Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1.) Δουλεύουν στα PC (εσύρματα η ασύρματα) η είναι μόνο για Xbox One;

2.) Χρειάζονται εξτρα εξάρτημα για να δουλέψουν στο PC;

3.) Γενικά αξίζει να ασχοληθώ η δεν είναι καλή επιλογή;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Εχουν καλυφθει οι απαντησεις σου απο τους αλλους, θα σου πω ομως τι γινεται με αυτα τα χειρηστηρια, οπου επισης σε αποτρεπω να παρεις.

Δεν ειναι φτιαγμενα απο ενα εργοστασιο. Η ποιοτητα, εχει να κανει με που φτιαχτηκαν. Υπαρχουν διαφορα εργοστασια που κανουν αυτη την δουλεια, σε καποια το αποτελεσμα ειναι αρκετα καλο, σε αλλα χειριστο. Φυσικα δεν ξερεις απο που θα ειναι, αρα δεν αξιζει το ρισκο.

Περι λειτουργίας τωρα. Κυκλοφορησε καποια αναβαθμιση η microsoft στα windows και στο xbox one, οπου υποτιθεται πως τα αχρηστευει. Μαλλον υπαρχουν τροποι να το προσπερασεις αυτο, αλλα και οπως και να το δεις το τελικο αποτελεσμα που θα παρεις δεν θα αξιζει ολη την ταλαιπωρια.

Κοιταξε για αλλες αξιοπιστες επιλογες αν θες κατι οικονομικο, υπαρχουν πολλες.

 

Δεν θα πληρωσει τελωνειο, 24 ευρω ειναι το κοστος. Ουτε μεταφορικα χρεωνουν οι κινεζοι.

Ενα πολυ μεγαλο ποσοστο πακετων απο Κινα εχουν επιπλεον κοστος ΕΛΤΑ 3€, καθως και δεχοντε ΦΠΑ σε αντικειμενα αξιας πανω απο 20€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα στην παρέα.έχω ένα xbox 360 wired controller και ένα xbox one s controller.και τα δύο είναι απόλυτα συμβατά με ότι παιχνίδι έχω δοκιμάσει έως τώρα.και από ποιότητα ότι και να πω λίγο είναι.το νεότερο ( xbox one s ) δε είναι ότι καλύτερο είχα ποτέ.αξίζει και το τελευταίο ευρώ που θα δώσεις για να το αγοράσεις.οπότε μην κοιτάς τις απομιμήσεις για να γλυτώσεις κάποια ευρώ.πάρε ένα της Microsoft και απόλαυσε gaming με το κεφάλι ήσυχο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους παιδια για τις απαντησεις σας! Με πεισατε.. καλυτερα να παω στα original να εχω το κεφαλι μου ησυχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστω ολους παιδια για τις απαντησεις σας! Με πεισατε.. καλυτερα να παω στα original να εχω το κεφαλι μου ησυχο!

 

Αν διαβασεις σε προηγουμενες σελιδες και την εμπειρια μου απο το αψογο support της Microsoft, νομιζω ειναι ενας ακομα λογος να πας στο original.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτασεεεε.

 

20170508_150619.jpg

 

20170508_150526.jpg

 

20170508_150420.jpg

 

Κορυφαίο κράτημα και το υλικό αρκετά premium. Είχε και μπαταρίες μέσα δεν ξέρω αν είναι επαναφορτιζομενες. Πάω να το δοκιμάσω να δω αν γίνεται να βγαίνει ο ήχος από το Jack για ακουστικά μέσω laptop

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με ψηνεις ρε συ heybro.. :) Περιμενω να δω το controller του Scorpio αλλα δεν ξερω αν θα περιμενω και πολυ μ αυτα που μου κανεις.

Με γεια σου παντως :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη με ψηνεις ρε συ heybro.. :) Περιμενω να δω το controller του Scorpio αλλα δεν ξερω αν θα περιμενω και πολυ μ αυτα που μου κανεις.

Με γεια σου παντως :)

Nα σε καλα. Συνδεθηκε αμεσως με το laptop με bluetooth και τωρα ψαχνω να βρω τροπο να πηγαινει ο ηχος στο jack του χειριστηριου.

 

Edit:

 

Tα καταφερα να ακουγεται απο το gamepad ο ηχος αλλα θελει συνδεση με micro usb με τον υπολογιστη.Με σκετο bluetooth μαλλον δεν περναει ηχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Nα σε καλα. Συνδεθηκε αμεσως με το laptop με bluetooth και τωρα ψαχνω να βρω τροπο να πηγαινει ο ηχος στο jack του χειριστηριου.

 

Θα ψάξεις για καιρό ακόμα...

 

Δεν κάνει output ήχο μέσω bluetooth το XONE S gamepad. Χρειάζεσαι τον adaptor για να το κάνεις αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως κανει output ηχο. Επελεξα το xbox one s κατω δεξια στις ρυθμισεις ηχου και βγαινει κανονικα ο ηχος απο το τηλεχειριστηριο.Χωρις ανταπτορα και συνδεση bluetooth μονο. Aκουγεται ηχος κανονικα ακομα και απο ταινιες σειρες τραγουδια.Οποτε δεν χρειαζεται ανταπτορας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το έχεις συνδεδεμένο μέσω bluetooth και σου βγάζει στα playback devices «X1 gamepad»;;; Πώς το έκανες αυτό; Το ψάχνω εδώ και κανά τρίμηνο. :/

 

Εμένα δεν μου εμφανίζει τέτοιο playback device (σε Windows 10). Τι bluetooth dongle έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχεις συνδεδεμένο μέσω bluetooth και σου βγάζει στα playback devices «X1 gamepad»;;; Πώς το έκανες αυτό; Το ψάχνω εδώ και κανά τρίμηνο. :/

 

Εμένα δεν μου εμφανίζει τέτοιο playback device (σε Windows 10). Τι bluetooth dongle έχεις;

Κάτσε να βγάλω μερικές φωτογραφίες να δεις.

Για δες αυτά βγάζει:

 

20170508_162804.jpg

 

20170508_162720.jpg

 

20170508_162702.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφτασεεεε.

 

20170508_150619.jpg

 

20170508_150526.jpg

 

20170508_150420.jpg

 

Κορυφαίο κράτημα και το υλικό αρκετά premium. Είχε και μπαταρίες μέσα δεν ξέρω αν είναι επαναφορτιζομενες. Πάω να το δοκιμάσω να δω αν γίνεται να βγαίνει ο ήχος από το Jack για ακουστικά μέσω laptop

Δεν είναι επαναφορτιζόμενες, πάρε και βαλτες σε κάνα τηλεκοντρόλ να κρατήσουν χρόνια στο χειριστήριο σε 40ωρες το πολύ θα είναι σκουπίδια δε λέει

 

Βάλε απευθείας επαναφορτιζόμενες

 

Επίσης επειδή το χειριστήριο αυτό δεν καταλαβαίνει αν έχεις επαναφορτιζόμενες ή όχι δε φορτίζει από το καλώδιο (εκτός αν πάρεις το επίσημο battery pack), οι μπαταρίες θέλουν φορτιστή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...