειριστήριο του One στα χέρια σου, του 360 σου φαίνεται ψεύτικο.

 

Θα έλεγα το ακριβώς αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...