Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία αφού λέτε οτί αξίζει να δώσεις κάποια λεφτά παραπάνω. Έχετε να μου προτείνεται κάποιο καλό χειριστήριο που να παίζει σε PC και σε PS3;Αν είναι και ασύρματο ακόμα καλύτερα.

είπαμε αξίζει κάτι official όπως microsoft ή logitech..αλλά όχι αυτά!

Αυτά που θες δεν αξίζουν μια,το ίδιο με πριν είναι,απλώς κοστολογιμένα πιο ακριβά..

 

συνήθεια είναι το xbox controller..ούτε και γω το ήθελα..Αλλά όταν το έπιασα πέρσι,το βολεύτικα αρκετά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ps3 controller με καλωδιακι.. καντο install με motionjoy και παιξε οπως και οτι θες..βολευει απιστευτα!

Για το bold φοβάμαι με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το bold φοβάμαι με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα.

μα δεν γουστάρει ο κόσμος να πάρει συμβουλές..τί να πεις;

Ειλικρινά διατριβή για τα gamepads τους παρουσίασα..Αλλά εκεί.Πέρα βρέχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Once you do the deed, allow the world to burn.

Μετά από ένα ημερολογιακό, θα έρχεσαι εδώ και θα λες "έπιασα τη τακτική της μαρίας πέρσι, και τη βολεύτηκα αρκετά!".

Υ.Γ: Εν τω μεταξύ, κάπου deep inside the 2009's anus..

w5pwn.jpg

Την σήμερον ημέρα, το μόνο πράγμα που θα τα αλλάξει όλα (δεδομένης της οικονομικής κρίσης) θα είναι ένα XBOX One wireless Gamepad στα 40€. Όταν έρθει η μέρα, από μένα θα πάρει 160€ ντούκου ο έμπορας, και θα πάω στη ταράτσα να θάψω αυτά τα έρμα τα 4 τα τερματισμένα το Χ__στό τους που δε μ' αφήνουν πια ούτε 10x καθαρά hadouken να βγάλω.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανείς που να χρησιμοποιείς χειριστήριο DualShock 3 με το BetterDS3;

 

Βάζω το προφίλ που λένε όλοι οι οδηγοί (Auto fill : Xbox 360) αλλά στα παιχνίδια, π.χ. Fifa 14 θέλω μια ώρα να φτιάξω τα κουμπιά ξανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Receiver (XBOX 360/PC)

 

αυτό εδώ είναι official product ??

 

δείτε και αυτό

reveiver

 

Πρώτο λινκ "δε βρέθηκε", δεύτερο είναι ξέμπαρκη μάρκα αλλά μάλλον 100% συμβατή (το πολύ μετά από λίγο μπλέξιμο των drivers). Εγώ έχω το "Blaze" (σα να λέμε No-Name) και δουλεύει άψογα."

Παραδόξως δεν θα είναι καμιά επιστήμη η παραγωγή τέτοιων συσκευών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρώτο λινκ "δε βρέθηκε", δεύτερο είναι ξέμπαρκη μάρκα αλλά μάλλον 100% συμβατή (το πολύ μετά από λίγο μπλέξιμο των drivers). Εγώ έχω το "Blaze" (σα να λέμε No-Name) και δουλεύει άψογα."

Παραδόξως δεν θα είναι καμιά επιστήμη η παραγωγή τέτοιων συσκευών.

υπήρχε το προϊόν μέχρι και χτες..ππφφφ!!!

θα έρ8ει το νέο gamepad και δεν έχω receiver,είναι μαζί με το χειριστήριο στο eshop για σερβις :@

 

http://www.ebay.com/itm/Official-Microsoft-Xbox-360-Wireless-Gaming-Receiver-black-/301068957393?pt=UK_PC_Video_Games_Video_Games_JS&hash=item46191bb6d1

αυτό θα μας κάνει,official και brand new!

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν αυτό εδώ http://www.skroutz.gr/s/2992751/SpeedLink-XEOX-Pro-Analog.html αναγνωρίζεται από τα παιχνίδια όπως το αυθεντικό 360 ή μπορεί να υπάρχουν θέματα συμβατότητας και να θέλει άλλους drivers κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το αντίστοιχο ασύρματο https://www.skroutz.gr/s/1991232/SpeedLink-XEOX-Pro.htmlκαι δεν αναγνωρίζεται σαν x-box controller, αλλά σαν απλό usb gamepad. Αυτό σημαίνει ότι σε άλλα παιχνίδια τα σωστά κουμπιά γίνονται από μόνα τους assign, ενω σε άλλα είναι ό,τι να ναι και πρέπει να τα ορίσεις εσυ. Έχω παίξει αρκετά παιχνίδια με αυτό, το μοναδικό που δε μου το αναγνώρισε καθόλου, είναι το "London 2012 The Official Video Game of the Olympic Games".

 

Edit: δεν είμαι σίγουρος αν αυτο που παραθέτεις θα έχει την ίδια συμπεριφορά, γιατί βλέπω ότι είναι μόνο για PC και έχει ίδια ονόματα κουμπιών με το 360. Το δικό μου είναι και για ps3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται περίεργο, αλλά δεν έχω παίξει ποτέ με χειριστήριο 360...Το συγκεκριμένο speedlink πάντως είναι πολύ άνετο στο χερι, με το γομώδες υλικό που έχει και χωρίς να είμαι ειδικός, η απόκριση των κουμπιών μου φαίνεται πολύ καλή. Εκεί που νομίζω ότι θα μπορούσε να ήταν καλύτερο είναι στην ποιότητα του σταυρού και στην αίσθηση που έχουν οι σκανδάλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε ps3 controller με καλωδιακι.. καντο install με motionjoy και παιξε οπως και οτι θες..βολευει απιστευτα!

επεδη μου χαλασε προσφατα το pad το f710 απο το φιφα. αν κ δεν μου αρεσε πολυ αυτο το Pad. 8ελω να παρω ενα καινουριο τοu ps3 παιζει σε ολα τα game κ τα κουμπια του ειναι κανονικα σαν του play?απ την αλλη σκεφτομαι κ το χbox.τι λετε? αν κ του χβοχ controller δεν εχω πιασει ποτε στα χερια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...