Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ήθελα και εγώ λίγο help.

Δοκιμάζω να βάλω controller του 360 ενσύρματα (wireless αλλα με το charge and play καλώδιο) αλλα δεν καταφέρνω πολλά πράγματα.

Έχω βάλει φυσικά τους drivers για την σωστή έκδοση των windows κτλ αλλα το βάζω και είναι σαν να μη συμβαίνει τίποτα.

Κανένα συχνό λάθος ή κάτι που πρέπει να προσέξω; Αν πατήσω το guide button απλά αναβοσβήνει ατέρμονα.

Έχω δοκιμάσει με άλλο καλώδιο και άλλο controller με το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Στο joy.cpl δεν το βλέπει κάν.

Win 7 64 bit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα και εγώ λίγο help.

Δοκιμάζω να βάλω controller του 360 ενσύρματα (wireless αλλα με το charge and play καλώδιο) αλλα δεν καταφέρνω πολλά πράγματα.

Έχω βάλει φυσικά τους drivers για την σωστή έκδοση των windows κτλ αλλα το βάζω και είναι σαν να μη συμβαίνει τίποτα.

Κανένα συχνό λάθος ή κάτι που πρέπει να προσέξω; Αν πατήσω το guide button απλά αναβοσβήνει ατέρμονα.

Έχω δοκιμάσει με άλλο καλώδιο και άλλο controller με το ίδιο αποτέλεσμα.

 

Στο joy.cpl δεν το βλέπει κάν.

Win 7 64 bit

αυτό που θέλεις να κάνεις δε γίνεται. Η θα πάρεις τον ανταπτορα να το βλέπει σαν ασύρματο η θα πάρεις το controller με καλώδιο. Και όχι με το καλώδιο φόρτισης που το έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που θέλεις να κάνεις δε γίνεται. Η θα πάρεις τον ανταπτορα να το βλέπει σαν ασύρματο η θα πάρεις το controller με καλώδιο. Και όχι με το καλώδιο φόρτισης που το έχεις.

 

Ωραία ευχαριστώ πολύ. Νόμιζα λειτουργεί κανονικά σαν wired. Κάπου τον έχω τον αντάπτορα θα τον ξεθάψω να δοκιμάσω. Thanks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα. Εχω ενα θεμα με ενα τηλεχειριστηριο που αγορασα απο το E-bay. Δεν ηξερα σε πια κατηγορια να το γραψω κ επελεξα εδω.  Το τηλεχειριστηριο ειναι το > http://www.ebay.com/itm/2-4GHz-Wireless-Dual-Shock-Controller-Gamepad-For-Sony-PS2-PC-PS3-Gray-/310730030335?pt=US_Remote_Controls_Pointers&hash=item4858f3fcff 

το προβλημα ειναι οτι δεν το διαβαζουν τα παιχνιδια απο το PC. Το μονο που μπορω να κανω ειναι να αντικαταστήσω τα κουμπια απο το πληκτρολογιο με το τηλεχειριστηριο, ενω εγω θελω να χρησιμοποιώ και το πληκτρολογιο και το τηλεχειριστηριο για να παιζω διπλο. Εχει κανενας καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ένα πρόγραμμα το Xbox ce( controller emulator δηλαδή). Το κατεβάζεις κανείς extract τα αρχεία του μέσα στον φάκελο του παιχνιδιού, ανοίγεις την εφαρμογή και ρυθμίζεις. Όταν θα μπεις στο game θα είναι σαν να έχεις χειριστήριο του Xbox από αυτά που είναι για pc. Εγώ έτσι κάνω και δουλεύει. Να ξέρεις όμως πρέπει το παιχνίδι να υποστηρίζει χειριστήριο Xbox αν και τα περισσότερα υποστηρίζουν... Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και για το λογου του αληθες,κανε τα παρακατω

 

 

 

Install Guide: The setup in CD just basically install a simple GUI, you have to install the drivers manually. Assume you've already installed the programe from CD or Microsoft website and pluged the receiver into your PC, then:

 

Right click on Computer Go to Properties Click on Device Manager Right click on the Unidentified Device

Go to Properties Go to the Drive tab Click on Update Drive.

Browse my computer for driver software Let me pick from a list of device drivers on my computer Microsoft Common Controller for Window Class Xbox 360 Wireless Receiver for Windows Version: 2.1.0.1349 [8/13/2009] Update Driver Warning Click Yes

αν δεν σου εχει την version 2.1.0.1349 [8/13/2009]

θα επιλεξεις οποια σου εχει ειτε νεοτερη ειτε παλιοτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Θελω να αγορασω ενα gamepad για το pc μου κυριως για παιχνιδια οπως fifa / nba / pro και αλλα τετοιου ειδους παιχνιδια , αλλα επειδη δεν εχω ιδεα απο αυτα θα θελα να μου προτεινετε εσεις κανα καλο και φτηνο gamepad !!!!! Για να σας προλαβω , εχω ακουσει τα καλυτερα για το MS xbox360 controller μιας και τα περισσοτερα παιχνιδια ειναι συμβατα με αυτο αλλα δεν σκοπευω να δωσω 30-40 ευρω για την αγορα του! Οποτε θα θελα ενα gamepad το οποιο να αντεξει οσο να ναι , μην δινω καθε μηνα 10 ευρω και να ναι συμβατο με τα παιχνιδια , γιατι απο προσωπικη πειρα εχω δοκιμασει 2-3 gamepad (speedlink μαρκα ) τα οποια καθε φορα που ανοιγα το παιχνιδι επρεπεεεε να τα ξαναρυθμιζω απο την αρχη γιατι χανοταν ο συγχρονισμος των ''κουμπιων'' με το PC. Ευχαριστω για τις οποιεσδηποτε προτασεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λέει οτι δεν θέλει να δώσει 30 ευρώ. Εγώ εκτός του xbox 360 controller που είναι συμβατό με τα πάντα και βολικότατο δεν μπορώ να προτείνω κάποιο άλλο. Δύο έχω ενσύρματα και όλα μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 μεχρι να παρεις αλλο φτιαξε τα με το x360ce (εννοω τα κουμπια και μετα δεν ξαναχαλανε)

Το εχω προσπαθησει απειρεςς φορες και παρολο που το κανω και save , δεν φαινεται να λειτουργει και αυτο !!!!!

 

Εγώ θα σου πρότεινα το πολυ καλο και αξιόπιστο logitech https://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-Gamepad-F310.html

 

 

φαινεται πολυ καλη επιλογη οντως αλλα αν ειναι να δωσω 30 ευρω ας βαλω 5-10 παραπανω και να παρω του xbox:/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγαινε παρε του χβοχ360 το κοντρολλερ να ησυχασεις θα δωσεις μια φορα στα 40-50 ευρω και ησυχασες για μια ζωη..

το κοντρολλερ παρτο απο δω

http://www.plaisio.gr/games/xbox/xbox-360-accessories/Microsoft-XBOX360-Wireless-Controller-Black-NSF-00002.htm

 

και τον ανταπτορα απο δω

http://www.ebw.gr/el/Product/10417/Xbox-360-PC-WIRELESS-GAMING-RECEIVER-FOR-WINDOWS-XBOX-360-Controller-to-PC-Adapter-Asyrmatos-dektis-ypol

 

τα ιδια ακριβως εχω και εγω τοσα χρονια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...