Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χρησιμοποιει κανεις τον controller  του xbox one στο pc?εχουμε μηπως κανα νεο ποτε θα κυκλοφορησει η εκδοση με το receiver για να παιζει και ασυρματα?με ενδιαφερει πολυ.τωρα στην κατοχη μου εχω 2 xbox 360 controllers wired.επισης εχει χρησιμοποιησει κανεις τον ανταπτορα που κανει τη 2.5 jack σε 3.5 για τα ακουστικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλικαρια, μια διευκρινηση

 

αυτο: Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/3194907/Microsoft-PC-Wireless-Gaming-Receiver-XBOX-360-PC.html

 

και

 

αυτο: Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/5229260/OEM-PC-Wireless-Gaming-Receiver-XBOX-360-PC.html

 

Ειναι και οι δυο original recievers? ή μονο ο πρωτος που γραφει microsoft?

Ειναι το ιδιο αποδοτικοι? Ποιον αξιζει να αγορασω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παλικαρια, μια διευκρινηση

 

αυτο: Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/3194907/Microsoft-PC-Wireless-Gaming-Receiver-XBOX-360-PC.html

 

και

 

αυτο: Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/5229260/OEM-PC-Wireless-Gaming-Receiver-XBOX-360-PC.html

 

Ειναι και οι δυο original recievers? ή μονο ο πρωτος που γραφει microsoft?

Ειναι το ιδιο αποδοτικοι? Ποιον αξιζει να αγορασω?

στο 1ο link το πάτησες να δεις που σε πάει;Γιατί σε πάει εδώ http://www.gamesclub.gr/index.php?route=product/product&product_id=6954

καμία σχέση με την εικόνα που δείχνει..

κανένας από τους 2 δεν είναι original προϊόν..

ελπίζω να μην έπεσες θύμα..στις απάτες αυτές..

Γνώμη μου είναι ότι το skroutz πρέπει να έχει κατηγορία με official προϊόντα,από τα μούφα/κινέζικα που κυκλοφορούν..

Εννοείται official πομπό,για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο..

 

official xbox360 receiver amazon.de

official xbox360 receiver amazon.co.uk

αυτά εδώ είναι original προϊόντα .

Η microsoft δεν το έχει βγάλει επίσημα,απόσο έξαψα και βρήκα,γιαυτό μαγαζιά όπως το amazon θα το έχουν official σίγουρα

εξού και αυτό:

 

      **Please note that this stock will not come in official Microsoft packaging because they have not been sold by Microsoft directly as retail products**

 

 

..και αν το πάρεις από κει υπολόγισε +6-7€ τα έξτρα των μεταφορικών και 10-12 μέρες να σου έρθει

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε Μυτιληνη  :P  εδω ειμαι φοιτητης

στο 1ο link το πάτησες να δεις που σε πάει;Γιατί σε πάει εδώ http://www.gamesclub.gr/index.php?route=product/product&product_id=6954

καμία σχέση με την εικόνα που δείχνει..

 

Ναι το ειδα που με παει..ειναι το ιδιο απλα σε μαυρο. Ο τιτλος λεει "microsoft" το ιδιο και το logo που εχει ο reciever. 

Δεν παιζει να ειναι δηλαδη original?

Απο που μπορεις να το καταλαβεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε Μυτιληνη  :P  εδω ειμαι φοιτητης

Ναι το ειδα που με παει..ειναι το ιδιο απλα σε μαυρο. Ο τιτλος λεει "microsoft" το ιδιο και το logo που εχει ο reciever. 

Δεν παιζει να ειναι δηλαδη original?

Απο που μπορεις να το καταλαβεις?

έμπλεξες τώρα να ξες! :P

ωραιά,το gamepad που πήρα από amazon.de έκανε 11 μέρες να έρθει

Όχι και το ίδιο..Το ένα είναι σχεδόν φλατ,με το κουμπί στο μέσον και το led μετά το κουμπί,και το άλλο καμία σχέση...δεν έχει τέτοια κουμούτσα η ms για official receiver..Περιμένω την αντικατάσταση από το eshop,για να έχω και πάλι receiver,γιατί έχει έρθει το νέο gamepad και δεν μπορώ να παίξω ακόμα..Όταν έρθει θα ποστάρω καμιά φώτο να χουμε να βλέπουμε το πως είναι..

τα έψαχνα 2 μέρες,και γω τα είχα βρει από το μαγαζί αυτό.Βασικά είχανε ένα official,και μέχρι να ξημεώσει να το έψαχνα λίγο ήταν out of stock.

Αυτά είναι οι μούφες που έχουν σε ebay-amazon για πολύ φθηνότερες τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα ειμαι σε διλλημα, να παρω wired ή wireless. Επειδη θα το παρω μεταχειρισμενο το παιδι εχει wireless kai wired να μου δωσει στην ιδια τιμη, αλλα δεν εχει τον reciever και σκεφτομαι αν αξιζει να αγορασω ξεχωριστα γιατι ειναι αρκετα ακριβος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε μαγκες θελω να παρω τιμονιερα 900 μοιρων (απαραιτητο) και ξερω οτι ειναι η g25 g27 και η driving force gt. Απλα ειναι τσιμπημενες οι τιμες τους και θελω να μαθω αν υπαρχει καμια αλλη 900 μοιρων σε ποιο οικονομικη τιμη. Ξερω για τα μεταχειρισμενα απλα δεν θελω να μου τυχει καμια σκισμενη και να κλαιω τα λεφτα μου εκτος αν εχετε εσεις ή καποιος γνωστος σας και ειναι σε τελεια κατασταση.

 

 

Θα εκτιμουσα ιδιαιτερως αν με βοηθουσατε. Ευχαριστω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βασικα ειμαι σε διλλημα, να παρω wired ή wireless. Επειδη θα το παρω μεταχειρισμενο το παιδι εχει wireless kai wired να μου δωσει στην ιδια τιμη, αλλα δεν εχει τον reciever και σκεφτομαι αν αξιζει να αγορασω ξεχωριστα γιατι ειναι αρκετα ακριβος.

Πόσο στα δίνει;

Αν είναι πολύ πιο κάτω από την τιμή που το πουλάνε,πάρτο σε wired,να μην μπεις σε έξοδα αδίκως,και να μπλέξεις με μη official προϊόντα..

 

Ρε μαγκες θελω να παρω τιμονιερα 900 μοιρων (απαραιτητο) και ξερω οτι ειναι η g25 g27 και η driving force gt. Απλα ειναι τσιμπημενες οι τιμες τους και θελω να μαθω αν υπαρχει καμια αλλη 900 μοιρων σε ποιο οικονομικη τιμη. Ξερω για τα μεταχειρισμενα απλα δεν θελω να μου τυχει καμια σκισμενη και να κλαιω τα λεφτα μου εκτος αν εχετε εσεις ή καποιος γνωστος σας και ειναι σε τελεια κατασταση.

 

 

Θα εκτιμουσα ιδιαιτερως αν με βοηθουσατε. Ευχαριστω :)

γιατί 900 μοίρες;Νταλίκα θα στρίψεις(eurotruck) ;

αν θες τόσο πολύ για g27 δες στο insomnia στις αγγελίες,και ζήτησε έξτρα φώτος..Από κει και πέρα αυτήν εδώ είναι σε προσφορά,και είναι από τις καλές τιμονιέρες,έχει 270μοίρες.Μόλις την παρήγγειλα,λόγω τιμής πιο πολύ,απότι τα 115 που ήταν,ώρα για asseto corsa.

THRUSTMASTER T100 FORCE FEEDBACK WHEEL PC/PS3

δεν έχει λεβιέ,σειριακό μόνο,πράγμα που με βολεύει

http://ts.thrustmaster.com/download/accessories/Manuals/T100FFB/T100_FFB_Manual.pdf

 

αλλιώς ίδια λεφτά πάνω-κάτω έχει η http://gaming.logitech.com/en-gb/product/driving-force-gt-gaming-wheelπου είναι με 2.5 στροφές τιμόνι..

χωρίς την έκπτωση του t100

 

κοίτα και στο ebay..Αλλά γνώμη μου ειναι,αν δεν παίζεις τόσο φανατικά racing,μια τιμονιέρα σαν την t100 κάτι ανάλογο θα είναι ότι πρέπει,από το να δώσεις 300€

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, ειμαι σε αναζητηση ενος speedpad σαν το razer nostromo n52te, καθως το δικο μου το καβατζωσε η γυναικα μου. Το μονο που εχω βρει ειναι το razer tartarus αλλα δε θελω να δωσω τοσα λεφτα. Υπαρχει καποιο μαγαζι που να πουλαει ακομα nostromo;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι eurotruck παιζω κυριως αλλα και nfs dirt2 wrc. Οποτε θελω να παρω μια 900 να τα καλυπτει ολα.

καλώς,εε δες τις επιλογές που σου έδωσα..μια το 2ο τιμόνι αν δεν θες να δώσεις πάνω από 150€,πιστεύω είναι μια πολύ καλή επιλογή,  και μια στις αγγελίες κάνουν εμφάνιση κάποια g27 με >250€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μιας που αναφέρεστε σε τιμόνια μήπως έχει κανείς την 918 RSR της fanatec να μου μπει εντυπώσεις; 

 

@xtrmsnpr: Έπαιξες asseto corsa; Μπορούμε από τώρα γτ βλέπω στη σελίδα του steam ότι κυκλοφορεί στις 8.11.2014.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μιας που αναφέρεστε σε τιμόνια μήπως έχει κανείς την 918 RSR της fanatec να μου μπει εντυπώσεις; 

 

@xtrmsnpr: Έπαιξες asseto corsa; Μπορούμε από τώρα γτ βλέπω στη σελίδα του steam ότι κυκλοφορεί στις 8.11.2014.

 

με 400 παίρνουμε κονσόλα,μεταχειρισμένα σκουτεράκια :P

 

δεν έχει έρθει ακόμα η τιμονιέρα,αναμένετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Υπάρχει κάποιο gamepad που να είναι ΑΚΡΙΒΩΣ ίδιο με το X360 controller, αλλά να έχει bluetooth συνδεσιμότητα;

 

Δεν με πειράζει να είναι κινεζοκινεζιά, αρκεί να έχει την ίδια ακριβώς εργονομία και υποφερτή ποιότητα κατασκευής.

 

Κοντά τέσσερις μήνες μετά και ακόμα δεν έχω βρει λύση. Έχω απηυδήσει. Θέλω bluetooth gamepad με X360 layout, καλή ποιότητα κατασκευής, απειροελάχιστο deadzone και υποφερτή τιμή (50άρικο maximum). Μετά από αρκετό ψάξιμο υπάρχουν οι παρακάτω επιλογές, αλλά καμία δεν με καλύπτει 100% (υπόψιν αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το DS3, οπότε σχεδόν οποιοδήποτε άλλο gamepad είναι αναβάθμιση σε σχέση με αυτό το έκτρωμα):

 

1 - DS4: Το έπιασα λίγο σήμερα στα χέρια μου, έχει τρομερή ποιότητα κατασκευής (τουλάχιστον σε σχέση με το X360 controller και με το DS3 μου φάνηκε ανώτερο αρκετά) και απ' ότι διαβάζω έχει και μηδαμινό deadzone. Μόνο μείον το layout που ας πούμε ότι κάνω την υποχώρηση. Ειδικά αν δουλεύει και ορθά το touchpad σε android θα είναι απλά υπέροχο. Σε γκέιμς με direct-input πως συμπεριφέρεται, ξέρει κανείς;

 

2 - Moga Pro Power: Εξαιρετικά ακριβό με μέτριο deadzone, αλλά με σωστό layout. Και με stand για να στέκεται το κινητό.

 

3 - Mad Catz C.T.R.L.R.: Καλή τιμή, σωστό layout, κακό deadzone και μέτρια reviews.

 

4 - Ipega IP117: Σούπερ τιμή, βολικότερο από όλα τα άλλα γιατί παίζει στα πλαϊνά του κινητόυ/tablet, κακό deadzone και δεν χρειάζεται αγορά έξτρα mount για το κινητό.

 

 

Προς το παρόν κλίνω προς το DS4 το οποίο μαζί με το Smartclip της Nyko, νομίζω πως είναι η ιδανικότερη λύση στην περίπτωσή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...