Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια καλησπερα επειδη θελω να αγορασω ενα gamepad για το pc μιας και αγόρασα το xenoverse 2 αλλα το budget δυστυχως δεν παει πανω απο 30 ευρω μαξ και θελω ενα που να ειναι plug and play σαν της microsoft θεωρειται οτι αυτο κανει?η οποιοδηποτε που να μην χρειαζεται να φτιαχνω κουμπια και να δουλευει αμεσως

http://www.e-shop.gr/spartan-gear-wired-controller-pc-xbox360-p-PER.580389

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το elite δεν κανει για τους pcαδες.

 

Δεν εχει bluetooth, δεν εχει charge kit, θελει να αγορασεις τον τεραστιο δεκτη της MS και κοστιζει και μια περιουσια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι το έχουν πιάσει λένε ότι τα αξίζει τα φράγκα του όμως.

Εχω παιξει με αυτο, και για τα χρηματα του ειναι απλα κοροιδια. 1000 φορες καλυτερα που αγορασα ενσυρματο hori.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παιξει με αυτο, και για τα χρηματα του ειναι απλα κοροιδια. 1000 φορες καλυτερα που αγορασα ενσυρματο hori.

Οπως αγαπας. Εγω παντως δεν γουσταρω να παιζω πια με καλωδιο

Ειδικα στο pc του σαλονιου, δεν ειναι εφικτο να παιξεις με καλωδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικο παντως ειναι πολλοι που τους εχουν βγαλει προβληματα τα one controller ακομα και το Elite.

 

Επισης ειναι λιγο πολυ γνωστο οτι ο περισσοτερος κοσμος θα θεοποιησει την οποια αγορα του ακομα και αν ειναι υπερκοστολογημενη.

Τι περιμενετε να γραψουν οσοι εδωσαν 150ευρω για controller,οτι ειναι μαπα και δεν αξιζει τα λεφτα του?

 

Το ειχα δουλεψει λιγο σε mediamarkt που το ειχε εκθεσιακο.Κλασσικα ωραιο στην αισθηση(οπως και το κανονικο του one),ωραιες και οι custom ιες που εχει που στην ουσια ειναι Modulal αλλα πανω απο 100ευρω δεν αξιζει για μενα.

Οχι γιατι δεν ειναι ποιοτικο,αλλα γιατι δεν ειναι 3φορες καλυτερο απο το απλο xbox one controller για να τα αξιζει τα χρηματα του,ειδικα με 1μονο χρονο εγγυηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο εξωτερικο παντως ειναι πολλοι που τους εχουν βγαλει προβληματα τα one controller ακομα και το Elite.

 

Επισης ειναι λιγο πολυ γνωστο οτι ο περισσοτερος κοσμος θα θεοποιησει την οποια αγορα του ακομα και αν ειναι υπερκοστολογημενη.

Τι περιμενετε να γραψουν οσοι εδωσαν 150ευρω για controller,οτι ειναι μαπα και δεν αξιζει τα λεφτα του?

 

Το ειχα δουλεψει λιγο σε mediamarkt που το ειχε εκθεσιακο.Κλασσικα ωραιο στην αισθηση(οπως και το κανονικο του one),ωραιες και οι custom ιες που εχει που στην ουσια ειναι Modulal αλλα πανω απο 100ευρω δεν αξιζει για μενα.

Οχι γιατι δεν ειναι ποιοτικο,αλλα γιατι δεν ειναι 3φορες καλυτερο απο το απλο xbox one controller για να τα αξιζει τα χρηματα του,ειδικα με 1μονο χρονο εγγυηση.

Σωστος σε ολα. Και το S που κοστιζει το 1/3 των χρηματων, εχει και bluetooth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως αγαπας. Εγω παντως δεν γουσταρω να παιζω πια με καλωδιο

Ειδικα στο pc του σαλονιου, δεν ειναι εφικτο να παιξεις με καλωδιο

 

Δεν διαφωνω, περι ορεξεως. Αν δεις ομως το ποσα προβληματα εχει, και με αρνησεις της microsoft για τα αντικατασταση, θα καταλαβεις. Ο σταυρος του παντως ειναι ψιλοαπαραδεκτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα γενικα μαρεσε σαν controller και δεκτη και charge kit εχω ηδη,αλλα ειναι τραγικο να ζηταει τοσα χρηματα(πλεον σχεδον οσο πωλουνται τα απλα xbox one στις αγγελιες)και να μην του δινουν εστω το charge kit ή να μην εχει 3χρονια εγγυηση.

Και γνωριζω προσωπικα οτι ουτε τα πισω εξτρα πληκτρα θα χρησιμοποιησω ποτε.

Και αμφιβαλλω αν και οι περισσοτεροι τα χρησιμοποιουν που το πηραν αλλα τεσπα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στην παρέα.εγώ έχω το one s και το δουλεύω με bluetooth στο  desktop στο laptop και το tablet.μια χαρά δουλεύει και είμαι πολύ ευχαριστημένος.και όταν θέλω να έχω και ήχο από το χειριστήριο το συνδέω με καλώδιο και έχω ήχο από το gamepad.Πριν είχα του 360 με καλώδιο.και αυτό ήταν πολύ καλό αλλά του one s νομίζω ότι έχει καλύτερη αίσθηση εκτός από τον σταυρό αλλά αυτό δεν με πειράζει γιατί δεν παίζω με τον σταυρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...