Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατι 60ευρω απο που το πηρες???http://www.skroutz.gr/s/4365631/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller.html

 

Το πήρα απο public. Τα 54 που λέει είναι τιμή web. Τώρα τα άλλα καταστήματα δεν τα εμπιστςευόμουν και το βιαζόμουνα λιγάκι κιόλας γιατί τελειώνει και η άδεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα απο public. Τα 54 που λέει είναι τιμή web. Τώρα τα άλλα καταστήματα δεν τα εμπιστςευόμουν και το βιαζόμουνα λιγάκι κιόλας γιατί τελειώνει και η άδεια.

Να ξερεις παντως οτι στα παιχνιδια το Game Explorers ειναι εγγυηση.Δεν καταλαβαινω ποια αλλα μαγαζια λες οτι δεν εμπιστευεσαι καθως ακομα και το You σε τετοια προιοντα ειναι μια χαρα αλλα ναι την εχω πατησει και εγω με το Public να μην γραφει στην σελιδα οτι εχει διαφορετικη τιμη στο καταστημα απο Online...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξερεις παντως οτι στα παιχνιδια το Game Explorers ειναι εγγυηση.Δεν καταλαβαινω ποια αλλα μαγαζια λες οτι δεν εμπιστευεσαι καθως ακομα και το You σε τετοια προιοντα ειναι μια χαρα αλλα ναι την εχω πατησει και εγω με το Public να μην γραφει στην σελιδα οτι εχει διαφορετικη τιμη στο καταστημα απο Online...

 

Δεν το ήξερα αυτό το μαγαζί. Δεν εμπιστεύομαι όλα αυτά που βλέπω με 5-10 αξιολογήσεις. Επίσης το ήθελα λίγο άμεσα και τα πιο πολλά δεν έχουν φυσικό κατάστημα, είναι και γιορτές τώρα οπότε θα μου ερχόταν σε καναδυό εβδομάδες. Θα μπορούσα να το πάρω απο το you βέβαια αλλά δεν πρόσεξα καν οτι το είχε.

 

Θεωρώ πάντως οτι είναι βλακεία αυτό που κάνει το skroutz να δείχνει την τιμή web και μετά όταν πας εκεί να βλέπεις άλλα. Αλλά και στη σελίδα του public το "Τιμή Καταστήματος" το γράφει με γραμματοσειρά μεγέθους -1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι να σου πω την αληθεια σε τετοια πραγματα δεν εμπιστευομαι το Public. Σε ακουστικα που πηγα να αγορασω τους ρωταω ποση εγγυησ εχουν και μου λενε 1 χρονο εγγυηση.Τα ακουστικα Logitech εταιριας και πανω στο κουτι και μεσα στο Ελληνικο Site λενε για 3 χρονια.Τους το λεω και κανανε τους κινεζους.Και μετα μου λενε οτι ''εμεις 1 χρονο δινουμε τα υπολοιπα επικοινωνηστε με την εταιρια''.Και αυτο το κανουν με τα περισσοτερα προιοντα πανω απο 1 χρονο εγγυηση σε ελαχιστα δικαιολογουν στα υπολοιπα τρεχα μονος σου να βγαλεις ακρη. Εμπιστευομαι Gameexlporers και COnsole CLub γιατι και φυσικα μαγαζια εχουν και ειναι μαγαζια που ειδικευονται στα παιχνιδια οχι σαν τις χαζο αλυσιδες που τις λενε Public.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γιατί σε ένα παιχνίδι (Tony Hawk Pro Skater) ενώ στα μενού χειρισμού μου βγάζει επιλογή για ρύθμιση κουμπιών σε controller, και ενώ έχω συνδεδεμένο ένα, αυτό δεν ανταποκρίνεται σε κανένα κουμπί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν το gamepad σου δεν είναι συμβατό με Xinput, τότε χρειάζεσαι το παρακάτω:

 

https://code.google.com/p/x360ce/wiki/Whatisx360ceandhowuseIt

 

Αν είναι συμβατό με Xinput, υπάρχει thread στο steam:

 

http://steamcommunity.com/app/207210/discussions/0/864947008438611995/?l=english

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσο φτηνη; Για ποια χρηση την θες; Εγω εχω logitech driving force gt. Καλη ειναι, αλλα κανει ΠΟΛΥ φασαρια την ωρα που τη γυρνας. Δεν μπορεις να παιξεις βραδυ. Σε αυτα τα λεφτα θα επρεπε να μην κανει τοση φασαρια. Μια απο αυτες τις μερες θα την ανοιξω να της βαλω γρασσο και ηχομονωτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη και εγω ψαχνω αυτη τη στιγμη να παρω controller και ειμαι αναμεσα στο xbox one kai xbox 360 μου προτεινετε δηλαδη xbox one με τα χιλια απο οτι διαβαζω ετσι?παρεπιπτοντος για τους επομενους 7 μηνες δεν με νοιαζει το wireless οποτε δεν εχω θεμα και οταν βγει το adapter το αγοραζω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειδη και εγω ψαχνω αυτη τη στιγμη να παρω controller και ειμαι αναμεσα στο xbox one kai xbox 360 μου προτεινετε δηλαδη xbox one με τα χιλια απο οτι διαβαζω ετσι?παρεπιπτοντος για τους επομενους 7 μηνες δεν με νοιαζει το wireless οποτε δεν εχω θεμα και οταν βγει το adapter το αγοραζω....

 

Εξαρτάται και πόσα λεφτά θες να διαθέσεις. Του One έχει τα διπλάσια χρήματα από ότι το ενσύρματο του 360. Αν σε ενδιαφέρει το ασύρματο συμφέρει. Το ασύρματο του 360 λόγω του εξογκώματος των μπαταριών δεν θα το πρότεινα. Οπότε ή διαλέγεις One και περιμένεις να βγει ο αντάπτορας, ή πας κατευθείαν στο 360 wired. Έχε υπόψιν σου ότι στου One το χειριστήριο δεν περιλαμβάνεται  καλώδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου διαβασα οτι βγαλανε συσκευασια με καλωδιο τον νοεμβρη...δεν παιζει ελλαδα ε?

 

A δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο. Αν ξέρει κάποιος ας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...