Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα το παλικαρι μας κανει επιδειξη του gamepad και δεν κανει στοχευει καν με τα οπλα???Ασε που ουτε τρεχει ουτε τιποτα προχωραει λιγο και καμπερωνεται σε ενα σημειο. Ετσι δηλαδη παιζουν οι περισσοτεροι Counter strike???

 

Ο τροπος που το παρουσιαζει ειναι πιο πολυ για gimmicks ατομα'' παιξτε Fps παιχνιδια στο pc με το gamepad αντι το ποντικι,γιατι fck logic''

 

Επαιξε και GTA V λεει και του φανηκε μια χαρα..ΕΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑ????Δηλαδη το GTA δεν το παιζουν ουτως ή αλλως παρα πολλοι με gamepad???? Τα τουρνουα halo οι επαγγελματιες δεν παιζουν με xbox controllers ή ακομα και στο Destiny και αλλα ξερω γω. Τι μας το παρουσιαζει σαν επιστημη το ολο θεμα gamepad +fps???

 

Μεχρι και το 2011 περιπου που ημουν κατοχος κονσολων μεχρι και ps3/360 επαιζα κανονικα με Controllers τα Fps(Halo,Killzone,timesplitters και αλλα)και μια χαρα τα ειχα συνηθισει χωρις κανενα προβλημα.

Υπαρχουν επεισης παιχνιδια οπως το Dark Souls/Devil May Cry και αλλα που αναγκαστικα τα παιζεις με controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To γεγονός ότι παίζει με άτομα που έχουν keyboard-mouse και έκανε τόσα kills, ενώ ταυτόχρονα είχε την προσοχή του στην παρουσίαση του video, σημαίνει πολλά για το τί προσφέρει αυτό το καινούργιο gamepad.

 

Ειδικά η στόχευση με το γυροσκόπιο φαίνεται εξαιρετική.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Κατέβασα το Pinnacle Game Profiler, αλλά όλα τα profiles είναι για X360 gamepad ρε γμτ και δεν δουλεύουν με το XBONE gamepad, πράγμα που μου κάνει εντύπωση, αφού τα ίδια πλήκτρα έχουν.

 

Προτείνετε κανένα πρόγραμμα για να κάνω map τα mouse/keyboard στο XBONE gamepad μου. Εκτός κι αν έχει κανείς καμιά ιδέα πως να κοροιδέψω το PGP ώστε να νομίσει ότι το XBONE gamepad είναι Χ360 gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τέλεια, πολύ καλύτερο το Xpadder.

 

Ερώτηση: θέλω να φτιάξω αυτό το προφίλ.

 

Πώς θα κάνω map το LB+κάτι άλλο; Πώς «δείχνω» στο xpadder ότι θέλω το ένα πλήκτρο πατημένο για να δώσω action σε ένα άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. 

Ενδιαφέρομαι για κλασσικό Gamepad για υπολογιστή.
Έχουνε περάσει στα χέρια μου τα κλασσικά F710 και F310 + το F510 που το είχα αγοράσει μια φορά.
Ήμουνα πολύ φίλος με τα συγκεκριμένα αλλά τώρα τελευταία με έχουνε απογοητεύσει, κυρίως το F710 που ξαφνικά δεν κάνει καλή επαφή το R1.

Παρόλ'αυτά, θέλω να μου προτείνεται εσείς τι να αγοράσω.
Τα λεφτά δεν είναι θέμα εφόσον μιλάμε για 30-45 ευρώ που κοστίζουνε τα περισσότερα.
Το ασύρματο , ενσύρματο δεν έχω θέμα επίσης. Αν έχει αυτόνομη μπαταρία ίσως ασύρματο (αν δεν βγάζει προβλήματα).

Θέλω να ακούσω από όλους προτάσεις.

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

ΥΓ: Πριν κάποιος μου προτείνει το Speedlink, να του πω ότι αυτό χρησιμοποιώ τώρα και μέσα σε 8 μήνες μου έβγαλε πρόβλημα στο A. Κόλλαγε και δεν πατιότανε καλά.
Για την ιστορία, το έδωσα στο e-shop (αφού ήτανε στην εγγύηση) και περιμένω νεότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους. 

 

Ενδιαφέρομαι για κλασσικό Gamepad για υπολογιστή.

Έχουνε περάσει στα χέρια μου τα κλασσικά F710 και F310 + το F510 που το είχα αγοράσει μια φορά.

Ήμουνα πολύ φίλος με τα συγκεκριμένα αλλά τώρα τελευταία με έχουνε απογοητεύσει, κυρίως το F710 που ξαφνικά δεν κάνει καλή επαφή το R1.

 

Παρόλ'αυτά, θέλω να μου προτείνεται εσείς τι να αγοράσω.

Τα λεφτά δεν είναι θέμα εφόσον μιλάμε για 30-45 ευρώ που κοστίζουνε τα περισσότερα.

Το ασύρματο , ενσύρματο δεν έχω θέμα επίσης. Αν έχει αυτόνομη μπαταρία ίσως ασύρματο (αν δεν βγάζει προβλήματα).

 

Θέλω να ακούσω από όλους προτάσεις.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας

 

αυτη τη στιγμη εχω 2 xbox 360 controller που τα εχω λιωσει και ενα xbox one controller (οχι το ανανεωμενο με την 3.5 jack )

οπως επισης εχει περασει και απο τα χερια μου ενα ασυρματο speedlink το οποιο δουλευε απροβληματιστα και το αναγνωριζε σαν xbox 360.για μενα το controller του xbox one ειναι μακραν το καλυτερο με μοναδικεσ ενστασεις οτι ειδικα το καλοκαιρι π ιδρωνα μου γλιστρουσε αν και τωρα το χειμωνα δεν νομιζω να χω θεμα και δευτερο θεμα ειναι πως ο σταυρος ναι μεν εχει βελτιωθει παρα πολυ σε σχεση με του 360 συνεχιζει ομως συνεχιζει ναι μν  μαρεσει .αν μπορουσες να πας σε xbox one controller το καινουργιο θα στο προτεινα ανεπιφυλακτα.αρκετα τα λεφτα αν σκεφτεισ πως θα πρεπει να δωσεις και κανα 25 για τον ασυρματο ανταπτορα οταν κυκλοφορησει.μετα δες την σταθερη αξια του 360.για χειριστηρια που λες παραπανω της logitech εχουν τους 2 αναλογικους διπλα διπλα π προσωπικα δεν με βολευει καθολου και δεν το προτεινω σε κανεναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με αυτό που λες για το speedlink: To δικό μου στον ενάμισι χρόνο περίπου έβγαλε το πρόβλημα που περιγράφεις με το A. Ήταν αγορασμένο απo Κωτσόβολο, οπότε απευθύνθηκα στον επίσημο εισαγωγέα, που είναι η Amy. Πέρασα από γραφείο τους στα Βριλήσσια, μου έδωσαν χαρτί αντικατάστασης χωρίς καν να κοιτάξουν το χειριστήριο και μου το άλλαξαν με καινούργιο στον Κωτσόβολο. Προσωπικά δε με χαλάει κάθε 2 χρόνια να έχω στα χέρια μου καινούριο gamepad. Προφανώς και δεν είναι λύση για όλους (βλ. θέλω να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ή βρίσκομαι Επαρχία κτλ) απλά το λέω για να ενημερώσω σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιζει κανά game pad που να αναγνωρίζεται απο τα PC games? ρωτάω γιατι δεν θελω να δώσω 50 ευρω για Xbox controller.

 

Thanks

γιατι να δωσεις 50 ευρω; :/ 32 ευρω το κοντρολλερ του xbox360 ασυρματο

http://www.skroutz.gr/s/53366/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι να δωσεις 50 ευρω; :/ 43 ευρω το κοντρολλερ του xbox360 ασυρματο

http://www.skroutz.gr/s/53366/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller.html

https://www.skroutz.gr/s/310347/Microsoft-Xbox-360-Wireless-Controller-for-Windows.htmlfixed

 

Παιζει κανά game pad που να αναγνωρίζεται απο τα PC games? ρωτάω γιατι δεν θελω να δώσω 50 ευρω για Xbox controller.

 

Thanks

https://www.skroutz.gr/s/72740/Microsoft-Xbox-360-Controller-for-Windows.html

https://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-F310-Gamepad.html?keyphrase=logitech+f310

Εκ των πιο γνωστων μετα ειναι τα Speedlink αλλα αφου βγαινουν στα ιδια χρηματα με τα παραπανω δεν θεωρω οτι αξιζουν,ειδικα οταν το Logitech εχει και 3 χρονια εγγυηση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ασύρματος δέκτης για το xbox one controller για το pc έχει κυκλοφορήσει; είχα διαβάσει πως 20 Οκτωβρίου θα κυκλοφορούσε. Τον έφερε μήπως κάποιο κατάστημα ή υπομονή ακόμη περισσότερο;

Εγω τον βρηκα στο amazon uk στις 18 λιρες σε προσφορα και θα εχω παράδοση καπου στις 14-15 Νοεμβρη, τα δικα μας καταστηματα θα αργησουν παρα πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τον βρηκα στο amazon uk στις 18 λιρες σε προσφορα και θα εχω παράδοση καπου στις 14-15 Νοεμβρη, τα δικα μας καταστηματα θα αργησουν παρα πολυ.

Προσφορα οι 18 λιρες???Συγνωμη αλλα το Dongle ειχε ανακοινωθει για 25δολλαρια δηλαδη 16.5 περιπου λιρες http://www.engadget.com/2015/10/20/xbox-wireless-adapter-for-windows/ παλι εμεις στην Ευρωπη τα πληρωνουμε ακριβοτερα???Δεν πανε να πνιγουνε εκει στην ΜΣ και γενικα ολοι τους που μας τα χρεωνουν ολα ακριβοτερα απο οσο πρεπει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προσφορά ηταν, τώρα ξαναπήγε στις 28 λίρες π κοίταξα... Καλά ναι δεν την τρώμε μόνο από την microsoft στην Ευρώπη.... Αλλά γύρω στο 35 θα σ βγει από Ελλάδα πιστεύω. Εγώ έχω μπλέξει τα μπουτια μ εδώ με τα καλώδια κ τ χρειαζομουν οπωσδήποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...