Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορώ να παιξω valve games με controller xbox 360

 

Γεια χαρα σε όλους υπάρχει τρόπος να παίξω παιχνιδια του steam valve με controler xbox 360 pc πχ παιχνίδια όπως το half life 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορώ να παιξω valve games με controller xbox 360

 

Γεια χαρα σε όλους υπάρχει τρόπος να παίξω παιχνιδια του steam valve με controler xbox 360 pc πχ παιχνίδια όπως το half life 2.

 

https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=1445-TKCN-0831

 

Ωστόσο, είμαι σχεδόν σίγουρος ότι στα options έχει επιλογή για gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να παιξω valve games με controller xbox 360

 

Γεια χαρα σε όλους υπάρχει τρόπος να παίξω παιχνιδια του steam valve με controler xbox 360 pc πχ παιχνίδια όπως το half life 2.

Παιχνιδια του Steam δεν βρισκω λογο να μην μπορεις να παιξεις,εκτως απο παιχνιδια που δεν υποστηριζουν καθολου controller βλεπε Mass Effect 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τη χρηση του xpadder μπορείς να παίξεις τα παντα. Και αυτά που δεν υποστηρίζουν controller. Μπορείς να φτιαξεις εσύ προφίλ για κάποιο game, ή να βρεις έτοιμο στο ίντερνετ απο άλλο χρήστη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αλήθεια ειναι οτι στα shooters  αν το παιχνίδι δεν εχει γίνει optimized απο τους devs να παίζετε με χειριστήριο ,δύσκολα μπορείς να παίξεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια συμφερει αυτο? http://www.skroutz.gr/s/271932/OEM-Controller-Xbox-1.html

αν οχι ποιο να παρω σ'αυτο το ευρος της τιμης?

ΤΟ παραπανω ελπιζω να καταλαβαινεις οτι προκειται για την πρωτη κονσολα του 2002 ή οποτε βγηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε αν το το haptic feedback του xbox one controller δουλεύει στο pc; Ενδιαφέρομαι τελευταία για controller καθώς το ds3 μου έχει ψιλοδιαλυθεί (θα το χω κανα 6αρι χρόνια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε αν το το haptic feedback του xbox one controller δουλεύει στο pc; Ενδιαφέρομαι τελευταία για controller καθώς το ds3 μου έχει ψιλοδιαλυθεί (θα το χω κανα 6αρι χρόνια).

 

Εννοείς τα Impulse Triggers? ή λαθος κατάλαβα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτά εννοώ

 

Από όσο ξέρω δεν υποστηρίζονται. Γενικά δεν πρόκειται για κάποια τρομερή αγορά αν έχεις ήδη 360 controller. Εγώ έχω το ενσύρματο και δεν το σκέφτομαι ακόμη. Όταν βάλουν ασύρματη υποστήριξη θα το τσιμπήσω, για να παίζω στην TV. Αλλά ουσιαστική διαφορά σε features δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει περιπτωση το ds4  να δουλεψει σε ςwin7 κανονικα +

 

1. με το touchpad

2. με motion sensor, αν ναι ποσους αξονες βλεπει;

3. με δονηση

 

;;;

 

απο τα ιντερνετς δεν εβγαλα ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει περιπτωση το ds4  να δουλεψει σε ςwin7 κανονικα +

 

1. με το touchpad

2. με motion sensor, αν ναι ποσους αξονες βλεπει;

3. με δονηση

 

;;;

 

απο τα ιντερνετς δεν εβγαλα ακρη

 

Δεν νομίζω να μπορείς να τα χρησημοποιήσεις κάπου αυτά. Το touchpad είναι σαν να μην υπάρχει για τα παιχνίδια, το ίδιο και το motion senor. Ασύρματο εδώ καλά καλά δεν νομίζω να δουλεύει (εκτός αν γίνεται απλά με bluetooth dongle οπως στο DS3).

 

Η δόνηση νομίζω πρέπει να δουλεύει πάντως. Ας απαντήσει κάποιος που το έχει χρησημοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει περιπτωση το ds4  να δουλεψει σε ςwin7 κανονικα +

 

1. με το touchpad

2. με motion sensor, αν ναι ποσους αξονες βλεπει;

3. με δονηση

 

;;;

 

απο τα ιντερνετς δεν εβγαλα ακρη

....εγω το εχω στα windows 8.1(.... κανει και στα 7) και δουλευει καταπληκτικα όπως το xbox 360 που εχω(...και καλητερα μιας και με το touchpad εχεις και ποντικι) ...με ένα Bluetooth dongle,βαζεις ένα από τα δυο softwear ,κανεις ένα pair και τελος.....

Εδώ μερικα χαρακτηριστικα:From control mapping, to touchpad sensitivity, to marcos, to rainbow lightbar, to motion controls, to launching a program with profiles, there are plenty of settings to play around with.

1. http://inputmapper.com/

2. http://ds4windows.com/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...