Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσον αφορα ασυρματα controller με βαση την προσωπικη μου εμπειρια στο pc εδω και χρονια πλεον μονο xbox one controller ακομα και το απλο φυσικα. Και εγω το ασυρματο F710 συγκεκριμενα που ειχα το εδωσα στον αδελφο μου γιατι δεν ειχε επιλογη να παιζεις και ενσυρματα οπως το One και σε fighting παιχνιδια ειχα ενα μικρο θεμα με delay στις κινησεις.

 

Απο ενσυρματο F310 παντως πληρως ικανοποιημενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζω με τεράστια προβλήματα στο ίδιο χειριστήριο. Ναι μεν τώρα το βλέπουν τα παιχνίδια αλλά πχ οι μοχλοί συμπεριφέρονται λες και είναι σταυροί: Δεν μπορείς να πας ανάμεσα στο κέντρο και την άκρη. Θα είσαι ή κέντρο ή άκρη (αν με καταλαβαίνετε).

 

Έχω στεναχωρεθεί αρκετά και με βλέπω να φεύγει αγγελία σε καμιά βδομάδα αν δεν βρω άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποια σοβαρή δικαιολογία για επιστροφή. Απλά δεν αξίζει τα λεφτά του. Θα προσπαθήσω να το πουλήσω και να πάρω μάλλον ds4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν δε σου κάνει κόπο δε χάνεις κάτι.Εγώ αρχικά είχα πάρει από Κοτσόβολο το speedlink και πάνω από ένα μέτρο δεν έπιανε.Το γύρισα και τους είπα ότι δεν έχει κάτι,απλά έχει μικρή εμβέλεια και δε μου κάνει.Το πήραν πίσω χωρίς κουβέντα.Ισως κι επειδή είχαν κόσμο στο σερβις και δεν ήθελαν να χασομεράνε,δε ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχοντας και τα 3 χειριστήρια F310, F510 και F710 μπορώ να πω ότι όλα  είναι πολύ καλά και μάλιστα για σοβαρό gaming..ειδικά οι μοχλοί της συγκεκριμένης σειράς είναι απλά top. 

Επίσης για την ασύρματη σύνδεση του 710 δεν έχω παρατηρήσει κάποιο delay αν και παίζω κυρίως με τα 510/310, παρά μόνο όταν έρχεται η παρέα βγαίνουν τα 710, αλλά και πάλι δεν έχει παραπονεθεί κανείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποια σοβαρή δικαιολογία για επιστροφή. Απλά δεν αξίζει τα λεφτά του. Θα προσπαθήσω να το πουλήσω και να πάρω μάλλον ds4

Πάλι θα πας σε χειριστήριο που έχει ελάχιστη υποστήριξη από τα Windows. Όσο είχα το ds3 για τον υπολογιστή έπαιζα 1 2 ώρες τη βδομάδα λόγω ασυμβατότητας κάθε φορά να κάνω τους drivers να δουλέψουν. Με του xbox το χειριστήριο είναι σίγουρες οι 2 ώρες καθημερινά σε πολλά παιχνίδια. Dualshock θα πάρεις για ps4 όχι για υπολογιστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω κάποια σοβαρή δικαιολογία για επιστροφή. Απλά δεν αξίζει τα λεφτά του. Θα προσπαθήσω να το πουλήσω και να πάρω μάλλον ds4

Σοβαρή δικαιολογία είναι το γεγονός ότι ο αναλογικός μοχλός δε συμπεριφέρεται σαν αναλογικός. Συν το ότι έχεις συχνά αποσυνδέσεις, όλα αυτά δείχνουν ότι έχεις χαλασμένο μοχλό. Έχω τον ίδιο και ποτέ δεν είχα πρόβλημα εκτός όταν αποφορτίζονταν οι μπαταρίες.

 

Οπότε, γνώμη μου, πήγαινε και κάνε χρήση της εγγύησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι θα πας σε χειριστήριο που έχει ελάχιστη υποστήριξη από τα Windows. Όσο είχα το ds3 για τον υπολογιστή έπαιζα 1 2 ώρες τη βδομάδα λόγω ασυμβατότητας κάθε φορά να κάνω τους drivers να δουλέψουν. Με του xbox το χειριστήριο είναι σίγουρες οι 2 ώρες καθημερινά σε πολλά παιχνίδια. Dualshock θα πάρεις για ps4 όχι για υπολογιστή.

 

To χειιστήριο DS4 παίζει απροβλημάτιστα στο PC, με το πρόγραμμα Inputmaper και ένα καλό bluetooth dongle.

 

Με το που κάνεις εγκατάσταση το πρόγραμμα, το DS4 είναι plug n play.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορησε σημερα στις ΗΠΑ το Hori Fighting Commander για τα Xbox one/360/Windows

post-108899-0-55231300-1496431487_thumb.jpg

Ειναι στα υποψην μου, φαινεται πολυ καλο για δισδιάστατα παιχνιδια και για πιο συγχρονα ξυλικια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίστοιχο για PS4/PC ήταν τρομερό χειριστήριο, αλλά έπρεπε να το φέρεις από εξωτερικό με ότι (μεταφορικά) συνεπάγεται αυτό :P . Ελπίζω αυτό να έρθει Ελλάδα μιας και η Hori έχει αρχίσει και φέρνει μερικά προιόντα παραπάνω από παλιότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κυκλοφορησε σημερα στις ΗΠΑ το Hori Fighting Commander για τα Xbox one/360/Windows

HORI-Fighting-Commander-for-Xbox-One-Officially-Licensed-by-Microsoft-Xbox-One.jpg

Ειναι στα υποψην μου, φαινεται πολυ καλο για δισδιάστατα παιχνιδια και για πιο συγχρονα ξυλικια.

Πως το χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο gamepad δεν έχει καθόλου αναλογικούς η κάτι δεν βλέπω καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίστοιχο για PS4/PC ήταν τρομερό χειριστήριο, αλλά έπρεπε να το φέρεις από εξωτερικό με ότι (μεταφορικά) συνεπάγεται αυτό :P . Ελπίζω αυτό να έρθει Ελλάδα μιας και η Hori έχει αρχίσει και φέρνει μερικά προιόντα παραπάνω από παλιότερα.

Πραγματι φιλε μου, αγοραζω Hori χειρηστηρια απο εποχες 16bit και εχει πονεσει η τσεπη μου για παραεισαγωγες και μεταφορικα. Πλεον ομως υπαρχει επισημη αντιπροσωπεια, τους εστειλα μηνυμα για το κατα ποσο θα μπορουσε να ερθει και αυτο στην Ελληνικη αγορα.

 

Πως το χρησιμοποιείς το συγκεκριμένο gamepad δεν έχει καθόλου αναλογικούς η κάτι δεν βλέπω καλά.

Η συγκεκριμενη σειρα (Fighting commander) απευθυνεται πρωτιστως σε παιχνιδια ξυλου. Οπου παιζοντε καλυτερα με σταυρο, παρα με αναλογικους μοχλους.

Εξου οπου και δεν υπαρχουν αναλογικοι. Επισης ειναι φοβερο για δισδιάστατους τιτλους, αλλα και φυσικα για ρετρο εξομοιωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...