Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Link.png Site: Το συγκεκριμένο το οποίο και διαθέτω είναι σαν του S σε μαύρο με κανονικό Jack για ακουστικά(δοκιμασμένο με καλώδιο λειτουργούν,ασύρματα δεν ξέρω) και με δυνατότητα Bluetooth.

 

Δεν μας έχεις πει αν το θέλεις ασύρματα ή ενσύρματα παρόλα αυτά το θεωρώ κορυφαία επιλογή.Το αν θα σου βγει το Bluetooth ικανοποιητικά δεν το γνωρίζω αλλά το πολύ πολύ μαζεύεις σε λίγο καιρο 20 ευρώ και παίρνεις Link.png Site: τον Receiver και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.Εξάλλου το Bluetooth έχει και περιορισμό στις συσκευές,μαξ 1 χειριστήριο.

 

Για το Usb είμαι 99% σίγουρος ότι δεν φορτίζει μπαταρίες αλλιώς δεν θα υπήρχε λόγος ύπαρξης του Charge and Play.Πάντως γενικότερα η κατανάλωση των χειριστηρίων της Microsoft είναι πολύ μικρή γενικά και οι μπαταρίες κρατάνε.To Charge and Play από ότι είδα σε κρατάει για μιά βδομάδα κάθε φόρτιση,not bad!

 

Δες και Link.png Site: αυτό περί συγκρίσεων αλλά επαναλαμβάνω ότι το πρώτο που σου έστειλα είναι σαν του S σε μαύρο

 

Ασυρματα ασφαλως, και καπου ειχα δει ενα video με τα lag που παιζουν ανα χειρηστηριο, αν το βρω θα το παραθεσω αργοτερα. Τελικα μπερδευτηκα, βγαλαν και αλλα χρωματα τα χειρηστηρια του One s (επειδη οσα αρθρα διαβαζα ανεφεραν οτι βγαινει μονο σε ασπρο) ή αναβαθμιστηκε το πρηγουμενο χειρηστηριο του One και εχει και αυτο τωρα bluetooth

 

Παντως στα 44 το λευκο One s και χωρις να απαιτειται dongle ειναι πολυ καλη ευκαιρια. Επειτα δινεις παραπανω και πληρωνεις το χρωμα. Η πολυ παραπανω για elite για αποσπωμενους μοχλους, κουμπακια, θηκη και το πιο γαμιστερο λοοκ. Και το χρησιμοποιεις στο γιωτ σου

 

https://www.youtube.com/watch?v=v7OO1fN00XE

 

https://www.youtube.com/watch?v=eIudJK5mgnA

 

 

εγω το charge kit το πηρα μαζι με το χειριστηριο και το σινηστω γτ αλλιως θα φατε πολλα λεφτα σε μπαταριες

 

 

παντως εχω να πω για το elite πως αν καποιος δεν χρησιμοποιεισει ολες τις εξτρα παπαριτσες που εχει (καπακια, κατω μοχλοι και λοιπα) τσαμπα το πληρωνει

και επιπλεον, μ αυτα τα λεφτα που κοστιζει, θα επρεπε να εχει τον δεκτη και το charge kit μαζι

 

Ενταξει εγω εχω πολλες επαναφορτιζομενες και φορτιστες δε θα μπω σε αλλα εξοδα απλα θα βολευε αν φορτιζαν απευθειας απο χειρηστηριο να μην βαζωβγαζω

 

Το elite δλδ ουτε dongle δεν εχει για ασυρματο και πρεπει να δωσεις +20 συν τις αλλοις? Σκληρο

Ελπιζω να δουλευει και αυτο με bluetooth εστω

 

 

 

Γιατί έχω Ps4 και όχι xbone? Δε κατάλαβα την ερώτηση (εκτός αν εννοείς για τον adaptor).

 

Εδω συζηταμε για χειρηστηρια για PC, οποτε η ερωτηση ειναι γιατι προτιμησες το χειρηστηριο για PC. Εκτως και αν εννοεις οτι δε το προτιμησες και ειναι μονοδρομος καθως το πηρες για τη κονσολα αλλα το χρησιμοποιεις και στο PC αφου παιζει και αυτη η δυνατοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το έκανα το βήμα και τα έσκασα για το elite και πραγματικά είναι τόσο καλό στα πάντα που δύσκολα θα γύριζα σε κάτι άλλο.

Απο ποιότητα κατασκευής, βάρος, αναλογικούς μοχλούς (που είναι και αποσπώμενοι με ανταλλακτικά για πιο υπερυψωμένους αν χρειαστεί), σκανδάλες σε όλα παίρνει άριστα για έμενα. Πραγματικά παίζοντας 2 ώρες με το elite και πιάνοντας αμέσως μετά το DS4 στα χέρια, το δεύτερο μοιάζει σαν ψεύτικο. Παρόλα αυτά η τιμή του είναι όντως πολύ υψηλή αλλά αν το προσέχεις και δεν το κακομεταχειρίζεσαι, από το να πάρεις ένα χειριστήριο που θα σου χαλάσει στο χρόνο και θα αναγκαστείς να το ξαναπληρώσεις, καλύτερα το elite που θα σου προσφέρει καλύτερη εμπειρία στο gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το elite παιζει με bt? ή θελει τον δεκτη του xbox? Για ασυρματη χρηση φυσικα

 

Οχι δεν παίζει με bt. Αναγκαστικά πήρα και το receiver αλλα στη συσκευασία έχει πάρα πολύ μεγάλο καλώδιο οπότε γίνεται και έτσι δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν παίζει με bt. Αναγκαστικά πήρα και το receiver αλλα στη συσκευασία έχει πάρα πολύ μεγάλο καλώδιο οπότε γίνεται και έτσι δουλειά.

τοτε καλα εκανα και πηρα το x1 S γτ ηθελα να παιζω οπωσδηποτε ασυρματα ( ειχα ενα πολυ καλο της logitech αλλα ηταν με καλωδιο και παντα μου ηταν καπως meh) Τσπ, με γεια σου και καλο gaming :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω συζηταμε για χειρηστηρια για PC, οποτε η ερωτηση ειναι γιατι προτιμησες το χειρηστηριο για PC. Εκτως και αν εννοεις οτι δε το προτιμησες και ειναι μονοδρομος καθως το πηρες για τη κονσολα αλλα το χρησιμοποιεις και στο PC αφου παιζει και αυτη η δυνατοτητα

 

Ε προφανώς αυτό εννοώ :-D

 

P.S. έχω και ένα ενσύρματο x360 για windows από παλιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως το έκανα το βήμα και τα έσκασα για το elite και πραγματικά είναι τόσο καλό στα πάντα που δύσκολα θα γύριζα σε κάτι άλλο.

Απο ποιότητα κατασκευής, βάρος, αναλογικούς μοχλούς (που είναι και αποσπώμενοι με ανταλλακτικά για πιο υπερυψωμένους αν χρειαστεί), σκανδάλες σε όλα παίρνει άριστα για έμενα. Πραγματικά παίζοντας 2 ώρες με το elite και πιάνοντας αμέσως μετά το DS4 στα χέρια, το δεύτερο μοιάζει σαν ψεύτικο. Παρόλα αυτά η τιμή του είναι όντως πολύ υψηλή αλλά αν το προσέχεις και δεν το κακομεταχειρίζεσαι, από το να πάρεις ένα χειριστήριο που θα σου χαλάσει στο χρόνο και θα αναγκαστείς να το ξαναπληρώσεις, καλύτερα το elite που θα σου προσφέρει καλύτερη εμπειρία στο gaming.

 

Μου δημιουργησες ενα τρενακι συναισθηματων. Η αρχικη σου δηλωση οτι ειναι μοναδικη εμπειρια με εκανε προς στιγμη να νιωσω την τρελα να παω να το παρω, αλλα μολις ειπες οτι δε παιζει με bluetooth και θελει και αλλα λεφτα για το δεκτη μου σιγουρεψες οτι δεν. Η μονη επιλογη που χω να κανω τωρα ειναι πιο αν θα παρω το λευκο το S το οικονομικο η να σκασω λιγα παραπανω και να διαλεξω χρωμα/σχεδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μαγκες πηρα Link.png Site: αυτο αλλα επειδη μετα απο λιγο βαρεθηκα το καλωδιο το συνδεσα με bluetooth στο pc.

Αν και μεγαλωσα με sony και μονο στην οψη του xbox gamepad εκανα εμετο, το gamepad ειναι απιστευτο..

 

Παρολο που ειμαι με bluetooth δεν υπαρχει lag ουτε στο ελαχιστο..

Δοκιμασμενο μεχρι τωρα σε FIFA 18, 2K18, Rocket League και F1 2017.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου δημιουργησες ενα τρενακι συναισθηματων. Η αρχικη σου δηλωση οτι ειναι μοναδικη εμπειρια με εκανε προς στιγμη να νιωσω την τρελα να παω να το παρω, αλλα μολις ειπες οτι δε παιζει με bluetooth και θελει και αλλα λεφτα για το δεκτη μου σιγουρεψες οτι δεν. Η μονη επιλογη που χω να κανω τωρα ειναι πιο αν θα παρω το λευκο το S το οικονομικο η να σκασω λιγα παραπανω και να διαλεξω χρωμα/σχεδιο

 

Γιαυτό είπα και οτι στη συσκευασία περιέχει καλώδιο που είναι πολύ μεγάλο, οπότε μπορείς να το δουλέψεις αρχικά έτσι και να πάρεις το receiver αργότερα. Συμφωνώ όμως ότι δεν παύει να είναι εξτρά έξοδο για ένα ήδη πολύ ακριβό controller. Και με του S το χειριστήριο όμως κάνεις μια χαρά τη δουλειά σου είναι πολύ καλό. Και εγώ αν δεν είχα τα χρήματα τη συγκεκριμένη στιγμή και τη μούρλα που μου ήρθε στου S θα πήγαινα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μαγκες πηρα Link.png Site: αυτο αλλα επειδη μετα απο λιγο βαρεθηκα το καλωδιο το συνδεσα με bluetooth στο pc.

Αν και μεγαλωσα με sony και μονο στην οψη του xbox gamepad εκανα εμετο, το gamepad ειναι απιστευτο..

 

Παρολο που ειμαι με bluetooth δεν υπαρχει lag ουτε στο ελαχιστο..

Δοκιμασμενο μεχρι τωρα σε FIFA 18, 2K18, Rocket League και F1 2017.

 

Το design του ειναι οπως το παλιο ή σαν του one s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα πάντως το ds4 πέρα από την ποιότητα και για την διάταξη του που με βολεύει πολύ καλύτερα από του xbox. Έχω ασύρματο το f710 και ένσυρματο του Xbox360 και ψάχνω κάτι καλύτερο. Απ ότι διάβασα η σύνδεση γίνεται με ένα απλό Bluetooth

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το design είναι σαν του one s,επειδή το κατέχω αν θες σου στέλνω φώτο είτε σε pm είτε εδώ

 

Οχι δε χρειαζεται, απλα επειδη μπηκα στο πρωτο λινκ που λεει αμεσα διαθεσιμο και δειχνει φωτο απο το παλιο

 

https://www.easytechnology.gr/konsoles/xbox-one/kheiristeria/kheiristerio-official-xbox-one-wireless-controller-with-cable-for-windows-mauro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...