Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία συμβουλή!

Θέλω να πάρω ένα νέο gamepad για να αντικαταστήσω το τιμημένο! wireless xbox controller μου που κλείνει ήδη μία πενταετία! 

Το budget που θέλω να διαθέσω είναι περίπου 100 ευρώ.

Για να είμαι ειλικρινής γλυκοκοιτάζω το steam controller, ωστόσο θα ήθελα και τη γνώμη σας!

Από παιχνίδια ασχολούμαι κυρίως με W3, GTAV, FIFA κλπ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, αυτό το μαραφέτι υπάρχει σε κανένα μαγαζί στην Ελλάδα; Δεν μπορώ να το βρω πουθενά, έχει καταντήσει γελοίο πλέον.

Απο τα καλα των Capital ειναι αυτο. Γενικα εξακολουθουν να υπαρχουν θεματα με διαθεσιμοτητες και τιμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Απο τα καλα των Capital ειναι αυτο. Γενικα εξακολουθουν να υπαρχουν θεματα με διαθεσιμοτητες και τιμες.

 

Από που προκύπτει αυτό; Αυτό γιατί έχει πρόβλημα με διαθεσιμότητες και τιμές, δεν το επηρεάζουν τα cc;

 

Εδώ και καιρό η MS δεν μας τα λέει καλά με το ανταπτοράκι για PC, πάντως. Είναι λες και δεν θέλουν να το πουλήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από που προκύπτει αυτό; Αυτό γιατί έχει πρόβλημα με διαθεσιμότητες και τιμές, δεν το επηρεάζουν τα cc;

 

Εδώ και καιρό η MS δεν μας τα λέει καλά με το ανταπτοράκι για PC, πάντως. Είναι λες και δεν θέλουν να το πουλήσουν.

13 καταστηματα εχουν φερει το Tomb raider και 18 το Halo. Κοιτα ομως σε αλλα παιχνιδια τι γινεται 

https://www.skroutz.gr/s/5007514/Forza-Horizon-2-XBOX-ONE.html?from=catspan

https://www.skroutz.gr/s/5138725/Sunset-Overdrive-XBOX-%CE%9F%CE%9D%CE%95.html?from=catspan

https://www.skroutz.gr/s/7028132/Microsoft-Xbox-One-Elite-Wireless-Controller.html

 

Δεν ξερω τι παιζει με αυτο αλλα σιγουρα σε ενα βαθμο φταινε και τα capital για την καθυστερηση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, αυτό το μαραφέτι υπάρχει σε κανένα μαγαζί στην Ελλάδα; Δεν μπορώ να το βρω πουθενά, έχει καταντήσει γελοίο πλέον.

Αναγκαστικα κοιτας απο Amazon Ευρωπαικα πχ http://www.amazon.it/gp/product/B016Y3AQIW?keywords=xbox%20one%20adapter&qid=1448159340&ref_=sr_1_1&sr=8-1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα ήρθε την Παρασκευή στο ταχυδρομείο το adapter.  Σήμερα πάω να το πάρω. Aπό Amazon.uk έγινε η αγορά.

 

Έχω διαβάσει ότι δεν λειτουργεί η δόνηση όπως και η mini jack θύρα όταν είναι Wireless το controller.. Αληθεύει; Είναι ντροπή αν δεν το έχουν λύσει ακόμα το θέμα με κάποιους drivers.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εμένα ήρθε την Παρασκευή στο ταχυδρομείο το adapter.  Σήμερα πάω να το πάρω. Aπό Amazon.uk έγινε η αγορά.

 

Έχω διαβάσει ότι δεν λειτουργεί η δόνηση όπως και η mini jack θύρα όταν είναι Wireless το controller.. Αληθεύει; Είναι ντροπή αν δεν το έχουν λύσει ακόμα το θέμα με κάποιους drivers.. 

 

Εγώ το παρέλαβα χτες. Για το mini-jack δεν τσέκαρα, πάντως η δονήση δουλεύει κομπλέ ασύρματα.

 

 

 

Να υποθέσω ότι το xbox one controller δεν λειτουργεί με τον αντάπτορα (για wireless) του xbox360 controller?

 

Όχι, δεν δουλεύει, χρησιμοποιούν διαφορετικό πρωτόκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το παρέλαβα χτες. Για το mini-jack δεν τσέκαρα, πάντως η δονήση δουλεύει κομπλέ ασύρματα.

 

 

 

 

Όχι, δεν δουλεύει, χρησιμοποιούν διαφορετικό πρωτόκολο.

Με τις μλκιες του ΕΛΤΑ θα το έχω Δευτέρα μια και καλή. Οπότε την έφτιαξαν την δόνηση γιατί όπου διάβαζα υπήρχε θέμα. Έβαλες εσύ τους drivers ή τα έβαλε όλα αυτόματα; Υπήρχε θέμα και με τους drivers αρχικά και οι περισσότεροι τους έβαζαν manually.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο φιλος που πηρε το steam controller, απο το Steam εκανε την παραγγελια και απλα τα μεταφορικα ειναι +30Ε ή απο καπου αλλου? Ξερουμε απο τα μερη μας τουλαχιστον καπου στην ευρωπη ποτε θα τα δουμε να πουλιούνται? Φλεβαρη του 16 ή ακομα πιο αργα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ο φιλος που πηρε το steam controller, απο το Steam εκανε την παραγγελια και απλα τα μεταφορικα ειναι +30Ε ή απο καπου αλλου? Ξερουμε απο τα μερη μας τουλαχιστον καπου στην ευρωπη ποτε θα τα δουμε να πουλιούνται? Φλεβαρη του 16 ή ακομα πιο αργα?

Για Ευρώπη μπορείς να πας game.co.uk... Βέβαια το πουλάνε πακέτο είτε με κάρτα για αγορές από steam είτε με steam link. Το φθηνότερο πακέτο βγαίνει περίπου στα 95 ευρώ μαζί με τα μεταφορικά(περίπου 3 λίρες). Σε αυτό περιλαμβάνεται μία κάρτα 20 λιρών για αγορές στο steam! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...