Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερει κανεις αν παρει του one μεχρι ποσα μετρα καλωδιο μπορω να παρω?απο αποψη οτι αν ειναι πολυ μακρυ μπορει να εχει θεμα τροφοδοσιας η οτιδηποτε που διαβασα παραπανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηρα το ασυρματο 360 για windows και ησυχασα! ημουν αναμεσα σε ds4, xbox one και 360 αλλα μετα απο πολύ διαβασμα κατεληξα στο 360 οπου το συνδεσα και αραξα. Παιζει τα παντα, ειναι και τουμπανο κατασκευη. Το συνιστω παιδια.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερει κανεις αν παρει του one μεχρι ποσα μετρα καλωδιο μπορω να παρω?απο αποψη οτι αν ειναι πολυ μακρυ μπορει να εχει θεμα τροφοδοσιας η οτιδηποτε που διαβασα παραπανω...

 

Καλά για πόσα μέτρα μιλας? Και 3 μέτρα να πάρεις πολύ δύσκολο να έχεις θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για 2 μετρα σκεφτομουν....προς το παρον θα καθομαι μπροστα στο pc....οποτε μεχρι να χρειαστω να κατσω μπροστα στη τηλεοραση θα εχει βγει το wireless adapter πιστευω...


http://www.e-shop.gr/inline-micro-usb20-cable-usb-a-to-micro-b-2m-black-p-PER.754240

αυτο το καλωδιο ειναι κομπλε ετσι?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

για 2 μετρα σκεφτομουν....προς το παρον θα καθομαι μπροστα στο pc....οποτε μεχρι να χρειαστω να κατσω μπροστα στη τηλεοραση θα εχει βγει το wireless adapter πιστευω...

http://www.e-shop.gr/inline-micro-usb20-cable-usb-a-to-micro-b-2m-black-p-PER.754240

 

αυτο το καλωδιο ειναι κομπλε ετσι?

 

 

Αν δεν απατώμαι Micro USB πρέπει να παίρνει το χειριστήριο οπότε θα είσαι μια χαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Αγορασα το xbox one controller:

 

- μεγαλη δυσκολια στο να πατηθουν τα RB και LB

 

- οι μοχλοι μου ενοχλησαν τους αντιχειρες μετα απο λιγη ωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....εγω παντος το DS4 δεν το αλλαζω με τιποτα.....ειχα τοσα χρονια το xbox360 και μολις χαλασε το LB button...ειπα να το δοκιμασω....οσο για το deadzone....η μερα με τη νυχτα...εχω επεισης και το Titan one ....το οποιο για μενα είναι must buy μιας και ότι Official/third party gamepad (αρκει να είναι συμβατο με PS3/XBOX 360/PS4/XBOX one/WII U)του βαλεις επανω το μετατρεπει σε Xinput/xbox 360(...και όχι μονο!!!!)..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς υπόψη του μήπως εαν σκοπεύουν να βγάλουν το χειριστήριο του one ενσύρματο με ενσωματωμένο όμως το καλώδιο, σαν του 360 δηλαδή, και όχι απλά με το play n charge kit;

Θα μου πεις, ρε φίλε στην ms μέσα είμαστε;Εντάξει, δεκτό, απλά έλεγα μήπως έχει τύχει να πάρει κανενός το μάτι τίποτα σχετικό γιατί θέλω να πάρω του one κάποια στιγμή, αλλά φοβάμαι μη μου σπάσει η είσοδος στο m usb!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κανείς υπόψη του μήπως εαν σκοπεύουν να βγάλουν το χειριστήριο του one ενσύρματο με ενσωματωμένο όμως το καλώδιο, σαν του 360 δηλαδή, και όχι απλά με το play n charge kit;

Θα μου πεις, ρε φίλε στην ms μέσα είμαστε;Εντάξει, δεκτό, απλά έλεγα μήπως έχει τύχει να πάρει κανενός το μάτι τίποτα σχετικό γιατί θέλω να πάρω του one κάποια στιγμή, αλλά φοβάμαι μη μου σπάσει η είσοδος στο m usb!

Είναι αρκετά στιβαρό..θα σπάσεις την υποδοχή μόνο εάν το θέλεις και το πετάς κάθε τρεις και λίγο όπου να'ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι.Είμαι αρκετά προσεκτικός με τα πράγματά μου βέβαια, δεν τίθεται θέμα.Απλά ξέρεις, είναι το ψυχολογικό που σε πιάνει μη σου σπάσει.Δεν το έχω δει κάπου κιόλας με το καλώδιο παρά μόνο ασύρματα για να έχω μια άμεση εικόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ που το έβαλα με το καλώδιο του κινητού σου λέω πως είναι οκ. Εντάξει, θα θέλει προσοχή σε σχέση με το να ήταν με fix δικό του καλώδιο πάνω του (όπως ήταν το ενσύρματο 360), αλλά νομίζω πως θα είσαι οκ, εκτός και αν δεν προσέξεις και το πατήσεις τίποτα ή σκάσει περίεργα κάτω με το πάνω μέρος που μπαίνει το καλώδιο.

 

Πέρα από αυτό, ρε παιδία, είμαι ο μόνος που τον ενοχλούν οι μοχλοί του? Είναι κάπως άγριοι πάνω και μαζί με αυτή την ''τρύπα'' που κάνουν αμα παίξω με λίγο πάθος και γρήγορες κινήσεις (fifa πχ) με ενοχλέι στους αντίχειρες. (είχα για το dualshock 3 πάρει κάτι λαστιχάκια για τα αναλογικά του και τώρα θα τα βάλω σε αυτού τα αναλογικά να δω αν θα είναι καλύτερα... από ότι είδα κάθονται κανονικά πάνω τους..)

 

Για τα RB - LB είπα και πιο πάνω, θα μπορούσαν να είναι πολύ καλύτερα και να ''πατιόντουσαν'' γιατί έτσι όπως κάνουν μπαίνουν ένα χιλιοστό με ζόρυ μέσα και κάνουν και τσικ τσικ.... Προσωπικά δεν πάνε τα δαχτυλά μου εκεί που πρέπει για να τα πατήσω και από ότι είδα και σε άλλους σε βίντεο κλπ τα πατάνε απο πίσω (άμα δείτε βίντεο θα καταλάβετε).

 

Το πιάσιμο πολύ καλο (αν εξαιρέσουμε το γεγονός ότι δεν με βολεύει στο να πιάνω ''εύκολα τα RB-LB).

 

Το βάρος επίσης καλό (δεν το είδα με μπαταρίες, γιατι με το καλώδιο δεν χρειάζονται). Και το πλαστικό του μου αρέσει.

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα της razer το sabertooth και μου αρεσε αρκετα αναγνωριστηκε και στο αλιεν ισολατιον αλλα δεν προκειται να παιξω τετοια με το χειριστηριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα της razer το sabertooth και μου αρεσε αρκετα αναγνωριστηκε και στο αλιεν ισολατιον αλλα δεν προκειται να παιξω τετοια με το χειριστηριο

 

http://www.skroutz.gr/s/3207633/Razer-Sabertooth.html?keyphrase=razer+sabertooth 85ευρω για Controller omg.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...