Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το xbox 360 reciever στο pc και επειδη το χειριστηριο εχει αρχισει και τα φτυνει σκεφτομαι να παρω καινουργιο,εκτος απο το αυθεντικο χειριστηριο του 360 υπαρχει καποιο αλλο που να μπορω να χρησιμοποιησω με αυτον το δεκτη?Κατα προτιμηση καποιο με καλυτερο σταυρο αν ξερετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το Χ1 ασυρματο χειριστηριο για το Pc με τον δεκτη, γινετε να παιζεις και με καλωδιο? Και αν ναι το καλωδιο που το βρισκεις? Και αν παιζεις ασυρματα και τελειωσουν οι μπαταριες, γινετε να τις φωρτισεις ή θα θελουν συνεχεια αλλαγη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το Χ1 ασυρματο χειριστηριο για το Pc με τον δεκτη, γινετε να παιζεις και με καλωδιο? Και αν ναι το καλωδιο που το βρισκεις? Και αν παιζεις ασυρματα και τελειωσουν οι μπαταριες, γινετε να τις φωρτισεις ή θα θελουν συνεχεια αλλαγη? 

Επαναφορτιζομενες μπαταριες λειτουργουν κανονικα. Αλλιως για αυτα που ζητας υπαρχει το https://www.skroutz.gr/s/5279528/Microsoft-Play-Charge-Kit-XBOX-One.html?from=account_favorites 

Παντως για το παραπανω charge and play να αναφερω οτι μονο ο Κωτσοβολος αξιζει καθως δινει 2 χρονια εγγυηση ενω τα αλλα μαγαζια μολις 1. Α και για την τιμη μην σας φοβησει ειναι γνωστη τακτικη αλυσιδων.Πριν λιγο καιρο επαιζε στα 19.90 και τωρα το βαλανε και καλα 24.90 που με το ''παζαρεψε το'' παλι 19.90 το αφηνει χαμηλοτερη τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι ναι την ωρα που φορτιζει λειτουργει το καλωδιο και παιζεις μεσω αυτου.Δεν το εχω παρει ακομα το kit αλλα υποθετω οτι ετσι θα ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά πήρα το xbox one (ασύρματο) χειριστήριο. Το βρήκα από ένα παιδί εδώ στις αγγελίες, σφραγισμένο με 45 ευρώ! Είμαι πολύ ευχαριστημένος κι επιτέλους έχω χειριστήριο συμβατό με όλα τα παιχνίδια στο PC και δεν θα κάνω αλχημείες για να παίξω.  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα ενα απλο wired xbox one controller για pc, ενω ειναι τελειο σε shape και ποιοτητα εχω ενα μεγαλο θεμα, τα triggers ειναι υπερβολικα ευαίσθητα, παιζω και λιγο να ακουμπήσω πανω τους κανουν attack χωρις να το θελω, υπαρχει καποιος τροπος να το ρυθμισω αυτο εστω με 3rd party software?? Στο elite ξερω οτι γινεται αλλα προφανως δεν θα δωσω 150ε για ενα gamepad lol(τα δινουμε σε mouse και keyboards xD)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πληρώσεις 100+ ευρώ για ένα gamepad; Έλα σοβαρέψου! 

Και δεν σου δινει ουτε τον δεκτη για να παιζεις ασυρματα, ουτε το σετακι με τις επαναφωρτιζομενες μπαταριες

Αν παρεις το ασυρματο με τον δεκτη, κοστιζει 65, και αν παρεις και το Charge Kit που κοστιζει 20, μας κανουν 85 ευρω. Θα μπορεις να παιζεις ενσυρματα, ασυρματα και εχεις και τις επαναφωρτιζομενες μπαταριες που τις φορτιζεις με το καλωδιο.

 

Αν παρεις το elite που κοστιζει 150 θα παιζεις μονο με καλωδιο στο pc, μπορεις μετα να παρεις τον δεκτη ξεχωριστα με 30 ευρω. Αρα πας στα 180!! Και αν δεν θελεις συνεχεια να αλλαζεις 2 ΑΑ μπαταριες οταν τελειωνουν, θα πρεπει να παρεις και το charge kit που κοστιζει 20 ευρω, αρα πας στα 200 !!! 

 

Αρα αμα θελεις ολα τα καλουδια, στη μια περιπτωση δινεις 85 ευρω και στην αλλη 200

Αν παλι βολευεσε με μονο καλωδιο και δεν σε χαλανε τα 150, τοτε πανε στο elite

Πιστευω πως αξιζει περισσοτερο η πρωτη επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...