Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το emulator που λες ειναι αυτο το προγραμμα: http://ds4windows.com/
Το κατεβαζεις και μετα δεν εχεις κανενα θεμα συμβατότητας με το χειριστηριο, δεν χρειαζέται να μπλέξεις με τιποτα περίπλοκες ρυθμίσεις αν αυτό σε ανησυχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VortexGeo είπε

Το emulator που λες ειναι αυτο το προγραμμα: http://ds4windows.com/
Το κατεβαζεις και μετα δεν εχεις κανενα θεμα συμβατότητας με το χειριστηριο, δεν χρειαζέται να μπλέξεις με τιποτα περίπλοκες ρυθμίσεις αν αυτό σε ανησυχει.

Τέλεια! Άρα έχω δύο πολύ καλές επιλογές. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ειναι το πιο Badass controller, παιζεις και νομιζεις οτι εισαι ο σβατζενεγκερ :lol:

Το μαυρο με κοκκινο ειναι πανεμορφος συνδυασμος.

Οι χαρακιές που εχει το ξεχωριζουν παρα πολυ.

Ειναι πολυ στιβαρο και τα κουμπια του εχουν γερο feedback. Το winter forces που επισης εχω, ειναι πιο loose τα κουμπια.

Ειδικα αν αγαπατε το Gears of War τσιμπηστε το οσο υπαρχει ακομα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα ενα χειριστήριο XBOX ONE και το δοκιμαζω να δουλεψει με εναν bluetooth 4.0 ανταπτορα που εχω και ενω το βρισκει κανονικα μου ζηταει ενα pin. Στο google που εψαξα η λυση ηταν να αγορασεις της microsoft(Τι αλλο θα ελεγαν σε σελιδα Microsoft)

Επεξ/σία από jimkog
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Xbox One controller update: New Elite V2 design for Windows 10 and Xbox?

Pictures were also part of the new Elite Controller post, which will reportedly include these new features:

  • Rechargeable batteries, undetachable, MagSafe-like charge port
  • USB Type-C
  • Bluetooth for Windows 10
  • 3-level Hair Trigger locks
  • 3-Profile Switch
  • Longer key-travel for Paddles
Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακαρι να ισχυει αυτη η ειδηση γτ για μας τους pc gamers, το elite δεν ειναι καλη επιλογη. Βασικα οπως ακουγεται οτι ειναι το V2, ετσι επρεπε να ειναι το elite εξαρχης! Με ΒΤ συμβατοτητα θα μπορουμε να κρατησουμε το τοσοδουλι ανταπτορακι μας. Οι επαναφορτιζομενες μπαταριες ειναι πολυ θετικο και με usb type c θα φορτιζει σφαιρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα πηρα ενα xbox one(recon tech) χειριστήριο ,εχω win 7 και οπ'οτι ξερω θελει  τα 10 για να λειτουργήσει  με bluetooth, παρ'όλα αυτα το δοκίμασα με ενα ανταπτορα που εχω και συνδέετε κανονικά ,στον "ελεγκτη παιχνιδιων" των win  φαίνεται να λειτουργούν κανονικά ολα τα πλήκτρα  ,το θεμα ειναι οτι δεν το βλεπει το steam ,έχετε καμιά ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Αγόρασε μια φίλη μου το SpeedLink Strike Nx για το PC και δε μπορεί να παίξει με το χειριστήριο το καινούργιο Tomb Raider. Της είπα να κοιτάξει και να επιλέξει στα options το game pad της αλλά δεν λειτουργεί μου λέει. Επίσης το game pad έγινε κανονικά εγκατάσταση στο PC.

Έχετε καμιά ιδέα γιατί δεν παίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, silve είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Αγόρασε μια φίλη μου το SpeedLink Strike Nx για το PC και δε μπορεί να παίξει με το χειριστήριο το καινούργιο Tomb Raider. Της είπα να κοιτάξει και να επιλέξει στα options το game pad της αλλά δεν λειτουργεί μου λέει. Επίσης το game pad έγινε κανονικά εγκατάσταση στο PC.

Έχετε καμιά ιδέα γιατί δεν παίζει;

Πάτα το κουμπί mode να το αλλάξει σε xinput (λογικά θα το δει). Αν δε το δει και πάλι χρειάζεται x360ce

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, silve είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Αγόρασε μια φίλη μου το SpeedLink Strike Nx για το PC και δε μπορεί να παίξει με το χειριστήριο το καινούργιο Tomb Raider. Της είπα να κοιτάξει και να επιλέξει στα options το game pad της αλλά δεν λειτουργεί μου λέει. Επίσης το game pad έγινε κανονικά εγκατάσταση στο PC.

Έχετε καμιά ιδέα γιατί δεν παίζει;

Χωρις να το ξερω σιγουρα, νομιζω οτι εχει προβλημα συμβατοτητας το χειριστηριο. Πες την να παρει ενα xbox one s controller, το οποιο κανει για ολα τα παιχνιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω πόσοι το ξέρετε ή αν το ξέρατε ήδη,αλλά μπορείς να φτιάξεις custom gamepad xONE (και να χαράξεις πάνω και λέξεις) μέσα από την microsoft και να στο στείλει!
https://xboxdesignlab.xbox.com/de-de

 

Κόστος 89€ χωρίς μεταφορικά,χωρίς rubber στις λαβές και μεταλλικά χρώματα!


Χτες το ανακάλυψα εγώ, και έφτιαξα ένα και παρήγγειλα!  και μιας και το θαύμασα αρκετά,το έσωσα στο marketplace και μπορείτε να το βρείτε και σεις για αγορά :P

σας παρουσιάζω το KIR TERPOS xbox one gamepad :P
(το όνομα άλλοτε το δείχνει πιο κεντραρισμένο,άλλοτε όχι..ελπίζω να έρθει κεντραρισμένο :P )

 

 

sUvSaZJ.png

DGAKLR3.png

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...