Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά μια απορία σχετικά με το Xbox one controller με τον ασύρματο δεκτή στο PC. Μεταφέρεται ο ήχος μέσω του 3.5mm Jack για να ακούμε από ακουστικά; Υποστηρίζει και μικρόφωνο;

Αν έχεις πάρει το χειριστήριο που έχει το 3.5αρι Jack τότε κανονικά με ένα τυπικό hands-free έχεις ήχο και mic κανονικά. Θα έπρεπε να σε αφήνει να πειράζεις και sensitivity κτλ μέσω προγράμματος για το controller αλλά γίνεται και μέσω των Windows αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

επειδη πολλες φορες εχω προβληματα στα παιχνιδια με τα απλα χειριστηρια, σκεφτομαι να παρω αυτο http://www.you.gr/proionta/pc-parts/cheiristiria/cheiristiria-pc/microsoft-xbox-one-wireless-controller-wireless-ad

 

και θελω να ρωτησω υπαρχει περιπτωση παιχνιδι που να υποστηριζει xbox χειριστηρια να μου βγαζει προβλημα?

και κατι αλλο. λενε οτι δουλευει μονο σε windows 10, εγω εχω τα 7. θα δουλευουν στα 7?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσα games το έχω δοκιμάσει δεν είχα κανενα πρόβλημα. Μπαίνει και στα 7 το controller απλά σε μερικές περιπτώσεις πρέπει να βάλεις εσύ τους drivers, δεν είναι δηλαδή προεγκατεστημένοι όπως είναι στα 10.

 

Σε κάποιους έγινε το update στα 7 οπότε δεν χρειάστηκαν να το περάσουν manually, εγώ το έκανα με τον παραδοσιακό τρόπο αφού δεν μου το έβρισκε αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 7αρια ουτως ή αλλως δεν ειναι προβλημα γιατι αργα ή γρηγορα θα περασεις και εσυ στα δεκαρια οπως και ολος ο κοσμος λογω DX12. Να πω παντως οτι δουλευε κανονικα σε Windows 8-8.1 οταν το πηρα χωρις να κατεβασω εγω τπτ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Χειριστήριο Xbox One ή Xbox 360 για το PC;

 

Θέλω να πάρω ένα χειριστήριο για gaming στο PC. Είμαι ανάμεσα στο χειριστήριο του xbox one και του xbox 360.

Κατά την γνώμη σας ποιο είναι το καλύτερο και γιατί; Πρέπει να προσέξω κάτι κατά την αγορά (π.χ. έκδοση κλπ. για συμβατότητα σε windows 10);

Με ενδιαφέρει να έχει και καλή δόνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει συγκριση μεταξυ 360 και XboxOne.Το καινουργιο με τον δεκτη ειναι σε ολα καλυτερο,ειδικα στον σταυρο.

 

Εκτως αν εχεις ηδη τον δεκτη,κοιτας σε αυτο

 

https://www.skroutz.gr/s/7876499/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller-for-Windows.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω του 360
δεν εχω δοκιμασει του one στο pc αλλα σε xbox.................ας κανω και λαθος αλλα του 360 ΜΑΡΕΣΕ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ
οποτε εγω αγορασα του 360 και δεν ειμαι μετανιωμενος που το πηρα.

οποτε αν σε νοιαζει η αποψη μου..............παρε του 360


επεισης ειναι συμβατο με τα windows 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο του 360. Τέλεια χειριστήρια εκτός από τους σταυρούς. Του one το έπιασα στα χέρια μου και δεν μου άρεσαν τα αναλογικά τα οποία και μου φάνηκαν πολύ χαλαρά σε σχέση με του 360. Επίσης δεν μου άρεσε και το κλικ των bumpers. Βέβαια πρέπει να ήταν η πρώτη έκδοση χειριστηρίου.

 

Μια ερώτηση, ή νέα έκδοση με το 3.5mm Jack, παίζει τον ήχο ωραία στα Windows; Το υποστηρίζει καταρχην;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει σύγκριση. Από τη στιγμή που μπορείς να πας στο gamepad του xbox one δεν υπάρχει κανένας απολύτως λόγος να στραφείς στο xbox 360. Έχω και τα δύο και ειλικρινά η διαφορά είναι χαοτική! Πιο στιβαρή κατασκευή, πολύ καλύτερη ποιότητα, καλύτερα triggers και σταυρός που συμπεριφέρεται ως σταυρός.

 

Έχω δύο του 360. Τέλεια χειριστήρια εκτός από τους σταυρούς. Του one το έπιασα στα χέρια μου και δεν μου άρεσαν τα αναλογικά τα οποία και μου φάνηκαν πολύ χαλαρά σε σχέση με του 360. Επίσης δεν μου άρεσε και το κλικ των bumpers. Βέβαια πρέπει να ήταν η πρώτη έκδοση χειριστηρίου.

Μια ερώτηση, ή νέα έκδοση με το 3.5mm Jack, παίζει τον ήχο ωραία στα Windows; Το υποστηρίζει καταρχην;

Εσύ προσωπικά άσε τo gamepad και αγόρασε καμιά πυξίδα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με βολεύει τελικά το Xbox one Controller στα beat em up. Δυσκολεύτηκα λίγο με το Street Fighter. Σαν να μου φαινόταν μεγάλο το χειριστήριο. Έχω μεγάλα χέρια παρεμπιπτόντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με βολεύει τελικά το Xbox one Controller στα beat em up. Δυσκολεύτηκα λίγο με το Street Fighter. Σαν να μου φαινόταν μεγάλο το χειριστήριο. Έχω μεγάλα χέρια παρεμπιπτόντως. 

Αδυνατον ομως να σε βολεψει και του Xbox360 που ο σταυρος του ειναι χαλια :P

 

Εγω παντως στο Street fighter σιγουρα με βολευε ο σταυρος περισσοτερο απο του 360 ή και απο του Logitech F710.Ασχετως που ετρωγα απειρο ξυλο δεν εφταιγε το controller αλλα εγω που ειμαι noob. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...