Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειχα το εν λογω controller μεχρι προχτες σε Windows 8 και οντως με το που το εβαλα στην υποδοχη Usb κανονικα δουλευε. Δοκιμασε το και σε καποιο αλλο pc δικο σου ή φιλου σου να σιγουρευτεις αρχικα οτι δεν ειναι ελλατωματικο το controller.

 

 

 

Να ενημερωσω μονο οσον αφορα τα του XboxOne controller 

 

Αν και η τιμη του ανταπτορα για το XboxOne controller ειναι στα 30ευρω https://www.skroutz.gr/s/8060746/Microsoft-XBOX-ONE-Wireless-Adapter-for-Windows.htmlενω στην Αμερικη κοστιζει 20δολλαρια 

και η τιμη του XboxOne ενσυρματου ανεβηκε στα 53ευρω παρακαλω https://www.skroutz.gr/s/4365631/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller.html?from=catspan

 

Η τιμη του Controller μαζι με τον ανταπτορα ειναι απο τις χαμηλοτερες(αν οχι η χαμηλοτερη)που παιζει αυτη την στιγμη στην Ευρωπη 

https://www.skroutz.gr/s/7876499/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller-for-Windows.html?from=catspan(το εχει και το Public)

ενω πχ το Πλαισιο το εχει στα 85ευρω το συγκεκριμενο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει καποιο κοντρολερ ασυρματο που να εχει μπαταρια σε φαση ds4 να φορτιζει απο το usb και οχι με κλασσικες μπαταριες?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Charger kit και τελειώνεις με τις μπαταρίες κτλ. Του 360 ήταν εξαιρετικές, πραγματικά ξέχναγες να το φορτίσεις. Στο one είναι επίσης πολύ καλή η διαχείριση της μπαταρίας με αρκετές ώρες χρήσης. Εγώ προσωπικά την έχω καταβρει με το xbone controller. Είναι λίγο ακριβό όλο το πακέτο, controller + adapter + charger kit, I understand that, αλλά μιλάμε για εξαιρετικής ποιότητας χειριστήριο που θα σε κρατήσει χρόνια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Charger kit και τελειώνεις με τις μπαταρίες κτλ. Του 360 ήταν εξαιρετικές, πραγματικά ξέχναγες να το φορτίσεις. Στο one είναι επίσης πολύ καλή η διαχείριση της μπαταρίας με αρκετές ώρες χρήσης. Εγώ προσωπικά την έχω καταβρει με το xbone controller. Είναι λίγο ακριβό όλο το πακέτο, controller + adapter + charger kit, I understand that, αλλά μιλάμε για εξαιρετικής ποιότητας χειριστήριο που θα σε κρατήσει χρόνια.

Να πω στο παραπανω μονο οτι αυτη την στιγμη η τιμη μαζι με ανταπτορα(υποψην παιζει και ενσυρματα αν χρειαστει,μεγαλο θετικο που εψαχνα και δεν ειχαν τα logitech)ειναι η χαμηλοτερη της Ευρωπης και στην ουσια το xbox controller το αγοραζεις 39ευρω.

Επισης εχει και την υποδοχη για ακουστικα αρα φανταζομαι οτι ειναι το νεο μοντελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Χαιρετω, κοιταζω για τιμονιερα κατω απο 100 ευρω, ακουσα καλα λογια για αυτην: https://www.skroutz.gr/s/386712/Thrustmaster-Ferrari-458-Italia-XBOX-360.html

 

Τι λετε? Υπαρχει καμια αλλη προταση στα ιδια (η και λιγοτερα ακομα καλυτερα :D ) λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γνωρίζει παιδιά κάποιος πως μπορώ να δω το επίπεδο των μπαταριών του Xbox one controller το οποίο το έχω συνδεδεμένο ασύρματα στο PC με δικές μου επαναφορτιζόμενες μπαταρίες;
Στο Xbox 360 Controller μπορούσα με το πάτημα του μεσαίου πλήκτρου. Έβγαζε αμέσως μήνυμα για Battery Level.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που μου ερχεται στο μυαλο για αυτο ειναι απο το steam οταν μπαινεις big screen mode σου δειχνει την μπαταρια.Να πω την αληθεια ειναι τρελη μουφα να μην υπαρχει μια ειδοποιηση οταν ειναι να τελειωσει η μπαταρια και ενας απο τους λογους που σκεφτομαι να παρω πιο μετα το charge and play που ενω στην ουσια η αυτονομια ειναι λιγο μικροτερη απο τις μπαταριες(βεβαια και αυτες με την παροδο του χρονου δεν εχουν ιδια αποδοση εκτως αν παρει καποιος καινουργιες)ειναι σιγουρα πιο βολικο απο το βαλε βγαλε κιολας των μπαταριων(φοβαμαι μην στο μελλον σπασω κανενα απο τα δοντακια στο πισω καπακι :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι ότι για να βλέπεις την μπαταρία πρέπει να έχεις αγοράσει το Battery Pack. Δεν μου το εμφανίζει ούτε στο Big Sceen Mode.
Αν πράγματι συμβαίνει αυτό μιλάμε για άλλη μια απόλυτη ξεφτίλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ εχω το official charger kit και μπάλες, δεν σου δείχνει πουθενά την μπαταρία. Αν πατήσεις το home button (κεντρικό σύμβολο του one) απλά σε πετάει σε ένα user interface για εγγραφή και έτσι.

 

Τόσο δύσκολο τους ήταν να βγαλουν κανένα app για το χειριστήριο.. Επίσης δεν έχει υποστήριξη για τo rumble στα triggers και ούτε φαίνεται οτι θα ασχοληθούν.. Και δεν μιλάμε για ένα χειριστήριο φτηνό, πόσο μάλλον αν πάρεις το πακέτο που πήρα εγω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάμε έχω πάρει το Forza Motosport Edition μαζί με τον ασύρματο δέκτη. Για τραγικά πολλά λεφτά. Δεν θα τα έδινα, απλά είχα πιστωτικό από το πανάθλιο σκουπίδι, το Razer Ouroboros και έπρεπε να πάρω κάτι.
Ε όχι, δεν δίνω λεφτά και για Battery Pack! Έχω τόσες Eneloop μπαταρίες!

 

Είναι δυνατόν να μην σου λέει τη στάθμη της μπαταρίας και να το καταλαβαίνεις από Glitches στον ήχο και διακοπές στη σύνδεση του χειριστηρίου; Μας δουλεύουν οι εταιρείες;  :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα το πρωί το Τhrustmaster T16000M :D Μέχρι στιγμής έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος. Καμία κίνηση σε στην neutral θέση και πολύ εργονομικό.

 

PER.583335.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά μια απορία σχετικά με το Xbox one controller με τον ασύρματο δεκτή στο PC. Μεταφέρεται ο ήχος μέσω του 3.5mm Jack για να ακούμε από ακουστικά; Υποστηρίζει και μικρόφωνο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...