Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι επαναφορτιζόμενες, πάρε και βαλτες σε κάνα τηλεκοντρόλ να κρατήσουν χρόνια στο χειριστήριο σε 40ωρες το πολύ θα είναι σκουπίδια δε λέει

 

Βάλε απευθείας επαναφορτιζόμενες

 

Επίσης επειδή το χειριστήριο αυτό δεν καταλαβαίνει αν έχεις επαναφορτιζόμενες ή όχι δε φορτίζει από το καλώδιο (εκτός αν πάρεις το επίσημο battery pack), οι μπαταρίες θέλουν φορτιστή

Σκεφτομε για αυτό το φορτιστη:

 

 

https://m.banggood.com/NITECORE-Digicharger-D2-LCD-Display-Universal-Smart-Charger-p-928156.html?utm_campaign=android-share&utm_source=androidApp&android_share=1&_branch_match_id=390161627519108758

 

Και για μπαταρίες κάποιες 18650 στα 3000ma η 4000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Της Dell είναι το Laptop θα σε στείλω αναλυτικά από Aida να τα δεις.

20170508_171235_01.jpg

 

20170508_171210.jpg

 

Ρε φίλε μου εξηγείς πως γίνεται να έχεις κάνει κάτι που μέχρι και η ίδια η MS λέει ότι δεν γίνεται:

 

When your controller is connected via Bluetooth, audio devices are not supported. To use a headset, connect your controller directly to your PC by using a USB cable or the Xbox Wireless Adapter for Windows or connect your audio device directly to your PC.

 

 

Έχω φάει τον τόπο και δεν μπορώ να βρω λύση. Είσαι σίγουρος ότι σου περνάει ήχο μέσω bluetooth;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε μου εξηγείς πως γίνεται να έχεις κάνει κάτι που μέχρι και η ίδια η MS λέει ότι δεν γίνεται:

 

When your controller is connected via Bluetooth, audio devices are not supported. To use a headset, connect your controller directly to your PC by using a USB cable or the Xbox Wireless Adapter for Windows or connect your audio device directly to your PC.

 

 

Έχω φάει τον τόπο και δεν μπορώ να βρω λύση. Είσαι σίγουρος ότι σου περνάει ήχο μέσω bluetooth;

Ναι περνάει θα βγάλω βίντεο σε λίγο και εγώ δεν ξέρω πως έγινε.

Για τσέκαρε

Πιστεύω να ακούγεται.

 

https://youtu.be/5PfgABt6RD8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως η ποιότητα του χειριστηριου πραγματικά εξαιρετική. Στιβαρο καλό κράτημα αρκετά chicki τα κουμπιά και άμεση απόκριση με το Bluetooth. Λίγο τις σκανδάλες να συνηθίσω γιατί είχα μάθει με το dualshock τόσα χρόνια και μου φαίνονται περίεργες. Το χειριστήριο του ps3 μου φαίνεται λες και είναι από τα jumbo σε ποιότητα μετά απο του xbox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ένα περίεργο θέμα από τότε που πήρα το BT Dongle με το Xbox one Controller. Συγκεκριμένα το controller το χρησιμοποιώ κυρίως για Rocket League. Το ΒΤ το έχω συνέχεια ανοιχτό, ενώ όταν θέλω να παίξω απλά ανοίγω το controller.

 

Όταν το ανοίγω για πρώτη φορά η δόνηση είναι εντελώς εκτός τόπου και χρόνου. Μια απλή επαφή του αυτοκινήτου με τη μπάλα προκαλεί δόνηση για πόσα δεύτερα όπως επίσης είναι και πολύ πιο δυνατή από το φυσιολογικό. Αυτό φτιάχνει αν πάω στις ρυθμίσεις του bluetooth και απλά το κλείσω και το ξανανοίξω. Έχει κανείς κάποιο άλλο θέμα? Δεν φταίει σίγουρα το controller γιατί έχω 2 και μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα, όπως δεν φταίνε και σίγουρα οι μπαταρίες γιατί έχω δοκιμάσει πολλές.

 

Αυτό είναι το BT Dongle http://www.gearbest.com/usb-gadgets/pp_132019.html.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις συνδεδεμένο μέσω bluetooth και σου βγάζει στα playback devices «X1 gamepad»;;; Πώς το έκανες αυτό; Το ψάχνω εδώ και κανά τρίμηνο. :/

 

Εμένα δεν μου εμφανίζει τέτοιο playback device (σε Windows 10). Τι bluetooth dongle έχεις;

το δοκιμάζεις με headset ή με ακουστικά ψείρες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανεμορφο το ασπρο ρε γμτ. Μεγαλη ξενερα που το bundle με τον ανταπτορα βγηκε κυριως με το μαυρο,το οποιο αν και πολυ ομορφο και αυτο δυστηχως βρωμιζει ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ακριβο και ελαχιστη διαθεσιμοτητα ομως.

 

Το πραγματικο κοκκινο αυτο ειναι παντως οχι του gears of war που αναφερεις :P

https://www.skroutz.gr/s/10921485/Microsoft-Xbox-One-Wireless-Controller-Red.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτω από 55Ε μου είχε βγει σε προσφορα από Microsoft Πολωνίας.

Αν θυμάμαι καλά το είχα γράψει και εδώ για όποιον ενδιαφερόταν.

Οχι μια χαρα το ειχες αναφερεις πιο παλια,εμεις απλα λεμε για τις τωρα τιμες τι παιζει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το δοκιμάζεις με headset ή με ακουστικά ψείρες; 

 

 

Με τα Cloud II και με κάτι ψείρες της Xiaomi δοκιμάζω. Με τίποτα δεν μου δουλεύει. :/

 

Σου έχει δουλέψει κι εσένα ο ήχος μέσω bluetooth ?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το έχω βάλει μέσω bt έχω τη κεραία της ms για σιγουριά

 

απλά τα ακουστικά του lg κινητού μου μαζί με το μικρόφωνο πάνε τέλεια (από ένα καρφί ήχος και ομιλία) , το headset έχει δυστυχώς δύο καρφιά οπότε διαλέγω τον ήχο, έχω όμως παρατηρήσει ότι δεν έχει αρκετό ρεύμα (?? δεν ξέρω αν η λέξη ρεύμα είναι η κατάλληλη) το χειριστήριο να δώσει μέγιστη ένταση στο headset μου (ένα της logitech είναι) και τα ακούω όλα χαμηλα και με κάποιες διακοπές πού και πού... κακή εμπειρία με λίγα λόγια

 

οπότε  αν είναι να χρησιμοποιήσω ήχο από το χειριστήριο βάζω τα ακουστικά του κινητού και αν είναι να βάλω το headset το συνδέω απευθείας στο κουτί του υπολογιστή, ευτυχώς έχει πολύ μακρύ καλώδιο, αλλά δεν παύει να υπάρχει καλώδιο

 

όταν πάω τέρμα μακριά από την τηλεόραση (ξάπλα στο κρεβάτι μου) βάζω ψείρες και για ταινίες/σειρές να μην ξυπνάω τη γυναίκα ψείρες στο controller 

 

bt έχω μόνο στο λάπτοπ μου να σου πω την αλήθεια, αλλά είναι σαπάκι για gaming ώστε να μπω στον κόπο να δω τι κάνει

 

ίσως βέβαια το ξαναδοκιμάσω σε streaming από το steam τώρα που έχω δίκτυο μέσω powerline στο σαλόνι, γιατί με wifi η συγκεκριμένη δυνατότητα ήταν ΑΙΣΧΟΣ!!! με ethternet ίσως αξίζει να παίζω από το σαλόνι και παιχνίδια του steam

 

οπότε θα κάνω ξανά ένα πείραμα και με την ευκαιρία θα βάλω και το χειριστήριο στο bt του λαπτοπ (ένα λένοβο του κώλου των 400€ είναι) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η MS λέει ότι δεν δουλεύει μέσω bluetooth ο ήχος. Εδώ ο συμφορουμίτης λέει ότι το κατάφερε, ενώ εδώ λένε ότι δουλεύει μεν, χάλια δε.

 

Στο πισί μου δεν το καταφέρνω με τίποτα πάντως. Και βασικά δεν με καίει τόσο το πισί, επείγομαι να το κάνω να δουλέψει με το Steam Link ή με την Android TV μου. Θα το ψάξω πιο διεξοδικά στο σπίτι και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...