Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έγραψες:

 

 

Το οποίο δεν ισχύει, αποτελεί λάθος αντίληψη, και πάνω σε αυτό ήταν η διόρθωσή μου, μιάς και έχει ξανααναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες σε αυτό το τόπικ.

ααα,κατάλαβα.Τότε ναι,είμαι λάθος όπως το γραψα,σωστό όπως το διόρθωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα.Έχω ένα x360 gamepad με τον πομπό του.

Τώρα θέλω να πάρω και 2ο gamepad,τί αγοράζω;

Σκέτο το gamepad ή πάλι μαζί με πομπό;

Αν μπορείτε να δώσετε και links μαζί,ευχαριστώ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκέτο gamepad για 360 ,ο κάθε πομπός δέχεται έως 4 χειριστήρια όπως και η κονσόλα

Αχα!!!το πουλάνε σκέτο κάπου??

 

με πομπό & αυτό

σκέτο

 

τα έχω βρει σωστά;

βρίσκω και πιο φθηνά σε skroutzομάγαζα,αλλά τα δίνουν σε....σακουλάκι

 

 

amazon.co.uk

54€ μαζί με μεταφορικά

το chrome red είναι official microsoft;

Αν πάρω το κλασικό μαύρο,μπορώ να αλλάξω το housing(case) του σωστά;

 

amazon.de

απλό μαύρο 35€ μαζί με μεταφορικά..

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://www.amazon.de/Wireless-Controller-umschaltbarem-chromrot-Limited/dp/B007R9SZ22/ref=pd_sim_vg_4?ie=UTF8&refRID=1TXJW66E5M2YCCTDZFZY

 

αυτό κανονικά θα παίζει στο pc με τον πομπό έτσι;

EDIT

ναι θα παίζει..το περιμένω σε καμιά 10αρια μέρες.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι και εγω ψινομαι για Pc controller μετα την μεταβαση μου απο κονσολα σε Pc. Εως τωρα παιζω με το Ps3 controller κυριως παιχνιδια οπως DS,αλλα σκεφτομαι για αγορα αλλου να δοκιμασω και κατι το διαφορετικο. Σκεφτομουν για XboxOne controller ή Xbox360 ή Logitech F310.

Πιο πολυ με τραβαει το F310 λογω της χαμηλης του τιμης(τα 20πχ ευρω διαφορας απο το ασυρματο προτιμαω να τα δωσω σε παιχνιδια απο steam :P)των 3 χρονων εγγυηςη εναντι του 1 του 360 και του γενικα καλου support που εχει η Logitech.Καμια ιδεα/προταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι και εγω ψινομαι για Pc controller μετα την μεταβαση μου απο κονσολα σε Pc. Εως τωρα παιζω με το Ps3 controller κυριως παιχνιδια οπως DS,αλλα σκεφτομαι για αγορα αλλου να δοκιμασω και κατι το διαφορετικο. Σκεφτομουν για XboxOne controller ή Xbox360 ή Logitech F310.

Πιο πολυ με τραβαει το F310 λογω της χαμηλης του τιμης(τα 20πχ ευρω διαφορας απο το ασυρματο προτιμαω να τα δωσω σε παιχνιδια απο steam :P)των 3 χρονων εγγυηςη εναντι του 1 του 360 και του γενικα καλου support που εχει η Logitech.Καμια ιδεα/προταση?

 

ωραιά τα logitech,και καλά.Αλλά έχω φύγει από τον ps σχεδιάσμό από πέρσι.Βρίσκω πολύ βολικό στο χέρι του x360,πιο μικρό και ελαφρύ.Μετά είναι ότι του αρέσει του καθένα να κρατάει.

Καλά που μου το θύμισες να πουλήσω τα δύο προηγούμενα logitech που χω,τσάμπα κάθονται και τρώνε σκόνη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αχα!!!το πουλάνε σκέτο κάπου??

 

με πομπό & αυτό

σκέτο

 

τα έχω βρει σωστά;

βρίσκω και πιο φθηνά σε skroutzομάγαζα,αλλά τα δίνουν σε....σακουλάκι

 

 

amazon.co.uk

54€ μαζί με μεταφορικά

το chrome red είναι official microsoft;

Αν πάρω το κλασικό μαύρο,μπορώ να αλλάξω το housing(case) του σωστά;

 

amazon.de

απλό μαύρο 35€ μαζί με μεταφορικά..

στο eshop που κοιτούσες... δε χρειάζεται να ψάχνεις σε γερμανίες και αγγλίες

 

 

http://www.e-shop.gr/xbox360-wireless-controller-black-p-XB3.00436

 

ένα απλό χειριστήριο xbox θες, για κονσόλα πήγαινε και ζήτα για να βεβαιωθείς ότι δε θα σου δώσουν με πομπό

 

το χειριστήριο είναι το ίδιο για ότι κι αν θες να το χρησιμοποιήσεις, η διαφόρα σε αυτά που λένε για windows είναι ότι έχουν στη συσκευασία και τον πομπό 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ναι.. εφόσον ούτε MS αλλά ούτε και aftermarket receiver δεν έχει ακουστεί να είναι στα σκαριά τότε ότι αναγνώριζε τα 360 Controller μας, θα αναγνωρίζει και τα νέα;

 

Πείτε μου πως κάποιος από σας το έχει κάνει ήδη πραγματικότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο eshop που κοιτούσες... δε χρειάζεται να ψάχνεις σε γερμανίες και αγγλίες

 

 

http://www.e-shop.gr/xbox360-wireless-controller-black-p-XB3.00436

 

ένα απλό χειριστήριο xbox θες, για κονσόλα πήγαινε και ζήτα για να βεβαιωθείς ότι δε θα σου δώσουν με πομπό

 

το χειριστήριο είναι το ίδιο για ότι κι αν θες να το χρησιμοποιήσεις, η διαφόρα σε αυτά που λένε για windows είναι ότι έχουν στη συσκευασία και τον πομπό 

θα το έπαιρνα φίλε,αν ήταν διαθέσιμο..αλλά,αλλά..

 

Εννοείτε από εξωτερικό αν εδώ μπλέκεις με λαμόγια.Συν ότι έβγαινε πιο φθηνά από amazon.de ή ίδια τιμή σε σύνολο,σε 2-3 μαγαζιά του που είδα..

Όχι θα χω τα μαγαζάκια εδώ,να μου πουλάνε 28€ σε σακουλάκι,τί παίρνω ρε φίλε;Γιαούρτι με το κιλό και μου το δίνεις σε σακουλάκι;

 

Δεν παίρνω τίποτα από το eshop που δεν είναι άμεσα διαθέσιμο πρώτων και κύριων..ειδικά από τότε που ''κήρυξε χρεωκοπία'' !

Εδώ άμεσα διαθέσιμα είναι ένα πολυμηχάνημα-στικάκι που έχω παραγγείλει από τις 6 του μήνα και θα έρθουν την τρίτη,επειδή δεν ξέρουν τί τους γίνεται, τί να λέμε..Σιγά μην περίμενα αυτό που θέλει 8-10 μέρες και καλά να τους έρθει,θα έκανε 8-10 μήνες να έρθει σε μένα..

Αν ήταν διαθέσιμο ναι τότε θα το έπαιρνα και γω όταν το είχα δει,λέω ορίστε,αλλά μετά βλέπω ότι δεν είναι διαθέσιμο και είπα μακριά..

 

Plus μετά είδα την chrome σειρά και μου άρεσε πιο πολύ,από το κλασικό που έχω..

Οπότε νταξ,περιμένω να έρθει αυτό που ναι όταν το amazon λέει μέρες παράδοσης ισχύουν,όχι αα έμεινε το προϊόν στην αποθήκη,και αα δεν ξέρουμε γιατί και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορείς να αγοράσεις το χειριστήριο του xbox one από e-shop,πλαίσιο κλπ  60 ευρώ κοστίζει

Λοιπον για οποιον ενδιαφερε μιλησα με Microsoft και μου ειπανε αμα κατεβασω τους drivers θα συνδεεται και ασυρματα στον δεκτη του 360
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για οποιον ενδιαφερε μιλησα με Microsoft και μου ειπανε αμα κατεβασω τους drivers θα συνδεεται και ασυρματα στον δεκτη του 360

ο οποιος δεκτης εχει γινει αφαντος στην αγορα εδω και καιρο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

microsoft xbox360 wireless gamepad πρόβλημα

 

 

Ξαφνικά το microsoft xbox360 wireless gamepad έπιασε και κάνει κόλπα..Χάνει την σύνδεση του μόνο του,βασικά κλείνει, off..Δεν μένει ούτε 5 λεπτά ανοιχτό,και λίγο να ακουμπήσω το κουτάκι της μπαταρίας κλείνει αμέσως ή αν παίξω μαζί του.
Ο receiver δεν κλείνει,σταθερός ανοιχτός είναι.
Ούτε το έχω πετάξει ποτέ κάτω,ούτε το κάνω κάτι άλλο εκτός από απλή χρήση..με ελάχιστες ώρες παιχνιδιού(4/βδομάδα) και είναι καινούργιο,ένα χρόνο δεν έχει συμπληρώσει ακόμα,αγορασμένο από eshop.
 
Και όσο και να πατάω το home button δεν κάνει τίποτα.Μόνο αν βγάλω και βάλω τις μπαταρίες νιώθει για λίγο..ή αν πατήσω πολλές φορές το home button.Και άλλωτε με ένα πάτημα ανάβει..
Πχ τώρα έπαιζα στο remember me,και έκλεινε συνέχεια(ενώ το κατάφερνα και το ενεργοποιούσα,ήμουν στο πρώτο boss και έκλεινε συνέχεια στο ίδιο σημείο που ήταν σχεδόν στο finish off-αν βοηθάει αυτό)..Στο watchdogs τα ίδια..Τελείως ξαφνικά ενώ παλιά δεν είχα θέμα.Είμαι σε windows 8.1 english 64bit.Δεν είχα θέμα πριν από μια βδομάδα..
Τώρα είμαι στα windows και σας γράφω,και το gamepad είναι ανοιχτό πάνω από 5λεπτά..Εννοώ το πάτησα και άνοιξε κανονικά και μένει μέχρι να κλείσει από αδράνεια..
Οι μπαταρίες που έχω βάλει είναι καινούργιες,φορτισμένες πλήρως..
Έκανα reinstall drivers/software..
 
Googλαρα και βρήκα μόνο για το πως να καθαρίζουν,σε όσους κάνει switching off
http://www.gamespot.com/forums/xbox-discussion-1000003/xbox360-controller-turns-off-randomly-26052369/
όπως και το καθάρισα,στην φώτο θα το δείτε,το έπιασα λίγο πριν την φώτο.
 
και βρήκα και αυτό ότι ίσως να φταίει το καπάκι του,αλλά δεν παίζει σχεδόν καθόλου
https://answers.yahoo.com/question/index?qid=20130126104456AAPN5Av
 
tausigmaomicronytsouni_zps918bf869.jpg~o
εσάς είναι τόσο μέσα αυτό ;
http://www.miniinthebox.com/battery-cover-case-for-xbox-360-wireless-controller_p387261.html
εδώ unofficial προϊόν το δείχνει πιο έξω..έτσι είναι;
 


 
να το πάω για επιστροφή μιας και έξω; ή φταίει κάτι άλλο;
Φταίει που τρέχω το steam σαν admin;
Στα windows μέσα γιατί έμεινε όλη την ώρα on,και έκλεισε στον χρόνο του κανονικά;

----
edit
στα windows το gamepad μένει ανοιχτό,μέχρι να φύγει από αδράνεια και να κλείσει....στα παιχνίδια κλείνει αμέσως.Πχ στο ryse κλείνει μόλις ανοίξει το παιχνίδι,στο φιφα14 το ίδιο..
Μπόρει να γίνεται;
Μέχρι και πριν 5 μέρες λειτουργούσε άψογα..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...