Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα θελω να αγορασω ενα καλο και ποιοτικο gamepad για pc....περιμενω προτασεις....επισης μου ειπαν πως μπορω να αγορασω και χειριστηριο για ps4 η xbox one τα οποια ειναι κορυφαια και θα λειτουργουν στο pc χωρις προβλημα ισχευει??? αν ναι πιο να προτημησω??? ευχαδιστω

Ποσα χρηματα εισαι προθυμος να δωσεις, και τι παιχνιδια παιζεις κυριως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το καλυτερο και ποιοτικοτερο gamepad ειναι του XboxOne αυτη την στιγμη για pc,ειτε με τον ανταπτορα,ειτε μεσω bluetooth,ειτε το Xbox wireless elite.

Γιαυτο ακριβως και προτιμας τα επωνυμα οπως ειπα.Τωρα οπως ειδες και εσυ μεσα σε λιγες μερες και εισαι στο δευτερο controller,αντι να επαιρνες ενα επωνυμο εξ αρχης μια και καλη...

 

Οσο για τις κριτικες του amazon δεν εχουν να μου πουν κατι οταν οι περισσοτεροι βαζουν(κακως)κριτικη στις αρχες της αγορας τους και οχι μετα απο ενα βαθος χρονου που συνηθως εμφανιζονται τα προβληματα.

 

Έχεις δίκιο , γνήσιο έπρεπε να πάρο, όμως έχω αγοράσει πολλά πράγματα κινεζικα από το amazon ,παράδειγμα: ποντίκι 14$ , android Tablet 36$ , ρολόγια 13$, (δεν θυμάμαι τώρα τα υπόλοιπα ) και όλα δουλεύουνε εδώ και χρονια χωρίς προβλήματα

 

ποντίκι  E-3lue cobra 2,  3 χρονια καθημερινή χρήση και είναι όπως ήταν καινούριο εξωτερικα, και τα κουμπιά δεν άλλαξαν "κλικ" φωνή ,
τότε  πλήρωσα 14 $ μονο.  νόμιζα ότι και άντο το χειριστήριο θα είναι  κάτι παρόμοιο .
 
άμα και αυτό που έρχεται θα είναι κακής ποιότητας δεν ξανά αγοράζω κινεζικο gamepad .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσα χρηματα εισαι προθυμος να δωσεις, και τι παιχνιδια παιζεις κυριως;

 

ride 2, project cars, cod, gta v.....στα λεφτα δεν εχω θεμα αρκει να παρω κατι καλο που θα κρατησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ride 2, project cars, cod, gta v.....στα λεφτα δεν εχω θεμα αρκει να παρω κατι καλο που θα κρατησει

Ωραιος, εαν και εφοσων δεν σε ενδιαφερει να ειναι ασυρματο, θα σου ελεγα να κοιταξεις τα HoriPad Pro και HoriPad FPS Plus. Το πρωτο βρισκεται κανονικα σε διαφορα καταστηματα στην Ελλαδα, το δευτερο το ψαχνεις απο εξωτερικο.

Τωρα αν σε ενδιαφερει να δωσεις εμφαση στα FPS, μαλλον κοιτας προς το FPS της Hori, εχω δει πολυ καλες παρουσιασεις στο youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει ουτε ενα gamepad που να μην εχει εμφανισει προβλημα,ανεξαρτηρως εταιριας ή χρηματων.

 

Η μεγαλη διαφορα που εχουν τα επωνυμα(που εν μερη γιαυτο κοστιζουν και παραπανω)ειναι οτι δεν θα υπαρξει θεμα με drivers οπως υπαρχει πολλες φορες στις φθηνες κινεζιες που δεν αναγνωριζονται απο ολα τα παιχνιδια.

Για καποιους μεγαλη διαφορα ειναι και η εγγυηση που παρεχει η εταιρια,που ειδικα Microsoft και Logitech εχουν τις καλυτερες εγγυησεις σε περιφερειακα.

 

Στα επώνυμα όμως έχεις πλήρες support, drivers για πολλά χρόνια και καλή ποιότητα κατασκευής.

 

Το παμπάλαιο Logitech rublepad το έχω μια ζωή. Δεν έχει φθαρεί καθόλου και παίζει όλα τα καινούργια παιχνίδια.

 

Αντιθέτως ένα φθηνό που είχα των 10 ευρώ, μετά από 2-3 χρόνια, χάλασε το καουτσούκ γύρω από τον μοχλό με αποτέλεσμα να με τραυματίζει το πλαστικό από κάτω. Επίσης είχε προβλήματα ασυμβατότητας με πολλά παιχνίδια που το κατέστησαν μη λειτουργικό πολύ γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα επώνυμα όμως έχεις πλήρες support, drivers για πολλά χρόνια και καλή ποιότητα κατασκευής.

 

Το παμπάλαιο Logitech rublepad το έχω μια ζωή. Δεν έχει φθαρεί καθόλου και παίζει όλα τα καινούργια παιχνίδια.

 

Αντιθέτως ένα φθηνό που είχα των 10 ευρώ, μετά από 2-3 χρόνια, χάλασε το καουτσούκ γύρω από τον μοχλό με αποτέλεσμα να με τραυματίζει το πλαστικό από κάτω. Επίσης είχε προβλήματα ασυμβατότητας με πολλά παιχνίδια που το κατέστησαν μη λειτουργικό πολύ γρήγορα.

Γιατι εγω τι εγραψα στο post που απαντας? :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα επώνυμα όμως έχεις πλήρες support, drivers για πολλά χρόνια και καλή ποιότητα κατασκευής.

 

Το παμπάλαιο Logitech rublepad το έχω μια ζωή. Δεν έχει φθαρεί καθόλου και παίζει όλα τα καινούργια παιχνίδια.

 

Αντιθέτως ένα φθηνό που είχα των 10 ευρώ, μετά από 2-3 χρόνια, χάλασε το καουτσούκ γύρω από τον μοχλό με αποτέλεσμα να με τραυματίζει το πλαστικό από κάτω. Επίσης είχε προβλήματα ασυμβατότητας με πολλά παιχνίδια που το κατέστησαν μη λειτουργικό πολύ γρήγορα.

 

Παντως το καουτσουκ γυρω απο το πλαστικο του μοχλου φθαρηκε και στο αυθεντικο xbox360 gamedpad που εχω, αλλα το αντικαθιστας ευκολα με τα καλυματα που πουλανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

καλησπέρα παιδιά. Εχω βρει απο ενα φιλαράκι μια logitech driving force pro. Αξίζει να την παρω? τα παιχνίδια που παίζω ειναι dirt 3, ets2, city car driving simulator.

Ποσο την βρηκες; με 80ε βρισκεις το racing wheel 4 της Hori παντως που θεωρειται πολυ καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο την βρηκες; με 80ε βρισκεις το racing wheel 4 της Hori παντως που θεωρειται πολυ καλη.

 

την εχω δει αλλα δε μου γεμίζει και πολύ το μάτι.συν του ότι είναι ολόιδια με αυτή https://www.skroutz.gr/s/447463/HAMA-PC-Racing-Wheel-Thunder-V18.html, συν ότι δεν εχει για αλλαγή  ταχύτητας λεβιέ. Πόσες μοιρες είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την εχω δει αλλα δε μου γεμίζει και πολύ το μάτι.συν του ότι είναι ολόιδια με αυτή https://www.skroutz.gr/s/447463/HAMA-PC-Racing-Wheel-Thunder-V18.html, συν ότι δεν εχει για αλλαγή  ταχύτητας λεβιέ. Πόσες μοιρες είναι?

Λοιπον την racing wheel 4 την εχω δει σε καταστημα και αν δεν την εχω συγκρινει με την driving force pro, μπορω να σου πω οτι η hama με την hori δεν εχουνε καμια σχεση σε κανενα επιπεδο. Η hori ειναι γαλαξιες ανωτερη της hama. 

Παρεπιπτωντος η driving force pro ειναι εκτος κυκλοφοριας και εχει αντικατασταθει απο την g920 driving force. Οπου κοστιζει πανω απο 250ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το γνωρίζω οτι ειναι παλιά αλλά την logitech την βρισκω 60ευρώ και μου φαίνεται πιο στιβαρί και πιο ποιοτική απ την hori..ισως να κανω και λαθος βεβαια, δεν εχω δοκιμασει στην πραξη καμια πα τις δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...