Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρα το SL Torid σημερα, αριστες οι πρωτες εντυπωσεις αλλα ξερει κανεις αν μπορω καπως να ελεγξω το επιπεδο που βρισκεται η μπαταρια του καθε φορα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γνωρίζει κάποιος πώς απενεργοποιώ τα ασύρματα χειριστήρια xbox 360 στον υπολογιστή;

Το δικο μου μετα απο καποια ωρα χωρις να πατηθει καποιο κουμπι ή μοχλος σβηνει,αν οχι απλα βγαλε το καπακι απο τις μπαταριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυστηχως κριμα τα επισημα Xbox controllers τουλαχιστον να μην εχουν μια ενδειξη μπαταριας ή εστω προειδοποιηση οταν ειναι να τελειωσεις απο μπαταρια. 

 

Πραγματικα σε αυτο η MS ειναι το λιγοτερο απαραδεκτη στο PC. Για να μην αναφερω οτι εστω το παραπανω επρεπε να γινεται οχι μονο με τα xbox controllers αλλα και με τα αλλα επωνυμα τυπου Logitech,Speedlink κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, θελω να αγορασω το controller του 360 το ενσυρματο για pc (αξιζει πιστευετε να δωσω +20 για το one?), το θελω για pro, fifa, nba, wrc κυριως, αν με βολεψει και σε κανενα αλλο γιατι οχι. Το ερωτημα μου ειναι αν θα με βολεψει στο προ/φιφα πιο πολυ μιας και τα τελευταια 13 χρονια χρησοιμωποιω controllers σε σχημα dualshock. Δυστηχως δεν εχω την ευκαιρια να το δοκιμασω. Εχει κανει καποιος την αλαγη απο ds σε xb360, και αν ναι τον βολεψε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια, θελω να αγορασω το controller του 360 το ενσυρματο για pc (αξιζει πιστευετε να δωσω +20 για το one?), το θελω για pro, fifa, nba, wrc κυριως, αν με βολεψει και σε κανενα αλλο γιατι οχι. Το ερωτημα μου ειναι αν θα με βολεψει στο προ/φιφα πιο πολυ μιας και τα τελευταια 13 χρονια χρησοιμωποιω controllers σε σχημα dualshock. Δυστηχως δεν εχω την ευκαιρια να το δοκιμασω. Εχει κανει καποιος την αλαγη απο ds σε xb360, και αν ναι τον βολεψε?

Μπορεις να δοκιμασεις τα controllers σε μεγαλες αλυσιδες τυπου Public,Πλαισιο,Media Markt κλπ

 

Για το XboxOne controller παντως αν θες να παιζεις μονο ενσυρματα τοτε δεν κοστιζει 50 κατι οπως βλεπεις στο skroutz.

https://www.skroutz.gr/s/7876499/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller-for-Windows.html?from=catspan

Αγοραζεις αυτο,με το οποιο μπορεις να παιζεις και ασυρματα,και αν δεν σε ενδιαφερει πουλας τον δεκτη που εχει αξιας

 

https://www.skroutz.gr/s/8060746/Microsoft-XBOX-ONE-Wireless-Adapter-for-Windows.html?from=catspan

 

Και σου βγαινει φθηνοτερα.

 

Οσο για το παραπανω που γραφεις υπαρχει και σε Logitech https://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-F310-Gamepad.html?keyphrase=logitech+f310 με 3χρονια εγγυηση και φθηνοτερο απο τα αλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παω να ρωτησω στα public αν το εχουν τουλαχιστον να δω πως καθετε στα χερια μου, αν και πιστευω πως αν δε παιξεις δε μπορεις να καταλαβεις αν σε βολευει, του one αν υπολογισω μεταφορικα αυτο με τον δεκτη βγαινει ~75, και να πουλησω 20 τον δεκτη 55 μου βγαινει, του 360 ~35 οποτε ενα 20αρικο παραπανω, αν και υπαρχει στα ~58 χωρις τον δεκτη οπως ειδα. Θελω του xbox λογω συμβατοτητας και ρυθμισης των κουμπιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα εισαι απο επαρχια απο οτι καταλαβα απο αυτα που γραφεις παραπανω 

 

Το Logitech παντως το εχει και το eshop στα 25ευρω

http://www.e-shop.gr/logitech-f310-gamepad-p-PER.580198

 

Αλλιως χτυπα απο you(που ισως σε βολευει και για παραλλαβη απο καταστημα για φθηνοτερα)το 360 που μαλιστα γραφουν για 3χρονια εγγυηση http://www.you.gr/pc-parts/cheiristiria/cheiristiria-pc/microsoft-xbox-360-wired-controller-for-windows-us

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς,πολύ καλή η ιδέα με το you, θα ψάξω να βρω να το δοκιμάσω κάπου αν μπορέσω και το παραγγέλνω. Δε πιστεύω να καταλάβω τόση διαφορά με του one οπότε θα πάω στο 360 και με καλώδιο. Αν βάλω προέκταση usb για να φτάνει στον καναπέ θα έχω θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς,πολύ καλή η ιδέα με το you, θα ψάξω να βρω να το δοκιμάσω κάπου αν μπορέσω και το παραγγέλνω. Δε πιστεύω να καταλάβω τόση διαφορά με του one οπότε θα πάω στο 360 και με καλώδιο. Αν βάλω προέκταση usb για να φτάνει στον καναπέ θα έχω θέμα?

Δεν νομιζω να εχεις καποιο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δυστηχως κριμα τα επισημα Xbox controllers τουλαχιστον να μην εχουν μια ενδειξη μπαταριας ή εστω προειδοποιηση οταν ειναι να τελειωσεις απο μπαταρια. 

 

Πραγματικα σε αυτο η MS ειναι το λιγοτερο απαραδεκτη στο PC. Για να μην αναφερω οτι εστω το παραπανω επρεπε να γινεται οχι μονο με τα xbox controllers αλλα και με τα αλλα επωνυμα τυπου Logitech,Speedlink κλπ.

 

To Logitech F710 όταν πλησιάζει η μπαταρία στο τέλος της αναβοσβήνει το LEDάκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To f310 το επιασα μια φορα στα χερια μου. Μεγαλη μουφα και πολυ ψευτικο. Σαν να ειναι φτιαγμενο απο χαρτοκουτο ειναι. Απλα για να μην σας μενουν τα κοντρολερ στο ραφι και παιρνετε μετα αλλα, πατε κατευθειαν στου Χ1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...