Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-3/periferiaka-ps3/133879-speedlink-torid-wireless?cmicc=skroutz

 

Ευχαριστώ παλικαρια για τη βοηθεια.

Επειδη ουτε το  Microsoft 360 υπαρχει διαθεσιμο καπου εδω και καιρο, αν παω προς  Logitech F310 λετε να εχω θεματα με συμβοτοτητες παιχνιδιων εκτος των (fifa, pro) καποια παιχνιδια που δοκιμασα για την πιτσιρίκα(Castle of Illusion, Coffin Dodgers,Disney Infinity ) δεν αναγνωριζαν το υπάρχον hama χειριστήριο και παιζονταν  αθλια μονο με  πληκρτολογιο.

Εχω ακουσει εδω στο φορουμ καλα λογια και για το συγκεκριμένο http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-3/periferiaka-ps3/133879-speedlink-torid-wireless?cmicc=skroutz . Να το προτιμησω σε σχεση με το 310;

Ευχαριστω και παλι  για την βοηθεια και την κατανοηση.

 

Καλήσπερα και χρόνια πολλά, με το f310 δεν θα έχεις θέμα συμβατότητας όσο αφορά καινούργια παιχνίδια. Εγώ έχω παίξει με το συγκεκριμένο PES 17 GTA V Euro truck simulator 2. Πάνω σε windows 8 κ 10. Είναι πολύ καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά, έπεσαν στα χέρια μου 2 από αυτά από ένα γνωστό μου που του χάλασε το xbox εκτός από τον receiver για να συνδεθούν στο pc ξέρει κανείς πως μπορώ να τσεκάρω αν δουλεύουν(το παιδί έχει να τα "παίξει" χρόνια και δεν θυμάται ποιο από τα 2 είχε πρόβλημα)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειτε δοκιμαζεις τα χειρηστηρια σε καποιο 360 μηχανημα, ειτε αγοραζεις εναν ανεπισημο δεκτη σηματος σε πολυ χαμηλοτερη τιμη απο τον επισημο.

Μπορεις επισης και να φτιαξεις τον δικο σου αν κατεχεις απο ηλεκτρονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα έδωσα πίσω στο παιδί να τα δοκιμάσει στο 360 περιμένω να μου πει! Ναι λογικά για τον ανεπίσημο θα πάω, θα μπορεί να πάρει και τα 2 μαζί το ένα receiver?  
Αυτό είναι λογικό να το κάνει? Και τα 2 το κάνουν https://1drv.ms/f/s!AvqmJnJ9_GXugaJgwRiBMtICUDOWvQ

 

Τελικά έμαθα παίζουν κανονικά σε xbox άρα δεν θα έχω θέμα άμα πάρω το receiver θα είμαι κομπλέ?
Θα πρέπει να πάρω και 2ρο receiver για το 2ρο χειριστήριο?  

Επεξ/σία από Duck Dodgers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το αναβεις, αναβοσβηνει ο δαχτυλιος οπως στο βιντεο σου. Αν βρει καπου να συνδεθει, μενει αναμενο το επανω αριστερα τμημα του δαχτυλιου. Αν δεν βρει receiver(ή xbox) τοτε συνεχιζει να αναβοσβηνει μεχρι να σβησει τελειως μετα απο λιγο.

Εγω ειχα παρει απο το amazon ενα οπτικα ιδιο με αυτο : https://www.amazon.co.uk/PicknBuy-Wireless-Gaming-Receiver-Microsoft/dp/B003NTE6WI/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1483839567&sr=8-16&keywords=pc+wireless+gaming+receiver

αλλα φτηνοτερο, κατω απο 10 ευρω.

Απο περιεργεια μολις δοκιμασα και 2ο controller και τα αναγνωριζει και τα 2 ταυτοχρονα και λειτουργησαν κανονικα στο PES 2017 (αν και επρεπε να δηλωσω στο settings.exe του παιχνιδιου οτι υπηρχε 2ο controller αλλα νομιζω ειναι ιδιορυθμια του PES αυτο). Φυσικα στο 2ο controller αναβει μονιμα το επανω δεξια τμημα, που σημαινει οτι ειναι 2nd controller. Το 2ο controller επειδη δεν παιζει με μπαταριες το εχω συνδεδεμενο και σε USB μεσω Play and Charge Kit αλλα δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο αυτο αφου απλα παιρνει ρευμα απο το κιτ και το σημα ειναι wireless μεσω του receiver.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το αναβεις, αναβοσβηνει ο δαχτυλιος οπως στο βιντεο σου. Αν βρει καπου να συνδεθει, μενει αναμενο το επανω αριστερα τμημα του δαχτυλιου. Αν δεν βρει receiver(ή xbox) τοτε συνεχιζει να αναβοσβηνει μεχρι να σβησει τελειως μετα απο λιγο.

Εγω ειχα παρει απο το amazon ενα οπτικα ιδιο με αυτο : https://www.amazon.co.uk/PicknBuy-Wireless-Gaming-Receiver-Microsoft/dp/B003NTE6WI/ref=sr_1_16?ie=UTF8&qid=1483839567&sr=8-16&keywords=pc+wireless+gaming+receiver

αλλα φτηνοτερο, κατω απο 10 ευρω.

Απο περιεργεια μολις δοκιμασα και 2ο controller και τα αναγνωριζει και τα 2 ταυτοχρονα και λειτουργησαν κανονικα στο PES 2017 (αν και επρεπε να δηλωσω στο settings.exe του παιχνιδιου οτι υπηρχε 2ο controller αλλα νομιζω ειναι ιδιορυθμια του PES αυτο). Φυσικα στο 2ο controller αναβει μονιμα το επανω δεξια τμημα, που σημαινει οτι ειναι 2nd controller. Το 2ο controller επειδη δεν παιζει με μπαταριες το εχω συνδεδεμενο και σε USB μεσω Play and Charge Kit αλλα δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο αυτο αφου απλα παιρνει ρευμα απο το κιτ και το σημα ειναι wireless μεσω του receiver.

Έχω δει ενα από gearbest στα 12 ευρώ μίας και θα πάρω και αλλά πράγματα απο εκεί θα το βάλω στην παραγγελία!

Το μονο "πρόβλημα" μου είναι ότι όπως ειδες και στο βίντεο μονο όταν είναι με το καλώδιο που φορτίζεται κανει αυτό που λες με το φως που ανάβει και σβήνει στο σήμα του xbox, όταν το εκανα χωρίς αυτό και ας είχε μπαταρία δεν το έκανε! Παίζει ρόλο που δεν έχει απο κάπου να λάβει σήμα για να "ανάψει"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα παίδες.Εχω μπόλικα point and click games που θέλω να τα παίξω στον καναπέ και σκέφτομαι να αγοράσω το steam controller.To θέλω αποκλειστικά για τέτοιου είδους παιχνίδια ή και κανένα pillars of eternity αν είναι δυνατό.Για τα υπόλοιπα έχω άλλο να κάνω τη δουλειά μου.

 

 Αν κάποιος έχει εμπειρία,ας μου πει τις εντυπώσεις του.Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καλησπέρα παίδες.Εχω μπόλικα point and click games που θέλω να τα παίξω στον καναπέ και σκέφτομαι να αγοράσω το steam controller.To θέλω αποκλειστικά για τέτοιου είδους παιχνίδια ή και κανένα pillars of eternity αν είναι δυνατό.Για τα υπόλοιπα έχω άλλο να κάνω τη δουλειά μου.

 

 Αν κάποιος έχει εμπειρία,ας μου πει τις εντυπώσεις του.Ευχαριστώ.

Χωρίς να ξέρω πολλά από αυτά ναι πιστεύω θα είναι ότι καλύτερο αυτό του steam!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε πρόκειται για competitive multi μάθε με χειριστήριο 

Ε ναι. Δεν υπαρχει πιο βολικο πραγμα οταν μιλαμε για κρεβατι ή καναπε απο το Controller εκτως αν ειναι παιχνιδι τυπου hearthstone,που με ενα ασυρματο ποντικι κανεις την δουλεια σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gaming σκεπασμένος με παπλωματάκι ξάπλα αγγίζει το παράδεισο

 

+ ένα Κ400 εκεί δίπλα για να μη σηκώνεσαι καν να ανοίγεις/κλείνεις το pc από το κουμπί του ή το ποντίκι/πληκτρολόγιο

 

μπορεί να πάρεις 5 κιλά σε ένα μήνα από τη μη κίνηση :P

 

βάζεις και ακουστικά στο controller να μην ενοχλείς και τη γυναίκα που κοιμάται δίπλα, τι να λέμε τώρα.. 

 

και σειρές παρακολουθώ με ακουστικά στο controller (όχι headset γιατι βρίσκει στο μαξιλάρι, ψείρες) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δε χρειάζεται ξεχωριστό πληκτρολόγιο για να χειριστείς το pc στα βασικά.Κατεβαζεις ένα αντίστοιχο app στο κινητό.Εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασύρματο ποντίκι G602 και το ασύρματο solar πληκτρολόγιο K750 και είσαι μιά χαρά.

 

Και από δίπλα ένα F710 και DualShock 4 για πιό χαλαρές καταστάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...