Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπερα παιδια, θελω τα φωτα σας, εδω και πολλα χρονια παιζω μονο Fifa στο PC με gamepad/μοχλό...ειχα παρει μια φορα εναν στα 25 ευρω αλλα δεν μπορουσα να συγχρωνισω τα κουμπια για το φιφα, δοκιμασα αλλα ηταν ματαιο...απο τοτε τα τελευταια 3 χρονια παιρνω το συγκεκρημανο http://www.powerpc.gr/perifereiaka/synodeutika-ypologisti/gamepads/pt-170-xeiristhrio-gia-pc-ps2-ps3-xeiristhria-gamepads-powertech-pt-170 (το λινκ απο το μαγαζι ειναι τυχαιο απλα ηθελα να σας δειξω το μοντελο). Οσον αφορα το παιχνιδι εχω πεινει πολυ ικανοποιημενος αλλα δεν ειναι καθολου ανθεκτικο με αποτελεσμα καθε 3 μηνες να αλλαζω και ετσι να μου φευγουν 12ευρω. Θα ηθελα να μου προτινει καποιος (αν παιζει φιφα και αυτος ακομα κααλυτερα) εναν μοχλο που να ταιριαζει στο φιφα και να μην κοστιζει πανω απο 25 ευρω, δεν με νοιαζει αν ειναι ασυρματος η οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα παιδια, θελω τα φωτα σας, εδω και πολλα χρονια παιζω μονο Fifa στο PC με gamepad/μοχλό...ειχα παρει μια φορα εναν στα 25 ευρω αλλα δεν μπορουσα να συγχρωνισω τα κουμπια για το φιφα, δοκιμασα αλλα ηταν ματαιο...απο τοτε τα τελευταια 3 χρονια παιρνω το συγκεκρημανο http://www.powerpc.gr/perifereiaka/synodeutika-ypologisti/gamepads/pt-170-xeiristhrio-gia-pc-ps2-ps3-xeiristhria-gamepads-powertech-pt-170 (το λινκ απο το μαγαζι ειναι τυχαιο απλα ηθελα να σας δειξω το μοντελο). Οσον αφορα το παιχνιδι εχω πεινει πολυ ικανοποιημενος αλλα δεν ειναι καθολου ανθεκτικο με αποτελεσμα καθε 3 μηνες να αλλαζω και ετσι να μου φευγουν 12ευρω. Θα ηθελα να μου προτινει καποιος (αν παιζει φιφα και αυτος ακομα κααλυτερα) εναν μοχλο που να ταιριαζει στο φιφα και να μην κοστιζει πανω απο 25 ευρω, δεν με νοιαζει αν ειναι ασυρματος η οχι

xbox 360 controller ή Logitech F310 τα πιο γνωστα στα χρηματα αυτα.

Και η Speedlink εχει καποιες επιλογες οπως

https://www.skroutz.gr/s/4432543/SpeedLink-Torid-Wireless-Gamepad-%CE%92lack-PC-PS3.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε φιλε αντι να δινεις 12 ευρω καθε 3 μηνες, δωσε 30 ευρω και παρε xbox360 χειριστηριο να ησυχασεις

Μαλλον εκει θα καταληξω, ολοι αυτο που λενε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εκει θα καταληξω, ολοι αυτο που λενε

Αν σε ενδιαφερουν υψηλης οι υψηλης ακριβείας και ποιοτητας αναλογικοι, και δεν σε πειραζει το χειρηστηριο να ειναι ενσυρματο, δες το Horipad PRO.

Ειναι μακραν ανωτερο σε σχεση με το επισημο του one και τις επιλογες της logitech.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω πως και πως την black friday για να πάρω ένα xbox one controller. Ελπίζω να μην με απογοητεύσει. Πιστεύετε αξίζει η αγορά μαζί με τον δέκτη ή να το πάρω χωρίς και να αγοράσω χωριστά ένα bluetooth δέκτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω που πηρα περσυ το wired xbox one controller δεν εχω ασχοληθει με bluetooth ειμαι πολυ ευχαριστημενος δενει με το χερι απιστευτα...και προς σημειωση ποτε δεν ειχα κατι σε xbox παντα ps κονσολες η χειρηστηρια για pc παρτο δεν θα το μετανιωσεις ειναι top

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αυτο που το χειρηστηριο xbox one θελει να πατας πανω απο 10 δευτερα το κουμπι για να αποσυνδεθει το χειρηστηριο τρωει πολυ χρονο απο τη ζωη μου

 

Υπαρχει η αν μπορω να δημιουργησω κανα scriptaki να διπλοκλικαρω να μου το κανει αυτοματα να τελειωνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που το χειρηστηριο xbox one θελει να πατας πανω απο 10 δευτερα το κουμπι για να αποσυνδεθει το χειρηστηριο τρωει πολυ χρονο απο τη ζωη μου

 

Υπαρχει η αν μπορω να δημιουργησω κανα scriptaki να διπλοκλικαρω να μου το κανει αυτοματα να τελειωνω

5 δευτερόλεπτα θέλει ρε συ εντάξει δεν είναι τόσο υπόθεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο και δεν θα μετανιώσεις.είναι τέλειο.εγώ το δουλεύω με καλώδιο usb στο desktop και με bluetooth στο laptop και το tablet.Μια χαρά είναι.Και με bluetooth καθόλου lag.Τώρα θα αγοράσω και ένα bluetooth adapter για το desktop για να παίζω και εκεί χωρίς καλώδιο.Πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθείς.Εγώ παίζω όλα σχεδόν τα παιχνίδια με αυτό.πριν από αυτό είχα το 360 wired το οποίο ήταν και αυγό πόλη καλό αλλά το one s είναι καλύτερο και δένει τέλεια στο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να πω τον πόνο μου, το χειριστήριο του xbox one που έχω στο pc σε ούτε εξάμηνο παρέδωσε πνεύμα το RB. Ίσως φταίει που λιώνω το pro και είναι το κουμπί του run, οπότε το χρησιμοποιώ περισσότερο από οτιδήποτε άλλο, αλλά έσπασε κάποιο πλαστικό μέσα και πλέον το δεξί μέρος του (όπως το κοιτάς) βγαίνει εκτός χειριστηρίου. Δουλεύει, αλλά θέλει προσοχή να μην βγει το κουμπί όσο παίζεις, γιατί μετά πρέπει να το ξαναβάλεις για να το πατήσεις.

 

Περιμένω να δω αν βγει τίποτα σε black friday για σετάκι καινούριο με τον adaptor για windows.

 

Από την άλλη το χειριστήριο του 360 έχει βγει σκυλί τόσα χρόνια (μόνο η λαστιχένια επικάλυψη στον αριστερό αναλογικό έχει λιώσει), αν και πλέον κάνει χαζοκινήσεις ο αριστερός αναλογικός γιατί μάλλον έχει μπει μπίχλα μέσα. Είδα κάτι λύσεις με λύσιμο που δεν έχω ούτε κουράγιο ούτε χρόνο να τις κάνω, και κάτι προσωρινές λύσεις με οινόπνευμα σε μπατονέτα μπας και επανέλθει.

 

Επίσης μπορώ πάντα να αγοράσω καινούριο 360 χειριστήριο, αφού εκεί έχω αντάπτορα, αλλά κακά τα ψέματα, η αίσθηση του σταυρού στο 360 είναι λίγο χάλι συγκριτικά με του one.

 

Η άλλη λύση είναι bluetooth και χειριστήριο playstation, αν και μάλλον με βολεύει περισσότερο το layout αριστερά του xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απο τα ιδια και εγω, το PRO και το xbox one controller μαλλον δεν ειναι καλος συνδυασμος! Εχω επιστρεψει στο 360 controller μεχρι να ερθει η 2η αντικατασταση του xbox one cont. Παντως επικοινωνησε μεσω online chat με το xbox support και θα σου στειλουν αντικατασταση εντος του 1ου χρονου. Αρκει φυσικα να εχεις την αποδειξη που θα στην ζητησουν.

Εμενα στο 1ο εσπασε ενα πλαστικο εσωτερικο τμημα του αριστερου αναλογικου και ουσιαστικα βγηκε αχρηστο και στο 2ο το LB (αλλαγη παιχτη στο PRO!), κανει register περιπου τα μισα πατηματα οποτε μια το παταγα και δεν αλλαζε παιχτη, μετα το παταγα 2-3 φορες και επιαναν ολες και αλλαζε 2 παιχτες...το εβαλα στην ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...