Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ακουσει οτι εχει θεμα με το λογισμικο του και οτι τα logitech εχουν καλιτερη ανταποκριση.(παντα μιλαω για ασιρματο)

Εγώ έχω ακούσει τα καλύτερα πάντως και για συμβατότητα και για εργονομία...(δεν παίζω σε pc αλλά σε εργονομία τα χειριστήρια Xbox είναι για τους περισσότερους τα καλύτερα που υπάρχουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βρείς πάρε το logitech f510 αλλίως το 310 αν δεν θες ασύρματο.

η διαφορά τους είναι η δόνηση(το 310 δεν έχει)και ότι το 510 έχει λαβές απο γόμα σε αντίθεση με το πλαστικό του 310.

 

Αλλιώς Xbox controller που είναι συμβατό 100% όπως και τα logitech έχουν διπλή λειτουργία με διακοπτάκι,στη μια αναγνωρίζονται ώς Χ360 controller και απο την άλλη ως απλό 510.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μάλιστα δυνατή δόνηση όχι αστεία.

να δω άμα μου χαλάσει τι θα πάρω μετά :-(

από Δ ξεκινάει :P

 

και στο χ360 μια χαρά ωραία η δόνηση,βοηθάει να καταλάβεις άμα παίζεις αμαξάκια άν βρίσκει το αμάξι κάτω,στο φιφα νιώθεις τους παλμούς του παίχτη,τα δοκάρια..

Είναι ωραία εμπειρία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγα λογια μου λετε πως τα logitech και τα x box (controlers) ειναι το ιδιο με την διαφορα οτι τα logitech υπαρχι περιπτοση για ασιμβατοτιτα με καπια games η pc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίθετο. Τα Xbox υποστηρίζουν μόνο xinput ενώ τα logitech xinput+direct input. Επίσης του Xbone δεν υπάρχει ασύρματο στο PC.

μόνο που όλα τα παιχνίδια έχουν το API του xinput,και είναι το μόνο που θες...

τί να το κάνει το xboxONE gamepad?Ας πάρει το x360 σιγά τα αυγά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο που όλα τα παιχνίδια έχουν το API του xinput,και είναι το μόνο που θες...

 

Αυτό δεν ισχύει όμως,το X-input είναι για παιχνίδια από το 2006 και μετά και ακριβώς επειδή δεν ισχύει έπρεπε να ξανααγοράσω χειριστήριο μετά που αγόρασα τo ΧΒΟΧ360 controller.

 

Επειδή δεν μπορείς να γνωρίζεις τί ανάγκες έχει ο καθένας μας, καλό είναι να είμαστε πιό ακριβείς σε αυτά που λέμε και προτείνουμε σε κόσμο που δεν ξέρει, ώστε να μήν καταλήγει ο άλλος σε διπλές αγορές.

 

Όσο περνάει ο καιρός, όλο και λιγότερος κόσμος θα ασχολείται με το direct-Input, όμως δεν μπορείς να το αποκλείσεις τελείως και σε καμία περίπτωση δεν λές ότι το XBOX360 χειριστήριο τα παίζει όλα, διότι παραπληροφορείς.

 

Τα είπαμε αρκετές φορές τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σωστό,εντάξει γιαυτά τα παιχνίδια μιλούσα...Δεν νομίζω να του είπα κάτι παράλογο,ούτε να τον παραπληροφόρισα..τώρα σπάνιο εως καθόλου να παίξει κάποιος παιχνίδι προ2006..γιατί όπως ο ίδιος ανέφερε θέλει να παίξει αυτά τα παιχνίδια.Οπότε βάσει αυτά που είπε,και γω απάντησα..

assassin's creed 1,2,3,4/watch dogs/dead space1,2,3

 

οοοοοοοοοοοοπότε πολλά λόγια,λίγες πράξεις..

Τώρα αν εσύ ή εγώ βάλουμε παιχνίδι τόσο παλιό,εντάξει στην υγειά μας..στο σύνολο μας δηλαδή ελάχιστοι ως καθόλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψες:

 

μόνο που όλα τα παιχνίδια έχουν το API του xinput,και είναι το μόνο που θες...

 

Το οποίο δεν ισχύει, αποτελεί λάθος αντίληψη, και πάνω σε αυτό ήταν η διόρθωσή μου, μιάς και έχει ξανααναφερθεί σε προηγούμενες σελίδες σε αυτό το τόπικ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...