Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πήγα μια βόλτα από Γερμανό και μου πρότειναν ένα με 20€.

Είναι κλασσικό στυλ σαν του Playstation.

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και σε Xbox 360 Controller για το οποίο δεν ξέρω αν θα με βολέψει η τοποθέτηση των Analog Sticks και των κουμπιών. (Το αριστερά analog συγκεκριμένα και τα κουμπιά που είναι πιο πάνω από ότι έχω συνηθίσει).

 

Υπάρχει κάποιος που έχει δουλέψει και τα 2 και μπορεί να μου πει αν ήταν εύκολη η μετάβαση?

καθε διαφορετικό και λιγο περίεργο στην αρχη. πόσο να σου πάρει να το συνηθίσεις. 2-3 ωρες? εγα πάντα ειχα ps controlers και οταν έπιασα 360 στα χερια μου δε με δυσκόλεψε καθόλου. τώρα αν νομίζεις οτι θα εχεις θεμα ψαξε απο κανα γνωστό σου να δανειστείς για 1-2 μερες να δεις.

για wireless δυσκολο το βλεπω...να αλλαζω συνεχεια μπαταριες κτλπ...εχει και lag...η οχι?

ουτε lag ούτε θέμα με μπαταρίες. βγαζω πάνω απο 2 εβδομάδες με καθημερινή χρήση στις 2 μπαταριες. τις αγοράζω απο τα jumbo με 2-3ε 24pack. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγω με το Spartan wired δεν μπορω ουτε Rocket league ουτε Dark souls 3 ουτε PRo...Το pro πως το ρυθμισες και γιατι στα αλλα δεν μπορεις?

Το χω παρατησει στην ακρη και θα παω να παρω κανα 360 που ειναι πραγματικο plug n play (ελπιζω)

τo προ φιλε το ρυθμισα απ τα τοπικα αρχεια απ το steam και πηγα εκει που λεει settings και εκει μεσα εχει να το ρυθμισεις... αν δεν το βρεις ξαναστειλε... 

 

εγω που θελω να παρω το gta v παιδες θα ειμαι οκ με spartan wired pc gamepad?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Speedlink Torid Wireless gamepad

 

Το εχει κανεις να μου πει αν αξιζει στα 30 ευρω?

Η Speedlink μαζι με την logitech θεωρουνται απο τις καλες εταιριες στον χωρο περα των επισημων της Microsoft. Αν δεν μπορεις να πας στα 40+ευρω για ασυρματο Xbox360 και θες οπωσδηποτε ασυρματο και τα χρηματα που διαθετεις ειναι αυτα τοτε ισως ειναι καλυτερο οντως να κοιταξεις σε Speedlink gamepad. Κυριως ψαξε να δεις αν εχει πετυχει κανεις τιποτα θεματα ασυμβατοτητας με καποια παιχνιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Speedlink Torid Wireless gamepad

 

Το εχει κανεις να μου πει αν αξιζει στα 30 ευρω?

Τον εχω λιωσει το μοχλο σε φιφα, gta online, witcher 3, rocket league. Για τα λεφτα του ειναι εκπληκτικος. Απλα να ξερεις τα τριγκερ δεν δουλευουν σε φουλ διαδρομη οπως στους ακριβους μοχλους. Πχ στα racing αν πατησεις ελαχιστα το τριγγερ στον 360 ειναι σαν να πατας ελαχιστα γκαζι. Ε σε αυτον θελει λιγο παραπανω πατημα. Η πρωτη μικρη πιεση σαν να ειναι ανουσια. Μικρολεπτομερια, απλα σου λεω. Μεγαλο συν η μπαταρια που ειναι ενσωματωμενη και κραταει απειρα ειδικα αν βγαλεις τη δονηση. Παρτον αφοβα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Speedlink μαζι με την logitech θεωρουνται απο τις καλες εταιριες στον χωρο περα των επισημων της Microsoft. Αν δεν μπορεις να πας στα 40+ευρω για ασυρματο Xbox360 και θες οπωσδηποτε ασυρματο και τα χρηματα που διαθετεις ειναι αυτα τοτε ισως ειναι καλυτερο οντως να κοιταξεις σε Speedlink gamepad. Κυριως ψαξε να δεις αν εχει πετυχει κανεις τιποτα θεματα ασυμβατοτητας με καποια παιχνιδια.

 

Εγινε, Ευχαριστω.

Τον εχω λιωσει το μοχλο σε φιφα, gta online, witcher 3, rocket league. Για τα λεφτα του ειναι εκπληκτικος. Απλα να ξερεις τα τριγκερ δεν δουλευουν σε φουλ διαδρομη οπως στους ακριβους μοχλους. Πχ στα racing αν πατησεις ελαχιστα το τριγγερ στον 360 ειναι σαν να πατας ελαχιστα γκαζι. Ε σε αυτον θελει λιγο παραπανω πατημα. Η πρωτη μικρη πιεση σαν να ειναι ανουσια. Μικρολεπτομερια, απλα σου λεω. Μεγαλο συν η μπαταρια που ειναι ενσωματωμενη και κραταει απειρα ειδικα αν βγαλεις τη δονηση. Παρτον αφοβα.

Ωραιος αυτο ηθελα να ακουσω, οποτε δεν εχει προβλημα συμβατοτητας στα παιχνιδια και τετοιες βλακειες?

 

Ευχαριστω πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον εχω λιωσει το μοχλο σε φιφα, gta online, witcher 3, rocket league. Για τα λεφτα του ειναι εκπληκτικος. Απλα να ξερεις τα τριγκερ δεν δουλευουν σε φουλ διαδρομη οπως στους ακριβους μοχλους. Πχ στα racing αν πατησεις ελαχιστα το τριγγερ στον 360 ειναι σαν να πατας ελαχιστα γκαζι. Ε σε αυτον θελει λιγο παραπανω πατημα. Η πρωτη μικρη πιεση σαν να ειναι ανουσια. Μικρολεπτομερια, απλα σου λεω. Μεγαλο συν η μπαταρια που ειναι ενσωματωμενη και κραταει απειρα ειδικα αν βγαλεις τη δονηση. Παρτον αφοβα.

τον αναγνωριζει το παιχνιδι με την μια η θελει τπτ προγραμματα 3τα για να το φτιαξεις να το βλεπει σαν xbox 360 pad?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αυτα που ειπα πριν συν Dirt Rally, Ori, Forza Apex, Project Cars, Assetto Corsa τον αναγνωριζει κανονικα σαν 360 χωρις να κανεις το παραμικρο.

 

Τον αναγνωριζει επισης και σε Game Boy και Wii emulators αρα λογικα δεν παιζει τετοιο θεμα σε κανενα παιχνιδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταίες μέρες άρχισε να τα φτύνει το controller του Xbox 360 που έχω στο PC. Κλείνει με το παραμικρό χτύπημα, χάνει συνεχώς την σύνδεση κτλ. Κρίμα, γιατί θα πάει τσάμπα και ο σχετικός αντάπτορας που έχω αγοράσει, μιας και το ίδιο gamepad δεν το ξαναπαίρνω με τίποτα (υπερβολικά χοντρό, βαρύ και άβολο, τα χέρια μου γίνονται μούσκεμα στα 2 λεπτά παιχνιδιού).

 

Πάμε για άλλα μου φαίνεται. Την αγορά δεν την έχω ερευνήσει ιδιαίτερα, ψάχνω κάτι σχετικά φθηνό, μέχρι κάνα 20ευρώ, Δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα να είναι ασύρματο. Υπάρχει κάτι να μου προτείνετε; Thx.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 (υπερβολικά χοντρό, βαρύ και άβολο, τα χέρια μου γίνονται μούσκεμα στα 2 λεπτά παιχνιδιού).

 

Μπας και έχεις μικρά χέρια? Έχω κλείσει καμιά 80αρια ώρες αποκλειστικά Dark Souls με αυτό και το μόνο πρόβλημα που έχω, είναι ότι δεν μπορώ να χτυπήσω καλά τον LT trigger. Κατά τα άλλα όλα εξαιρετικά!

 

Θα σου έλεγα να δώσεις 27 να πάρεις αυτό αλλά έχει την ίδια κοψιά με το 360 και δεν θα σε βολέψει.

 

Επόμενη επιλογή λοιπόν αυτή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπας και έχεις μικρά χέρια? Έχω κλείσει καμιά 80αρια ώρες αποκλειστικά Dark Souls με αυτό και το μόνο πρόβλημα που έχω, είναι ότι δεν μπορώ να χτυπήσω καλά τον LT trigger. Κατά τα άλλα όλα εξαιρετικά!

 

Όχι, το ακριβώς αντίθετο, είμαι 1,90, έχω μεγάλα χέρια και μακριά δάχτυλα. 3 χρόνια το έχω τώρα (μου ξέμεινε από ένα Xbox), από την αρχή δεν το πάλευα αλλά έκανα κουράγιο :P.

 

Thx, θα τα κοιτάξω αυτά. Κάτι σε μορφή Dual Shock μάλλον θέλω (θα πήγαινα σε Dual Shock αλλά θέλει έξτρα adapter (για ασύρματο) συν τις ψιλοχακιές για να παίξει σε PC που δεν τις πολυεμπιστεύομαι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες επιδη με βλεπω να παραγγελνω το torid να παω να το παρω αυριο,μια ερωτηση μονο!Εγω το κουτι το εχω πανω στο γραφειο 15ποντους απο την οθονη!Διαβασα το καλωδιο ειναι 80 εκατοστα...ισχυει?Γτ αν ειναι ετσι πρεπει να παρω αλλο,τι καλωδιο ειναι?Usb σε mini usb?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...