Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μία ερώτηση. Έχει κάποιος το DS4 Wireless σε PC; 

 

Δουλευει κανονικα αν θελεις να ρωτησεις αυτο.

Απλα σε καποια παιχνιδια χρειαζεσαι gamepad emulator βλεπε motioninjoy για να παιξεις.

 

Γιαυτο απεφυγα να αγορασω ps3-ps4 χειριστηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις να προτεινει καποιο gamepad κατω απο 15 ευρω για σπανια χρηση σε fighting games?

Να δουλευει σε PC χωρις issues και να μην χρειαζεται emulator σε καθε game 

 

Lemme know αν υπαρχει καποια vfm επιλογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευει κανονικα αν θελεις να ρωτησεις αυτο.

Απλα σε καποια παιχνιδια χρειαζεσαι gamepad emulator βλεπε motioninjoy για να παιξεις.

 

Γιαυτο απεφυγα να αγορασω ps3-ps4 χειριστηριο.

Απλα σκεφτομαι τελευταια αυτο έναντι του Xbone λόγο του ότι έχει την θύρα ακουστικών. Η ασύρματη σύνδεση να υποθέσω ότι γίνεται μέσω adepter που υπάρχει στην συσκευασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όχι, θέλει να αγοράσεις Bluetooth αντάπτορα και δεν είναι όλοι συμβατοί....

 

Μπορεί βέβαια να τσεκάρει αν η μητρική του έχει ήδη bluetooth πάνω της. Σχεδόν όλες οι καλές μητρικές πλέον έχουν από τη μαμά τους wifi και bt πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίζει να έχει χιλιοειπωθεί αυτή η ερώτηση, αλλά τι διαφορά έχουν αυτό με αυτό;

 

Edit: Για να απαντήσω στον εαυτό μου, το ένα έχει και τον wireless receiver, που είναι απαραίτητος για σύνδεση με PC, και σηκώνει μέχρι 4 χειριστήρια.

 

Με bluetooth δεν συνδέεται γιατί το Xbox 360 χειριστήριο εκπέμπει RF και όχι Bluetooth σήμα.

Επεξ/σία από Jastonas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου προτεινεται το xboxone σε χρηματα κατω των 50? Μηπως να παω στο ps4? Αν ναι, θα μπορω να χρησιμοποιησω το touchpad χωρις παραπανω εξοδα? Με ενδιαφερει καθαρα για gta v, και θα εχω και κοντα μου το ποντικι, οποτε το θεωρω μαλλον ασκοπα εξοδα.

Με ενδιαφερει ενσυρματα μιας και παιζω στο <1 μετρο ετσι και αλλιως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox one gamepad vs Xbox 360 gamepad vs DS4 vs F310 

 

Ποιο συμφέρει καλύτερα από άποψη χρημάτων, απόδοσης και συμβατότητας; Βάλτε τα σε μια σειρά με βάση αυτά τα κριτήρια για να δω τι θα κάνω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox one gamepad vs Xbox 360 gamepad vs DS4 vs F310 

 

Ποιο συμφέρει καλύτερα από άποψη χρημάτων, απόδοσης και συμβατότητας; Βάλτε τα σε μια σειρά με βάση αυτά τα κριτήρια για να δω τι θα κάνω. :P

το 310 ειναι το πιο φθηνο αρκετα ποιοτικο και συμβατο με τα παντα. (710 το αντιστοιχο ασυρματο με δονηση)

των xbox επισης συμβατα λιγο πιο ακριβα

ps3/ps4 εχεις θεματα με την συμβατοτητα στα παιχνιδια. ds4 50ευρω για να εχεις να παιζεις με motioninjoy και ενα καρο μαλακιες  μετα λογω ασυμβατοτητας δεν σου προτεινω να παρεις. εκτος αν δεν σε νοιαζει τοσο πολυ να χρησιμοποιεις emulator.

 

Εγω που εχω το 310 εχω μεινει πολυ ευχαριστημενος.

25 ευρω και βαζει κατω χαλαρα του xbox για μενα (λογω του οτι δεν βολευομαι και τοσο με την θεση των μοχλων στου xbox)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ των xbox one και xbox 360 gamepad ποιο είναι καλύτερο; Ανεξαρτήτως τιμής.

 

Το ΧΒΟΧΟne είναι σαφώς καλύτερο χειριστήριο. Μεταξύ άλλων έχει αναλογικούς με ακρίβεια όπως αυτή των Logitech.

 

Δυστυχώς όμως δεν παίζει ασύρματα για την ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xbox one gamepad vs Xbox 360 gamepad vs DS4 vs F310 

 

Ποιο συμφέρει καλύτερα από άποψη χρημάτων, απόδοσης και συμβατότητας; Βάλτε τα σε μια σειρά με βάση αυτά τα κριτήρια για να δω τι θα κάνω. :P

Θα σου απαντησω οπως απαντησα και στο θεμα του GTA.

 

Το Logitech F310 ειναι το καλυτερο αξιολογο εσυρματο Gamepad,συμβατο με ολα τα παιχνιδια του Pc(αυτα που υποστηριζουν τουλαχιστον gamepad  :P)κατω των 25ευρω και με την μεγαλυτερη εγγυηση στα gamepad δηλαδη 3χρονια.

Οποιος λοιπον θελει την καλυτερη αλλα και φθηνοτερη επιλογη εσυρματου gamepad με μεγαλη κιολας εγγυηση για οσους το κοιταζουν αυτο,παει σε αυτο. Το δε 360 ειναι η δευτερη επιλογη στα 32+ευρω καλη προταση για τα χρηματα του.

 

Το XboxOne αν και παρα πολυ καλο,εχει το κακο οτι προσωρινα μεχρι να βγει φετος ο ανταπτορας για ασυρματο αποτελει την ακριβοτερη επιλογη ενσυρματου gamepad,καθως ειναι σχεδον 2πλασια η τιμη του απο το F310. Παρολα αυτα ειναι παρα πολυ καλο και ποιοτικο για οποιον δεν εχει οικονομικο θεμα.

 

Στα ενσυρματα τωρα υπαρχει το 360 στα 40ευρω το οποιο ομως οπως και το Logitech F710 λειτουργουν με μπαταριες,αρα για καποιον που θα αγορασει επαναφορτιζομενες μπαταριες ανεβενει λιγο ακομα το κοστος.

Υπαρχει και το 360 wireless Plug n play,αλλα σε αυτα ξεφευγει παρα πολυ η τιμη του.

 

Κοινως ετσι οπως τα εχεις βαλει παραπανω,και αν κοιτας κυριως σε ενσυρματο ειναι καθαρα του τι εσυ προσωπικα θελεις.

 

Το μεν 310 ειναι το φθηνοτερο Gamepad απο τα παραπανω αλλα με την μεγαλυτερη εγγυηση. Το δε 360 ειναι και αυτο πολυ αξιολογο και το εχουν παρει και αρκετα ατομα που τους εχει βολεψει πολυ. Κοινως ειναι αρκετα δοκιμασμενο και το XboxOne controller ειναι παρα πολυ καλο COntroller αλλα και το ακριβοτερο με διαφορα,στα χρηματα του οποιου μπορεις να αγορασεις και ασυρματο 360 Controller αλλα και το F710.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα εγω πηγα για το ds4. 

Στα settings λεει οτι η συσκευη ειναι συνδεδεμενη μεσω bluetooth, οποτε τα καταφερα να το συνδεσω ασυρματα στο pc?


EDIT: Οκ, τελικα δουλευει μια χαρα, δουλευει και το trackpad.

post-209186-0-96983200-1429964346_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...