Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το καλύτερο ασύρματο θεωρώ το Rumblepad cordless 2 το καλύτερο ασύρματο. Anyway, είναι καθαρά θέμα γούστου.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...παιδια εχει κανενας (θετικες-αρνητικες) εντυπώσεις σχετικα με αυτό το gamepad??

http://www.e-shop.gr/speedlink-sl-6576-bk-torid-wireless-gamepad-pc-ps3-black-p-PER.580219

http://www.plaisio.gr/games/pc/pc-periferiaka/Microsoft-XBOX360-Wir-Ess-Controller-Windows-Black-JR9-00007.htm

much better!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...παιδια εχει κανενας (θετικες-αρνητικες) εντυπώσεις σχετικα με αυτό το gamepad??

http://www.e-shop.gr/speedlink-sl-6576-bk-torid-wireless-gamepad-pc-ps3-black-p-PER.580219

 

Είναι με ενσωματωμένη μπαταρία λιθίου των 10 ωρών. Είναι λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχει τον transmitter εννοείται!

(ίσως εκεί να διαφέρει του x360 από του pc η έκδοση,όπως και αυτό που έδειξα δεν ξέρω αν τον έχει μαζί)

 

Σκέφτομαι να πάρω άλλο ένα..Να πάρω πάλι με τον πομπό ή στον ίδιο πάνω που έχω ήδη παίρνει και δεύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι με ενσωματωμένη μπαταρία λιθίου των 10 ωρών. Είναι λίγο

 

Έχω αυτό και η διάρκεια της μπαταρίας είναι ΠΟΛυ παραπάνω από 10 ώρες, θα έλεγα κοντά στις διπλάσιες, δε ξέρω αν ισχύει το ίδιο και γι'αυτο που ρωτάει ο φίλος. Προσωπικά το θεωρώ πλεονέκτημα έναντι των κλασσικών μπαταριών, δεν υπάρχει έξτρα κόστος και μπορείς να συνεχίζεις να παίζεις με το usb ενω φορτίζει.

http://www.e-shop.gr/speedlink-sl-4446-bk-01-xeox-pro-analog-wireless-gamepad-ps3-pc-black-p-PER.580217

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καί για τα 2 gamepads οι επίσημες προδιαγραφές από τη Speedlink αναφέρουν μέχρι 10 ώρες συνεχούς λειτουργίας.

 

Δεν αμφιβάλλω για το αν έχεις παρατηρήσει μεγαλύτερη χρονική διάρκεια, απλά αναφέρω τις επίσημες προδιαγραφές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό παίζω... ανταπτοράκι δέκτη wireless θέλει

....αυτό είναι πολύ ευχαριστο νέο που τελικα το Xbox One controller δουλευει ασυρματα με τον δεκτη του Xbox 360.....ειχες καποιο πρόβλημα στην συνδεση??Το αναγνωρησε αμεσως??Και τελος αν υπαρχει κανενα θεμα ασυμβατότητας με τα παιχνίδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει το xbox360 controler για pc ?

 

ΥΓ έχετε να προτείνετε κάτι παρόμοιο η καλύτερο αλλά όχι ποιο ακριβό ?

110% παλιά ούτε που το ακουμπούσα και την έβγαζα με τύπου ps από logitech..Μόλις κατάλαβα,ότι παίζει για το απόλυτο συμβατό gamepad και το πήρα,το βολεύτηκα και τέρμα όλα τα άλλα.Είναι και τρομερά ελαφρύ!

της logitech μετά το f710 ασύρματο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

110% παλιά ούτε που το ακουμπούσα και την έβγαζα με τύπου ps από logitech..Μόλις κατάλαβα,ότι παίζει για το απόλυτο συμβατό gamepad και το πήρα,το βολεύτηκα και τέρμα όλα τα άλλα.Είναι και τρομερά ελαφρύ!

της logitech μετά το f710 ασύρματο.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πώ ότι το original XBOX360 controller δεν είναι το καλύτερο. Αυτό ήταν το πρώτο μου χειριστήριο πριν δοκιμάσω οτιδήποτε άλλο, το χρησιμοποιούσα καθημερινά για 2 χρόνια και σε διαβεβαιώ ότι υπάρχουν πολύ καλύτερα χειριστήρια.

 

Απλά το XBOX360 controller καθιερώθηκε ώς σταθερή αξία στα PC gamepads και σίγουρα έχει το πιό εργονομικό design.

 

Επειδή τα ξαναείπαμε πολλές φορές, σου προτείνω να γυρίσεις 2-3 σελίδες πίσω και θα έχεις καλύτερη άποψη.

 

Αν θές οπωσδήποτε αυτό το design, μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάς στις προτάσεις της Razer.

 

Ενημερωτικά μπορείς να δείς στο παρακάτω site reviews για gamepads για PC.

 

 

gamepads_zps002c0822.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πώ ότι το original XBOX360 controller δεν είναι το καλύτερο. Αυτό ήταν το πρώτο μου χειριστήριο πριν δοκιμάσω οτιδήποτε άλλο, το χρησιμοποιούσα καθημερινά για 2 χρόνια και σε διαβεβαιώ ότι υπάρχουν πολύ καλύτερα χειριστήρια.

 

Απλά το XBOX360 controller καθιερώθηκε ώς σταθερή αξία στα PC gamepads και σίγουρα έχει το πιό εργονομικό design.

 

Επειδή τα ξαναείπαμε πολλές φορές, σου προτείνω να γυρίσεις 2-3 σελίδες πίσω και θα έχεις καλύτερη άποψη.

 

Αν θές οπωσδήποτε αυτό το design, μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάς στις προτάσεις της Razer.

 

Ενημερωτικά μπορείς να δείς στο παρακάτω site reviews για gamepads για PC.

 

 

gamepads_zps002c0822.png

........αυτό το Razer Sabertooth....δεν μπορουσαν να το βγαλουν wireless???Παντος ολοι περιμενουμε ποτε θα βγει το wireless dongle για Xbox One .....μεχρι τοτε και εγω πιστευω ότι το Xbox 360 που και εγω το εχω δυο χρονακια δεν με εχει απογοητευσει ποτε μα ποτε χωρις αυτό να σημαινει ότι δεν εχω και δεν ειχα και αλλα αξιολογα gamepads αλλα κακα τα ψεματα ....τα official (ειτε Xbox ειτε Dual shock ) είναι Official με υποστηρηξη τοσο σε  softwear οσο και σε hardwear....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο χειριστήριο παιδιά που να είναι συμβατό με steam games? Πρέπει αναγκαστικά να πάω σε xbox ? Έχω χειριστήρια ps3 και ps2 me αντάπτορα στο pc αλλά δεν μου τα αναγνωρίζει στο steam.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...