Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδες καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο χειριστηριο το πολυ μεχρι 25 ευρω για ποδοσφαιρο και μονο, fifa , pro

 

ευχαριστω.

Επειδή ασχολούμε χρόνια σου προτείνω το εξής οικονομικό σετ:

Ανταπτορα για χειριστηρίο ps2 με δύο υποδοχές 1,50 ευρώ στο eBay.

χειριστηρίο ps2 μεταχειρισμένο ξεχασμένο από φίλο ή από αγγελία εδώ.

 

Άνετα η vfm λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ασχολούμε χρόνια σου προτείνω το εξής οικονομικό σετ:

Ανταπτορα για χειριστηρίο ps2 με δύο υποδοχές 1,50 ευρώ στο eBay.

χειριστηρίο ps2 μεταχειρισμένο ξεχασμένο από φίλο ή από αγγελία εδώ.

 

Άνετα η vfm λύση.

Πολλοι απο αυτους τους φθηνους μετατροπεις βραχυκυκλωνουν μονοι τους. Ακομα και οι πιο ακριβοι εχουν προβληματα.

Μεταχειρησμενο χειρηστηριο ps2 δεν του εγγυηται κανεις πως θα ειναι σε καλη - η εστω αξιοπρεπη κατασταση. Τα περισσοτερα εχουν φθαρει πολυ απο τα χρονια, ποσο μαλλον απο την χρηση τους.

 

@giout

Αν εισαι προθυμος να επενδυσεις 5ε παραπανω, κοιτας για το Logitech F310. Ειναι πολυ αξιοπιστο για αυτα τα χρηματα και συμβατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε ενα καλο χειριστηριο το πολυ μεχρι 25 ευρω για ποδοσφαιρο και μονο, fifa , pro

 

ευχαριστω.

 

Δωσε αλλα 6 ευρω και παρε xbox 360 wired.

 

Μακρια απο Logitech, πολυ μετρια αισθηση triggers για τα χρηματα του.

 

Για ασυρματο Speedlink Torid στα 27 ευρω, με πολυ καλη μπαταρια και καλη (οχι τοσο καλη οσο του xbox) ποιοτητα κατασκευης για την τιμη του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοι απο αυτους τους φθηνους μετατροπεις βραχυκυκλωνουν μονοι τους. Ακομα και οι πιο ακριβοι εχουν προβληματα.

Μεταχειρησμενο χειρηστηριο ps2 δεν του εγγυηται κανεις πως θα ειναι σε καλη - η εστω αξιοπρεπη κατασταση. Τα περισσοτερα εχουν φθαρει πολυ απο τα χρονια, ποσο μαλλον απο την χρηση τους.

 

@giout

Αν εισαι προθυμος να επενδυσεις 5ε παραπανω, κοιτας για το Logitech F310. Ειναι πολυ αξιοπιστο για αυτα τα χρηματα και συμβατο.

 

Ίσως. Αλλά στην περίπτωση μου τα έχω και τα 2 7 χρόνια και λειτουργούνε άψογα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως. Αλλά στην περίπτωση μου τα έχω και τα 2 7 χρόνια και λειτουργούνε άψογα.

Και εγω εχω χειρηστηρια σε πολυ καλη κατασταση, οπως και μετατροπεα που λειτουργει αψογα ακομα. Αλλα ειναι μεγαλο ρισκο αυτος ο συνδιασμος και μπορει να βρει μια πολυ καλυτερη λυση για ισαξια χρηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βρηκατε xbox one s controller με 37 ευρω?

 

Εκτος Ελλαδος. Ηταν προσφορα καταστηματος κοντα στο σπιτι μου στην Πορτογαλια...

Παντως εδω ειχε παιξει στην ιδια τιμη (ισως να ηταν και 35) στα mediamrkt.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλα δυστυχως η ποιοτητα κατασκευης του φαινεται χειροτερη απο τα gamepads του 360. Μεσα σε ενα μηνα παρουσιασε προβλημα ο αριστερος αναλογικος μοχλος, κολαει το κουμπι του και δεν πηγαινει προς τα κατω δεξια μετα. Το προβλημα ειναι αρκετο αισθητο και ακουγεται σαν να κανει κρακ οποτε παω τον μοχλο προς τα τερμα δεξια. Μαλλον εβαζα πολυ δυναμη οταν επαιζα με αρκετη ενταση κατι online matches στο Pro απεναντι σε εκνευριστικους αντιπαλους αλλα και παλι δεν δικαιολογειται, τα ιδια εκανα και στου 360 και εχουν αποδειχτει τερατα αντοχης! :)
Θα το παω πισω να δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update στο προβλημα με το Xbox One S controller:
Παρασκευη περασα απο το καταστημα αγορας και μου προτειναν να επικοινωνησω εγω απευθειας με το support της Microsoft γιατι ειναι ταχυτερη διαδικασια. Ετσι μετα απο καμποσο chat με το support, αποστολη φωτογραφιων απο τον controller, αποδειξη αγορας,κτλ, μου ειπαν οτι θα γινει replacement order και η διαδικασια θα ηταν η εξης:

- Αποστολη απο αυτους προς εμενα ενος αδειου κουτιου για να βαλω μεσα τον χαλασμενο controller, μαζι με ενα address label και πληρωμενα ταχυδρομικα τελη.

- Μετα την παραλαβη του χαλασμενου controller, θα εστελναν ενα καινουριο πισω σε μενα.

Χτες, Δευτερα, μου εστειλαν ενα εμαιλ οτι εστειλαν το δεμα μεσω UPS και μου εδωσαν tracking number.

Σημερα, πρωι-πρωι, εγινε παραλαβη του δεματος και με εκπληξη διαπιστωσα οτι αντι για αδειο κουτι, μεσα υπηρχε ενας controller, αλλα οχι η τελευταια εκδοση με Bluetooth οπως αυτος που ειχα. Αλλα επισης ειχαν στειλει ενα wireless adapter που εγω δεν ειχα, μιας και ειχα αγορασει την φτηνοτερη εκδοση που απλα ειχε ενα usb καλωδιο συνδεσης! 

Επισης δεν εστειλαν αδειο κουτι,κτλ για να τους στειλω πισω τον παλιο controller...

Θα μπορουσα να γκρινιαξω επειδη εστειλαν την λιγο παλιοτερη εκδοση, αλλα η επισκευη του αλλου controller ειναι αρκετα απλη και μπορω να την κανω μονος μου και ετσι με 37 ευρω να εχω 2 conrollers ΚΑΙ wireless adapter ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση για όσους ξέρουν. Χρησιμοποιώ το dualshock 3 αυθεντικο στο Laptop για να παίζω με το πρόγραμμα scp. Το Laptop έχει Bluetooth αλλά όταν βάλω driver από το scp δεν δουλευει το wiimote δεν το βρίσκει. Έτσι έβαλα δεύτερο Bluetooth σε μια usb του Laptop. Χρησιμοποιώ αυτό για το dualshock και λέω να έχω του Laptop για το wiimote. Έλα όμως που όταν είναι εγκατεστημένο το scp ο driver δεν βρίσκει το Bluetooth του Laptop και πρεπει να κάνω Install τους Dell drivers για Bluetooth για να το βρει αλλά μετά χαλάνε οι drivers του scp και δεν διαβάζει το dualshock. Υπάρχει τρόπος να έχω ταυτόχρονα και τα 2 χωρίς θέματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...