Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-F310-Gamepad.html?keyphrase=logitech+f310

Σε αυτό το αναλογικό είναι σκληρό και ακριβές σαν του playstation?

γιατί και εγώ έχω ένα turboxκινεζια http://www.plaisio.gr/games/pc/pc-periferiaka/Turbo-X-Gamepad-PC-Wired.htm αλλά το αναλογικό του είναι μούφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

http://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-F310-Gamepad.html?keyphrase=logitech+f310

Σε αυτό το αναλογικό είναι σκληρό και ακριβές σαν του playstation?

γιατί και εγώ έχω ένα turboxκινεζια http://www.plaisio.gr/games/pc/pc-periferiaka/Turbo-X-Gamepad-PC-Wired.htm αλλά το αναλογικό του είναι μούφα.

 

Σαν ποιο χειριστήριο του Playstation? Το Dualshock 3 έχει πολύ χαλαρούς μοχλούς. Το Logitech που ανέφερες έχει σκληρούς, ίσως και παραπάνω από ότι πρέπει για τα δικά μου γούστα. Με ενοχλεί κυρίως η πάνω επιφάνεια του μοχλού όμως στην οποία συνέχεια μου γλιστρούσε ο αντίχειρας (αναφέρομαι στο Logitech F510, αλλά πάνω κάτω ίδια χειριστήρια είναι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ps4 controller ή XBOX 360? Και οι δύο μου φαίνονται βολικοί... Για Windows 10 ποιος θα είναι καλύτερος και πιο συμβατός? Ξέρετε πού θα βρω φθηνους μοχλούς (Ελλάδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΧΒ360 λόγω συμβατότητας παντού και φαντάζομαι άνετα και στα win10. Πιο φθηνούς μοχλους από τις αγγελίες του Insomnia δεν θα βρεις πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το νεο ΧΟ controler μπορεις να παιξεις και ενσυρματα; Φορτιζει ή θελει ν αλλαζεις μπαταριες;

 

Φαντάζομαι θα εννοείς ασύρματα. Στην προηγούμενη σελίδα γράψαμε ότι ανακοίνωσαν αντάπτορα για να μπορείς να το συνδέεις ασύρματα και θα κυκλοφορήσει μετά την έλευση των Windows 10 στα 25$ (~25€). Για την ώρα μόνο ενσύρματα.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ποιο χειριστήριο του Playstation? Το Dualshock 3 έχει πολύ χαλαρούς μοχλούς. Το Logitech που ανέφερες έχει σκληρούς, ίσως και παραπάνω από ότι πρέπει για τα δικά μου γούστα. Με ενοχλεί κυρίως η πάνω επιφάνεια του μοχλού όμως στην οποία συνέχεια μου γλιστρούσε ο αντίχειρας (αναφέρομαι στο Logitech F510, αλλά πάνω κάτω ίδια χειριστήρια είναι).

 

δες κατι τετοιο

 

https://www.google.gr/search?q=analog+stick+caps&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIq7nC7PWGxgIVgdcUCh3yKgCE&biw=1440&bih=665

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι θα εννοείς ασύρματα. Στην προηγούμενη σελίδα γράψαμε ότι ανακοίνωσαν αντάπτορα για να μπορείς να το συνδέεις ασύρματα και θα κυκλοφορήσει μετά την έλευση των Windows 10 στα 25$ (~25€). Για την ώρα μόνο ενσύρματα.  :-)

Εννοω το καινουργιο ασυρματο controller, θα μπορεις να παιζεις και Ενσυρματα;

Και πως θα φωρτιζει; θα θελει ν αλλαζεις μπαταριες ή θα το φωρτιζεις με καλωδιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω το καινουργιο ασυρματο controller, θα μπορεις να παιζεις και Ενσυρματα;

Και πως θα φωρτιζει; θα θελει ν αλλαζεις μπαταριες ή θα το φωρτιζεις με καλωδιο;

 

Ενσύρματα μπορείς να παίξεις και τώρα. έτσι δεν χρειάζεσαι μπαταρίες. Για ασύρματα όμως χρειάζεσαι 2 ΑΑ μπαταρίες. Δεν φορτίζει με καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη τρομαζετε οταν ακουτε για μπαταριες. Εχω το 360 wireless και τεσσερις επαναφορτιζομενες καλες μπαταριες. Περα του οτι αργουν πολυ να τα παιξουν οι πρωτες δυο, οι αλλες δυο ειναι ετοιμες οταν χρειαστουν (υπαρχει φωτεινη ενδειξη που σε προειδοποιει οτι πρεπει να αλλαχθουν).  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να παιξεις με Ps4 controller στο pc αφου το Bluetooth ειναι ενα θεμα για να το ενεργοποιησεις και η μπαταρια του Ps4 ειναι απλα τραγικη(εκτως αν εχεις ηδη Ps4 ξερω γω).

 

Οσο για φθηνοτερα Gamepad που ρωτησε ενας παραπανω 

Logitech F310 το πιο γνωστο αξιολογο ενσυρματο με 3 χρονια εγγυηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να παιξεις με Ps4 controller στο pc αφου το Bluetooth ειναι ενα θεμα για να το ενεργοποιησεις και η μπαταρια του Ps4 ειναι απλα τραγικη(εκτως αν εχεις ηδη Ps4 ξερω γω).

 

Οσο για φθηνοτερα Gamepad που ρωτησε ενας παραπανω 

Logitech F310 το πιο γνωστο αξιολογο ενσυρματο με 3 χρονια εγγυηση.

 

Προφανώς οι περισσότεροι που το ζητάνε έχουν PS4. Και εγώ με αυτές τις τιμές στο X1 controller θα περιμένω τη στιγμή που θα αγοράσω PS4 (στο τέλος αυτής της χρονιάς ή στην αρχή της επόμενης) και να χρησιμοποιώ εκείνο το χειριστήριο. Μέχρι τότε μια χαρά είναι και το ενσύρματο 360 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να παιξεις με Ps4 controller στο pc αφου το Bluetooth ειναι ενα θεμα για να το ενεργοποιησεις και η μπαταρια του Ps4 ειναι απλα τραγικη(εκτως αν εχεις ηδη Ps4 ξερω γω).

+1

Επεξ/σία από cpttony
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...