Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α και εσύ zizu ψαχνεσε για χειριστήριο? μα να μην το ξερα να σου στείλω χθες στο steam γιατί και εγω ψάχνω. τελικά πήρα το ενσύρματο της ms στα 21 από το you.gr. θα το έχω την πέμπτη. δεν είχα σκοπό να παρω άμεσα αλλα ήταν πολύ καλό deal. εξάλλου τα 'παιξε το F510 μου.

 

γενικά από το Logitech δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος και δεν θα το συνιστούσα σε κανέναν. σκληροί μοχλοι που γλιστρούν, άθλια bumpers (το ένα μάλιστα είχε κολλήσει μέσα και αναγκαστικά να το ανοίξω για να το ξεκολλήσω, σκληρά και άβολα triggers χωρίς μεγάλο βάθος. δεν θα ξαναπροτημησω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα!

Ψήνομαι για ένα χειριστήριο (ασύρματο γιατί το καλωδιομάνι δεν παλεύεται) και μιας και έχω διαβάσει πολύ θετικά σχόλια για τον xbox 360 controller θέλω να ρωτήσω το εξής. ΑΥΤΟΣ εδώ από public έχει και τον αντάπτορα μέσα για να παίξει κανονικά και με το νόμο σε υπολογιστή; Δεν βλέπω να το διευκρινίζει και τον έχουν στην κατηγορία του xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α και εσύ zizu ψαχνεσε για χειριστήριο? μα να μην το ξερα να σου στείλω χθες στο steam γιατί και εγω ψάχνω. τελικά πήρα το ενσύρματο της ms στα 21 από το you.gr. θα το έχω την πέμπτη. δεν είχα σκοπό να παρω άμεσα αλλα ήταν πολύ καλό deal. εξάλλου τα 'παιξε το F510 μου.

 

γενικά από το Logitech δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος και δεν θα το συνιστούσα σε κανέναν. σκληροί μοχλοι που γλιστρούν, άθλια bumpers (το ένα μάλιστα είχε κολλήσει μέσα και αναγκαστικά να το ανοίξω για να το ξεκολλήσω, σκληρά και άβολα triggers χωρίς μεγάλο βάθος. δεν θα ξαναπροτημησω.

 

Μάλλον για το ενσύρματο θα πάω κι εγώ όπως με βλέπω.. Θα σου στείλω στο steam όταν σε δω  :)

 

Καλημέρα!

Ψήνομαι για ένα χειριστήριο (ασύρματο γιατί το καλωδιομάνι δεν παλεύεται) και μιας και έχω διαβάσει πολύ θετικά σχόλια για τον xbox 360 controller θέλω να ρωτήσω το εξής. ΑΥΤΟΣ εδώ από public έχει και τον αντάπτορα μέσα για να παίξει κανονικά και με το νόμο σε υπολογιστή; Δεν βλέπω να το διευκρινίζει και τον έχουν στην κατηγορία του xbox.

 

Ναι μια χαρά κάνει. Αν δεις από κάτω λέει "Συμβατότητα : XBOX 360 / PC".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά από το Logitech δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος και δεν θα το συνιστούσα σε κανέναν. σκληροί μοχλοι που γλιστρούν, άθλια bumpers (το ένα μάλιστα είχε κολλήσει μέσα και αναγκαστικά να το ανοίξω για να το ξεκολλήσω, σκληρά και άβολα triggers χωρίς μεγάλο βάθος. δεν θα ξαναπροτημησω.

 

Ποιό gamepad της Logitech σου έδωσε τόσο κακή εμπειρία?

 

Πάντως προσωπικά, αποφεύγω πλέον να ταμπελοποιώ ολόκληρες κατηγορίες προϊόντων με βάση το κατασκευαστή.

 

Μοντέλο από μοντέλο μπορούν να υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιό gamepad της Logitech σου έδωσε τόσο κακή εμπειρία?

 

Πάντως προσωπικά, αποφεύγω πλέον να ταμπελοποιώ ολόκληρες κατηγορίες προϊόντων με βάση το κατασκευαστή.

 

Μοντέλο από μοντέλο μπορούν να υπάρχουν μεγάλες διαφορές.

 

Το F510 όπως έγραψα παραπάνω. Έκανα μια γενίκευση γιατί και και τα άλλα 2 σαν αυτό μου φαίνονται έτσι όπως τα βλέπω. Και μάλιστα είναι το μεσαίο μοντέλο από τη σειρά της Logitech και περίμενα περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xm.... ok.

 

Γούστα είναι αυτά βέβαια, αλλά από τη στιγμή που έπιασα στα χέρια μου το F510, το XBOX360 gamepad και τα Dualshocks τα έχω να μαζεύουν σκόνη.

 

Μάλιστα μου άρεσε τόσο πολύ το χειριστήριο αυτό, που αγόρασα πρόσφατα και το ασύρματο F710.

 

Σίγουρα υπήρχε χρόνος προσαρμογής από το gamepad του XBOX360, με το οποίο είχα συνηθίσει για πάνω από 2 χρόνια. Πήρε λίγες μέρες να συνηθίσω την αλλαγή και ομολογώ ότι ειδικά τη πρώτη μέρα το F510 με κούρασε.

 

Αλλά μόλις το συνήθισα, δεν ξανακοίταξα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γούστα είναι αυτά... Παρέλαβα σήμερα το 360 controller και μπορώ να πω με βόλεψε πάρα πολύ ως τώρα. Έχει όμως ένα μικρό τρίξιμο-"τσίριγμα" στον αριστερό μοχλό. Μήπως είναι φυσιολογικό αυτό και θα στρώσει με τον καιρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γούστα είναι αυτά... Παρέλαβα σήμερα το 360 controller και μπορώ να πω με βόλεψε πάρα πολύ ως τώρα. Έχει όμως ένα μικρό τρίξιμο-"τσίριγμα" στον αριστερό μοχλό. Μήπως είναι φυσιολογικό αυτό και θα στρώσει με τον καιρό?

το trigger λες;Και εμένα το κάνει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Γεια σας παιδιά! Θα ηθελα να μου πείτε αν υπαρχει καποιο gamepad που να παιζει

Far cry στο pc. Δεν με ενδιαφερει αν θα ειναι αςυρματο η ενςυρματο

Αρκει να υποςτηριζει το παιχνιδι. Εχω ενα της trust το οποιο ειναι ψιλο μουφα και φυσικα

Δεν υποστηριζει far cry. Οποιος μπορει ας βοηθησει λιγακι, ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε το xbox χειριστήριο για pc και καθάρισες για πάντα.http://www.public.gr/product/gaming/accessories/xbox-360-accessories/microsoft-xbox-360-heiristirio-pcxbox-360-mayro/prod1980019pp/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Παιζω 20+ χρονια μονο με πληκτρολογιο και δεν μπορω να συνηθισω το gamepad 

Ειχα κατι τετοιο και μου φαινοταν σκληρο στην κινηση και δυσχρηστο

post-40128-0-31619700-1396941610_thumb.jpg

 

Το θελω για FIFA- PRO και με βολευει να κανω την κινηση με το δεξι χερι οπως με τα πληκτρα και οχι με το μοχλο αριστερα 

Επισης το pc ειναι σε κρυφο σημειο στα 5-6 μετρα και δεν ξερω αν θα παιζει το ασυρματο 

Υπαρχει καποια λυση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...