Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτη ειναι αλλωστε και η μαγεια του Pc gaming μπορεις να παιξεις με οποιο controller γουσταρεις και σε βολευει(ή εχεις)χωρις να περιοριζεσαι σε αυτα της κονσολας...

.....Fulgore συμφωνω ότι υπαρχουν αξιολογα third party gamepads και εκει είναι που κολλανε ολοι με τα third party...θα είναι Plug and Play?....για το θεμα των third party controllers εγω εχω το titan one οπου ΟΤΙ και να του εχω πεταξει επανω μεχρι στιγμης το μετατρεπει σε Xinput και το βλεπω στις συσκευες μου σαν ένα Xbox 360...όμως για τα Official controllers...MS,Sony,Nintedo το Titan το βρισκω περιττο εξοδο για το PC(....όχι για την κονσολα ;) ) μιας...και υποστηρίξη(..που είναι πολυ καλη) και ανταπτορες εχουν για να δουλεψουν χωρις προβλήματα....απλα με το Titan κανεις Plug  τον ανταπτορα και Play τελος.....χωρις να κατεβάζεις προγράμματα κ.ο.κ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.....Fulgore συμφωνω ότι υπαρχουν αξιολογα third party gamepads και εκει είναι που κολλανε ολοι με τα third party...θα είναι Plug and Play?....για το θεμα των third party controllers εγω εχω το titan one οπου ΟΤΙ και να του εχω πεταξει επανω μεχρι στιγμης το μετατρεπει σε Xinput και το βλεπω στις συσκευες μου σαν ένα Xbox 360...όμως για τα Official controllers...MS,Sony,Nintedo το Titan το βρισκω περιττο εξοδο για το PC(....όχι για την κονσολα ;) ) μιας...και υποστηρίξη(..που είναι πολυ καλη) και ανταπτορες εχουν για να δουλεψουν χωρις προβλήματα....απλα με το Titan κανεις Plug  τον ανταπτορα και Play τελος.....χωρις να κατεβάζεις προγράμματα κ.ο.κ....

Συγκεκριμενα για το controller της Logitech ειναι Plug and play σε οτι παιχνιδι το εχω δοκιμασει. Οσο για τον ανταπτορα που λες για μενα προσωπικα ειναι περιττα εξοδα και εν μερη δεν βλεπω να αξιζει κιολας,πχ δεν βλεπω καποιο λογο να πληρωσεις τα χρηματα του ανταπτορα για να παιξεις με το 360controller στο XboxOne ή ακομα και στο Ps4 να παιξεις με Xbox360 controller που αν δεν εχεις Pc θα πρεπει να δωσεις και αλλα χρηματα. Καταλαβαινω την λογικη σε αυτο που γραφεις αλλα ειναι θα ελεγα καλυτερα ακριβη πολυτελεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παίδες!

Έχω ένα μικρό πρόβλημα με το F710, συγκεκριμένα το κουμπί Α είναι αρκετά ευαίσθητο με αποτέλεσμα όταν το πατάω τα παιχνίδια το αντιλαμβάνονται σαν διπλό πάτημα (Α+Α).

Καλύτερα θα ήταν να επικοινωνήσω με το κατάστημα ή κατευθείαν με την ίδια την Logitech. Και αν επικοινωνήσω με τη Logitech να προτιμήσω την διεθνή ή την Ελληνική; Είναι εντός εγγύησης.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω σε θεμα που ειχα με ποντικι και ακουστικα μιλησα μαζι τους μεσω email στα Αγγλικα.Κοινως να σου πω οτι αν δουν οτι ειναι προβλημα Hardware τοτε λογικα θα σε στειλουν στο καταστημα για αλλαγη ή πιστωτικο,καθως μονο αν ειναι θεμα Software θα σου μιλησουν αποκλειστικα αυτοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eυχαριστώ!!!

Ελπίζω να μου το αντικαταστήσουν άμεσα.

 

Edit:

Δόξα τω Θεό, όλα πήγαν καλά. Μέσα σε 2 λεπτά μου το αντικατέστησαν.

 

Επεξ/σία από Dreyar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον κυριοι τα φωτα σας .Εχω αυτη την στιγμη στην κατοχη μου οπως εχω αναφερει και πιο παλια το Logitech F310.Το Controller ειναι αψογο σε γενικες γραμμες απλα θα παω για αναβαθμιση καθως απο οτι φενεται με βολευει περισσοτερο ενα ασυρματο.

Θα πηγαινα στο XboxOne controller αλλα οπως ειπα δεν μπορω το ενσυρματο και γενικα απο οτι βλεπω στα ασυρματα το 360 ειναι κορυφη. Σε ποιο να κοιταξω απο αυτα στο Skroutz και με τι καλλωδιο φορτιζει(αν πχ μπορω να το παρω ξεχωριστα κλπ).

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Sometime this year". Αυτό έλειπε δηλαδή. μεγάλη κουβέντα είπε πάλι. Να δούμε πότε θα βγει.

31/12/15 :D είναι και πέμπτη,ωραιά μέρα,θα παίξουμε ΠΣΚ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην ανοιξω καινουργιο τοπικ

λεω να ρωτησω εδω

 

πως μπορω να απενεργοποιησω το gamepad (Logitech F710) ? δλδ οταν τελειωνω με το παιχνιδι να μην μενει ανοιχτο κ ξοδευει μπαταρια

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπότε παιδιά τσιμπάμε τώρα το χειριστήριο από το xbox one και περιμένουμε για το ασύρματο μέσα στο χρόνο.. καλή φάση
έχω όμως 2 απορίες.. βλέπω πχ στα public και έχει 2 χειριστήρια που το ένα γράφει "Play and charge kit" το οποίο όπως καταλαβαίνω φορτίζει τις ήδη επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που έχει μέσα η συσκευασία? οπότε επειδή θέλω να έχω 2 αγοράζω και ένα σκέτο και χρησιμοποιώ τον ίδιο φορτιστή? 

 

και δεύτερη απορία είναι αν βγαίνουν σε άσπρα :P γιατί δεν έχω δει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφορτιζόμενες μπαταρίες δεν έχει το Χ1 controller, έχει μόνο το kit νομίζω. Οπότε χρειάζεσαι 2 τέτοια για να παίζεις με τις επαναφορτιζόμενες και στα 2 ταυτόχρονα. Διαφορετικά μπορείς να πάρεις δικές σου επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που νομίζω είναι και καλύτερη λύση.

 

Για νέα controllers ανακοινώθηκαν αυτά.

 

xboxone-paxeast-2015-2-1280x720.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφορτιζόμενες μπαταρίες δεν έχει το Χ1 controller, έχει μόνο το kit νομίζω. Οπότε χρειάζεσαι 2 τέτοια για να παίζεις με τις επαναφορτιζόμενες και στα 2 ταυτόχρονα. Διαφορετικά μπορείς να πάρεις δικές σου επαναφορτιζόμενες μπαταρίες που νομίζω είναι και καλύτερη λύση.

 

Για νέα controllers ανακοινώθηκαν αυτά.

 

xboxone-paxeast-2015-2-1280x720.jpg

Απο οτι διαβαζω ομως τα παραπανω Controller ειναι μονο για διαγωνισμο http://www.gamespot.com/articles/custom-witcher-3-xbox-one-revealed/1100-6425756/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...