Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά να ρωτήσω και γω κάτι... Το χειριστήριο του PS3 παίζει στο PC? Υπάρχει κάποιος driver? Το χειριστήριο του PS4 παίζει στο PC με το SONY wireless adapter?  :unsure:

Με Link.png Site: αυτο δουλευει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω και γω κάτι... Το χειριστήριο του PS3 παίζει στο PC? Υπάρχει κάποιος driver? Το χειριστήριο του PS4 παίζει στο PC με το SONY wireless adapter?  :unsure:

 

Ναι παίζει το DS3 στο PC.

http://www.digitaltrends.com/computing/how-to-connect-a-ps3-controller-to-a-pc/

 

και βίντεο αν είσαι οπτικός τύπος.

https://www.youtube.com/watch?v=2A1TMOMXWsc

 

Το DS4 παίζει με τον adapter.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ με xpadder να παίξω battlefield bad company 2 με το dualshock 3. Έχω καταφέρει αρκετά άλλα ακόμα δεν είμαι 100% ικανοποιημένος. Είδα κάποια βίντεο στο YouTube αλλά κανένα δεν είναι 100% accurate. Αν κάποιος έχει να προτείνει κάτι σίγουρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κι από εμένα, θέλω ένα gamepad για pc μια και αποφάσισα να βάζω το pc στην TV που και που... Ποιο μου προτείνετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κι από εμένα, θέλω ένα gamepad για pc μια και αποφάσισα να βάζω το pc στην TV που και που... Ποιο μου προτείνετε;

του Χ1 S, αλλα αν μπορεις περιμενε να δουμε το controller του scorpio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του Χ1 S, αλλα αν μπορεις περιμενε να δουμε το controller του scorpio

 

Επειδή από controller δεν το έχω, ποιο είναι το x1s; Κάποιο link? Για το scorpio link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας κι από εμένα, θέλω ένα gamepad για pc μια και αποφάσισα να βάζω το pc στην TV που και που... Ποιο μου προτείνετε;

Φανταζομαι κοιτας για ασυρματο χειρηστηριο, σε αυτη την περιπτωση κοιτας το επισημο xbox one s controller, η για καποια επιλογη της hori αν δεν εχεις προβλημα να ειναι ενσυρματο.

Το Scorpio θα ειναι η επομενη κονσολα της microsoft, θα εχει (μαλλον) καλυτερο χειρηστηριο απο του xbox one, αλλα δεν εχει κυκλοφορησει ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή από controller δεν το έχω, ποιο είναι το x1s; Κάποιο link? Για το scorpio link?

οτι ειπε ο getta robo

https://www.skroutz.gr/s/9428960/Microsoft-Xbox-One-S-Wireless-Controller-White.html

πρεπει να εχεις bluetooth sto pc με ενα usb πχ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Όσοι έχετε

 

1)DS4 χειριστήριο

2) το πρόγραμμα InputMapper για να παίζετε με το DS4 στο PC

3) και το MSI Afterburner και

4) ενεργοποιημένο το RivaTuner Statistics Server (onscreen Display)

5) και βάλατε το Creators Update των Windows 10

 

το InputMapper κλείνει αμέσως μόλις το ανοίξετε και δεν μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το DS4.

 

Το πρόβλημα το κάνει το RivaTuner. Τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσετε είναι:

 

1) Ανοίγετε το RivaTuner

2) Προσθέτετε το Inputmapper.exe (πατώντας το μεγάλο "+") στις εφαρμογές που βλέπει

3) Στο detection level διαλέξτε "Never"

 

Και έτσι λύνεται το πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω 2ο χειριστήριο για το ps4, το οποίο να χρησιμοποιώ εννοείται και στο pc.

Τα ps4 gamepads αναγνωρίζονται κανονικά απ τα windows?

Και μια ακόμα ερώτηση, η Sony βγάζει επίσημα όσα βλέπω στο skroutz σε διάφορα χρώματα, παραλλαγές κλπ? Είναι γνήσια δηλαδή όλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να συνδεσεις χειρηστηρια ps4 σε windows κανονικα. Χρειαζεται ομως ξεχωριστο προγραμμα για να λειτουργησει με παιχνιδια οπου βλεπουν μονο χειρηστηρια για xbox.

Η sony ναι μεν βγαζει επισημως τα χειρηστηρια σε διαφορα χρωματα, πολλα καταστηματα ομως του skroutz πουλανε απομιμησεις για αυθεντικα, γιαυτο προσοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.skroutz.gr/s/5611602/Sony-DualShock-4-Controller-Urban-Camouflage.html

 

Πώς καταλαβαίνω αν είναι γνήσιο? Στη φωτογραφία που είναι το κουτί ολόκληρο αν δεις γράφει "design not final", τί σημαίνει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιουν παλια διαφημιστικη εικονα πρωτου κυκλοφορησει το χειρηστηριο, γιαυτο εχει και το κειμενο.

Υπαρχουν καποιοι τροποι για να δεις αν ειναι αυθεντικο, αλλα κυριως απο το κουτι του. Δεν μπορεις να εισαι σιγουρος μεσω αυτης της γενικης φωτογραφιας που εχουν, οποτε αγορασε το απο καταστημα που εμπιστευεσαι, αλλιως ειναι ρισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...