Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι τοσα πολλα φραγκα στα Controllers ρε γμτ???Μια το Steam controller,μια το XboxOne με το ανταπτορα,μια το Microsoft Elite...ΤΙ στο διαολο μωρε πως φτασαμε σε σημειο να κοστολογουν 100+ευρω για ενα ρημαδο controller...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνω gamepad ασυρματο για windows games φαση nba2k16 και για κανα rocket league.Εχω βρει αυτο εδω 
http://www.skroutz.gr/s/4432543/SpeedLink-Torid-Wireless-Gamepad-%CE%92lack-PC-PS3.html
Mεχρι 30ευρω υπαρχει κατι καλυτερο?
Επισης,εχει καποια διαφορα το ενσυρματο με το ασυρματο απο αποψη καθυστερησης in-game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Windows 7 με XBOX One Controller.

Πήρα το νέο μαρτζαφλάρι για ασύρματη σύνδεση (Wireless Adapter for Windows) και παίζει μια χαρά με Windows 7.

Το αναφέρω επειδή λένε ότι είναι μόνο για Windows 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια χαρά λειτουργεί και στα 7 guys όπως είπε ο φίλος από πάνω, το επιβεβαιώνω και εγώ. Οκ, στην δική μου περίπτωση δεν ήταν plug and play, έπρεπε να πάω μέσω device manager να κάνω το update των drivers manually και αφού περίμενα αρκετά λεπτά μου πέταξε μερικά library runtime errors, έφαγε μερικά restarts, ένιωσε και το πήρε. 

 

Αnw, καλό το ''Windows 10 only'' gimmick αλλά όπως και να το κάνουμε οι περισσότεροι είναι στα 7 ή 8.1 οπότε πρέπει να το σταματήσει όλο αυτό. Γιατί και το απερχόμενο Ryse of the TR (δεν είναι και τόσο άσχετο το παράδειγμα αυτό, σας προλαβαίνω μερικούς κακοπροαίρετους) που περιμένουμε θα είναι και αυτό όπως αναφέρεται Windows 10 only,(και καλά) ενώ από ότι ξέρουμε δεν θα δούμε το πολυαναμενόμενο και πολυπόθητο  dx12 σύντομα..

 

*Καλή χρονιά σε όλους μάγκες, το γράφω εδώ αφού αυτό είναι το πρώτο μου post για το 2016. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, λέω να πάρω το xbox 360 wireless για pc gaming, συγκεκριμένα αυτό από public. Αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις,

1. θα χρειαστώ αντάπτορα; αν ναι, χρειάζεται και το ενσύρματο xbox360;

2. έχω windows 10, θα υπάρξει καποιο πρόβλημα;

3. το συγκεκριμένο δουλεύει σε pc; 

 

ευχαριστώ ^_^

Επεξ/σία από sianosth1997
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά, λέω να πάρω το xbox 360 wireless για pc gaming, συγκεκριμένα αυτό από public. Αλλά έχω κάποιες ερωτήσεις,

1. θα χρειαστώ αντάπτορα; αν ναι, χρειάζεται και το ενσύρματο xbox360;

2. έχω windows 10, θα υπάρξει καποιο πρόβλημα;

3. το συγκεκριμένο δουλεύει σε pc; 

 

ευχαριστώ ^_^

https://www.skroutz.gr/s/310347/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller-for-Windows.html

Το αγοραζεις απο you και σου λυνονται ολα τα παραπανω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/310347/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller-for-Windows.html

Το αγοραζεις απο you και σου λυνονται ολα τα παραπανω :)

Παιζει πουθενά το ματζαφλαρι (adapter) για το wireless xbox360 controller στην Ευρώπη? και να ειναι 'φθηνο'.

*οσο και αν κανω bid στο eBay, o steam controller ειναι καπως τσιμπημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει πουθενά το ματζαφλαρι (adapter) για το wireless xbox360 controller στην Ευρώπη? και να ειναι 'φθηνο'.

*οσο και αν κανω bid στο eBay, o steam controller ειναι καπως τσιμπημένος.

Το αυθεντικό adapter κάπου τόσο παίζει man σε τιμή, υπάρχουν πολλά third party όμως που κάνουν ακριβώς την ίδια δουλειά https://www.skroutz.gr/s/5229260/OEM-XBOX-360-Wireless-Adapter-for-Windows.html

Ψάξε λίγο  μπορείς να βρεις κάτι πιο φτηνό.

Καλύτερα να πάρεις ένα wired και να ξενοιάσεις, εγώ αυτό έκανα αφού χάλασαν μερικά.

Μπορεί να μην μπορεί και αυτός τα καλώδια όπως εγώ. Έχω τον official adapter από το 2008 (αν θυμάμαι καλά) δεν με έχει προδόσει, όπως και τα 2 xbox 360 controllers μου. Το μόνο που μου έχει χαλάσει μέχρι στιγμής είναι η επαναφορτιζόμενη μπαταρία στο ένα από τα δυο καθώς είχα πολύ καιρό να το ανοίξω και η μπαταρία ήταν ξεφόρτιστη, οπότε της έκανα κηδεία και πήρα άλλη.

 

Εγώ τώρα έχω φάει κόλλημα με το ασύρματο του one, δεν φεύγει από τα χέρια μου καθόλου, ίσως από τα καλύτερα χειριστήρια που έχουν πέσει στα χέρια μου. 

 

*Το Steam controller δεν μου φαίνεται καθόλου πρακτικό, τουλάχιστον για τα ΑΑΑ που παίζω κυρίως, και δεν μου αρέσει καθόλου εμφανισιακά. Ξέρω ότι είναι πραγματικά πολύ καλά optimized και το φέρνεις όπως θέλεις και στα μέτρα σου αλλά και πάλι μου είναι meh. Δεν το λες ακριβό γιατί και το one κάπου τόσο παίζει σε τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει παιδιά ευχαριστώ :) , θα παραγγείλω το ασύρματο μαζί με αντάπτορα που πρότεινε πιο πάν ο φίλος από you. 

 

Εντομεταξύ, αποφάσισα να πάω σε xbox 360 gamepad, διότι είχα ένα της logitech, εδώ και 3 χρόνια, αλλά κατέβασα το witcher 3, και δεν μπορώ να παίξω με πληκτρολόγιο, και δεν αναγνωρίζει το ήδη υπάρχων logitech, παρ'όλο που προσπάθησα κατεβάζοντας ένα προγραμματάκι, για να το βρει. Αλλά απ'ότι ξέρω, του xbox τα αναγνωρίζουν τα περισσότερα παιχνίδια, έτσι; ^_^

 

Κάτι άλλο, στο you, περιλαμβάνει και τον αντάπτορα; γιατί δεν το βλέπω πουθενά ^_^ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εντάξει παιδιά ευχαριστώ :) , θα παραγγείλω το ασύρματο μαζί με αντάπτορα που πρότεινε πιο πάν ο φίλος από you. 

 

Εντομεταξύ, αποφάσισα να πάω σε xbox 360 gamepad, διότι είχα ένα της logitech, εδώ και 3 χρόνια, αλλά κατέβασα το witcher 3, και δεν μπορώ να παίξω με πληκτρολόγιο, και δεν αναγνωρίζει το ήδη υπάρχων logitech, παρ'όλο που προσπάθησα κατεβάζοντας ένα προγραμματάκι, για να το βρει. Αλλά απ'ότι ξέρω, του xbox τα αναγνωρίζουν τα περισσότερα παιχνίδια, έτσι; ^_^

 

Κάτι άλλο, στο you, περιλαμβάνει και τον αντάπτορα; γιατί δεν το βλέπω πουθενά ^_^

Η αληθεια ειναι οτι μου κανει εντυπωση αυτο που λες καθως ειχα παιξει το Witcher 3 με το Logitech F310 και γενικα ποτε δεν ειχα θεμα με τους drivers απο πλευρας Logitech. Οσο για του xbox και το You μην σε μπερδευει η εικονα στο site το λεει και απο κατω οτι παιζει ασυρματα :) Επισης ακομα και αν οντως πεσεις σε ενα πχ 5% που δεν εχει τον ανταπτορα και ειναι λαθος του site το επιστρεφεις επιτοπου πισω αν και χλωμο το βρισκω αλλα λεμε τωρα :P

Επισης θελω να δωσω δημοσια μπραβο στο Πλαισιο που παλι καταφερε να κανει την διαφορα. Παιζει πρωτη φορα στην Ελληνικη αγορα περιφερειακων για παιχνιδια να το βλεπουμε αυτο.

 

http://www.plaisio.gr/games/xbox-one/xbox-one-accessories/Microsoft-Xbox-One-Controller.htm

 

Απο το ιδιο καταστημα σφραγισμενο controller προφανως και παραγγελιας μεσω internet, φθηνοτερα απο μεταχειρισμενο(stock house)και με μικροτερη εγγυηση :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα παιδιά, τελικά πήρα το xbox 360 wired controller.. αλλά δεν μου το διαβάζει ο υπολογιστής. Windows 10 έχω τα οποία είναι φουλ ενημερωμένα. δοκίμασα, witcher 3, ori and the blind forest, rocket league και τίποτα. οι  microsoft λέει ότι για windows 10 δεν χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα εγκατάστασης καθώς βρίσκουν το gamepad απευθείας. Καμία βοήθεια;

 

Eπίσης έβαλα και τους drivers, το cd που είχε μέσα αλλά ακόμη τίποτα..

 

Εν το μεταξύ, καθώς πάταγα το μεσαίο κουμπί με το σήμα του xbox, άνοιξε για κάποια στιγμή και ο υπολογιστής έκανε εγκατάσταση, στην συνέχεια που άνοιξα ένα παιχνίδι, έσβησε το χειριστήριο πάλι. :(

 

ευχαριστώ ^_^

Επεξ/σία από sianosth1997
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...