Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο οτι διαβαζω ομως τα παραπανω Controller ειναι μονο για διαγωνισμο http://www.gamespot.com/articles/custom-witcher-3-xbox-one-revealed/1100-6425756/

 

Α δεν ξέρω. Δεν νομίζω να αγόραζα κάποιο custom από αυτά έτσι και αλλιώς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επαναφορτιζόμενες μπαταρίες δεν έχει το Χ1 controller, έχει μόνο το kit νομίζω. Οπότε χρειάζεσαι 2 τέτοια για να παίζεις με τις επαναφορτιζόμενες και στα 2 ταυτόχρονα. Διαφορετικά μπορείς να πάρεις δικές σου επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που νομίζω είναι και καλύτερη λύση.

 

Για νέα controllers ανακοινώθηκαν αυτά.

 

xboxone-paxeast-2015-2-1280x720.jpg

Δηλαδη 2 κανονικα και οχι με το charge kit και βαζω οτι μπαταριες θελω μεσα ε?

 

Ναι χαλια ειναι αυτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη 2 κανονικα και οχι με το charge kit και βαζω οτι μπαταριες θελω μεσα ε?

 

Ναι χαλια ειναι αυτα...

 

Ναι μπορείς να βάλεις κανονικές ΑΑ επαναφορτιζόμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το μεγαλο ερωτημα ειναι xbox360 wireless ή XboxOne και να περιμενουμε μεχρι τελος του χρονου να το βγαλουν σε ασυρματο :P

Του 360 για τώρα. Το αγορασα, το συνδεσα, ηρεμησα. Παιζει τα πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και το μεγαλο ερωτημα ειναι xbox360 wireless ή XboxOne και να περιμενουμε μεχρι τελος του χρονου να το βγαλουν σε ασυρματο :P

 

XBONE gamepad μόνο και τίποτα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

logitech cordless rumble pad 2 κανει για fifa15?

 

Θελω να ρωτησω εαν αγορασω αυτο το χειρηστηριο για υπολογιστη οι μοχλοι θα παιζουν κανονικα στο fifa15 η θα εχω θεματα..οπως με καποια αλλα τηλεχειρηστηρια? Ευχαριστω εκ των πρωταιρων :)

 

 

Θελω να αγορασω το παραπανω χειρηστηριο για υπολογιστη..θα λειτουργουν ομως οι μοχλοι η θα εχω θεμα οπως με αλλα χειρηστηρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το εχεις βρει μεταχειρισμενο πρεπει να μας πεις ποσο το εχεις βρει.Τα πιο προσφατα Logitech που κυκλοφορουν στην αγορα ειναι το ενσυρματο F310 και το ασυρματο F710.Γενικα τα Logitech εχουν την καλη φημη,εκτως του καλου Support σε περιπτωση που σου χαλασει οτι ειναι Plug and play συσκευες δηλαδη τα συνδεεις και παιζεις οποιο παιχνιδι θελεις,χωρις να χρειαστει να κατεβασεις αλλους Drivers και δεν νομιζω να αλλαξει κατι σε αυτο ειδικα για καινουργιο παιχνιδι οπως το Fifa που γενικα παιζεται ανετα με Gamepad.


Παρε και μια λιστα απο Controllers που υποστηριζουν το Fifa 15 http://www.fifagamenews.com/supported-gamepads-controllers-fifa-15-pc/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι στο topic,επειδη μεχρι τελος εβδομαδας θα εχω αλλαξει το δικο μου και αρα θα χρειαστω νεο gamepad.

Κοιταζω σε ασυρματο βεβαια οπως ειπα(επειδη ηδη εχω αρκετα καλωδια)και η ερωτηση μου ειναι Xbox360 wireless ή XboxOne Wired μεχρι να βγαλουν το adapter ???Αν αξιζει δηλαδη η αναμονη και ποσο περιπου λετε να παει συνολικα το κοστος για το One γιατι ηδη βλεπω και η τιμη του φτανει μεχρι και 70ευρω που ειναι παρα πολλα χρηματα.

Επισης ποιο απο ολα τα Xbox360 που εχει το Skroutz ή το Bestprice πιστευετε οτι αξιζει περισσοτερο αν οντως παω για αυτο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι στο topic,επειδη μεχρι τελος εβδομαδας θα εχω αλλαξει το δικο μου και αρα θα χρειαστω νεο gamepad.

Κοιταζω σε ασυρματο βεβαια οπως ειπα(επειδη ηδη εχω αρκετα καλωδια)και η ερωτηση μου ειναι Xbox360 wireless ή XboxOne Wired μεχρι να βγαλουν το adapter ???Αν αξιζει δηλαδη η αναμονη και ποσο περιπου λετε να παει συνολικα το κοστος για το One γιατι ηδη βλεπω και η τιμη του φτανει μεχρι και 70ευρω που ειναι παρα πολλα χρηματα.

Επισης ποιο απο ολα τα Xbox360 που εχει το Skroutz ή το Bestprice πιστευετε οτι αξιζει περισσοτερο αν οντως παω για αυτο??

Αυτό και καθάρισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα ενα xbox360 controller αλλα κανει πολυ θορυβο η μια σκανδαλη σαν τρηξιμο.

Υπαρχει τροπος να το φτιαξω? Να του βαλω wd40?

Αν το παω πισω θα δεχτουν αλλαγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανερχομαι στο topic,επειδη μεχρι τελος εβδομαδας θα εχω αλλαξει το δικο μου και αρα θα χρειαστω νεο gamepad.

Κοιταζω σε ασυρματο βεβαια οπως ειπα(επειδη ηδη εχω αρκετα καλωδια)και η ερωτηση μου ειναι Xbox360 wireless ή XboxOne Wired μεχρι να βγαλουν το adapter ???Αν αξιζει δηλαδη η αναμονη και ποσο περιπου λετε να παει συνολικα το κοστος για το One γιατι ηδη βλεπω και η τιμη του φτανει μεχρι και 70ευρω που ειναι παρα πολλα χρηματα.

Επισης ποιο απο ολα τα Xbox360 που εχει το Skroutz ή το Bestprice πιστευετε οτι αξιζει περισσοτερο αν οντως παω για αυτο??

Εγώ για το xone θα πήγαινα πια στα 50, 70 έχει αν θες επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που όσο είναι wired ακόμα δεν σου χρειάζονται. Επίσης ένα πλεονέκτημα του xone είναι ότι δεν έχει τόσο μεγάλο battery pack από πίσω σε σχέση με το wireless x360, άρα πρέπει να είναι και πιο βολικό στο κράτημα. Αν γίνει και ασύρματο θα είναι μακράν το καλύτερο gamepad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επανερχομαι στο topic,επειδη μεχρι τελος εβδομαδας θα εχω αλλαξει το δικο μου και αρα θα χρειαστω νεο gamepad.

Κοιταζω σε ασυρματο βεβαια οπως ειπα(επειδη ηδη εχω αρκετα καλωδια)και η ερωτηση μου ειναι Xbox360 wireless ή XboxOne Wired μεχρι να βγαλουν το adapter ???Αν αξιζει δηλαδη η αναμονη και ποσο περιπου λετε να παει συνολικα το κοστος για το One γιατι ηδη βλεπω και η τιμη του φτανει μεχρι και 70ευρω που ειναι παρα πολλα χρηματα.

Επισης ποιο απο ολα τα Xbox360 που εχει το Skroutz ή το Bestprice πιστευετε οτι αξιζει περισσοτερο αν οντως παω για αυτο??

 

 

Αν είναι να αγοράσεις X360 gamepad εν έτει 2015, θα αγοράσεις κάποιο με transforming d-pad και όχι την πρωτόγονη έκδοση με το γελοίο d-pad (που πρότεινε ο φίλος από κάτω σου). Το θέμα είναι ότι τα X360 με transforming d-pad φτάνουν το 50άρικο, οπότε δεν συμφέρουν.

 

Άρα θα πάρεις X1 gamepad χτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα μετά από πολύ ψάξιμο κατάφερα να ρυθμισω το x360 controller έτσι ώστε να αντικαταστήσει το ποντίκι. Θέλω να κάθομαι στον καναπέ και να κάνω τα πάντα (όσο γίνεται βέβαια) από το ασύρματο χειριστήριο. Πιο συγκεκριμενα με τη χρήση δύο προγραμμάτων, του xpadder και του autohotkey, μπορώ να έχω από τη μια ένα ποντίκι με χρήση των joysticks, αλλά και να το απενεργοποιω για να μην έχω θέματα στα games. Επίσης μπορώ να μεταφερομαι από την επιφάνεια εργασίας σε steam big picture mode, να ρυθμιζω το master volume του PC, αλλά και να εμφανιζω την πλαγιά μπάρα των windows για εναλλαγή ανάμεσα σε πολλές οθόνες (win key + p) Όλα αυτά μόνο από το χειριστήριο!

Επεξ/σία από mastixas
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...