Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με την κεραία της ms δεν κανει αποσυνδέσεις

Στου 360 που ειχα δοκιμασει με συμβατό απο eBay

Το μονο "δύσκολο " ηταν να περάσεις τους drivers μετα δούλευε σαν το μαμά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με το restart των Windows 10 και το βγάλσιμο-βάλσιμο του αντάπτορα για το F710 πρώτη φορά το ακούω.

 

Εκτός και αν έκανε κάποιο πρόσφατο update η MS και μας τα χάλασε....

 

Χρησιμοποιείτε τον driver της Logitech ή της MS?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι ψαχνετε για αξιοπιστα χειρηστηρια, και δεν ψαχνετε αυστηρα για ασυρματα, δειτε και τις προτασεις της Hori. Εχει τα καλυτερα χειρηστηρια απο τιμη/αποδοση, και την καλυτερη αξιοπιστια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Καλησπέρα έχω το pes 17 στον υπολογιστή μου ( με windows 8) και gamepad f310 logitech.. προσπαθώ μέσω των ρυθμίσεων του παιχνιδιού αλλά και του settings.exe να ρυθμίσω το χειριστήριο έτσι ώστε να τρέχω με το r2 πασα με το Χ και άλλα.. δεν βλέπω την επιλογή να το κάνω αυτό.. το χειριστήριο υποστηρίζεται κανονικά για όσους ενδιαφέρονται και γενικά υποστηρίζει πολλά παιχνίδια.. περιμένω τις απαντήσεις σας.!! 

 

  •  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

gamepad

 

Καλήσπερα,αγόρασα ενα control και ενω μου το αναγνωριζει το pc(windows 8) δεν παιζει στα παιχνιδια.καμια ιδεα;

Αν ειναι controller μαρκας με καψες τοτε λογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και χρονια πολλα.

Ενδιαφερομαι για καινουργιο controller για το pc.

Ειχα καταληξει στο  Xbox One  wired Controller. Επειδη απο Ελλαδα δεν βλεπω να υπαρχει διαθεσιμο(περιμενω ηδη απο 13 Δεκεμβρη και σημερα με ειδοποιησαν για τελη Ιανουαριου και αν) σκεφτομαι να το παρω απο computeruniverse.Επειδη θα παραγγειλω και κατι αλλο μαζι, η τιμη μαζι με μεταφορικα ειναι οσο αν το αγοραζα απο Ελλαδα. Η ερωτηση μου ειναι το πρωτο  που ειναι μονο ενσυρματο βλεπω πως ειναι Rev1 που αν καταλαβα καλα ειχε καποια θεματακια ή προχωραω αφοβα στην αγορα του. Το δευτερο που ειναι ασυρματο και Rev2 παιζει ενσυρματα με ενα απλο καλωδιο usb ή δεν εχει ενσυρματη συνδεση;Να τονισω πως προτιμαω ενσυρματη συνδεση.

 

Παιχνιδια που θα παίζονται: FIFA , PRO, NBA2K).

Απο την αλλη λεω μηπως ειναι υπερβολικα τα χρηματα για ενα χειριστηριο και πρεπει να παω σε κατι πιο φθηνο γιατι τα χρηματα δεν περισσεύουν. Αυτη την στιγμη ο πιτσιρικας παιζει με  ενα αθλιο HAMA Combat Bow και του εταξα κατι καλυτερο.

Ειχα καταληξει στο Xbox One  wired Controller γιατι απο οτι εψαξα στο φορουμ δεν εχει θεματα συμβατοτητας με παιχνιδια(πολλα παιχνιδια που εχω δοκιμασει δεν αναγνωριζουν το hama που ανεφερα παραπανω. 

Ευχαριστω προκαταβολικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ενσυρματα οι καλυτερες επιλογες ειναι

 

Logitech F310

Xbox360 wired 

XboxOne

 

Συμφωνω οτι για τα παραπανω παιχνιδια ειναι πολλα τα χρηματα και προφανως και δεν αξιζει το xbox controller στα 50ευρω(ειδικα επειδη ειναι και επιφοβο πανω στα νευρα να το κανει 1000 κομματια).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ενσύρματο ρε συ; το καλώδιο του κινητού σου βάζεις και γίνεται ενσύρματο κλάιν 

 

πάρε έκδοση με κεραία και να παίρνει και ακουστικά να παίζεις πιο άνετα

 

μάλιστα οι εκδόσεις με ακουστικά αν βάλεις συσκευή που από ένα καρφί περνάει και ομιλία και ήχος όπως το handsfree του κινητού σου παίζεις και μιλάς άνετα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-3/periferiaka-ps3/133879-speedlink-torid-wireless?cmicc=skroutz

Απο ενσυρματα οι καλυτερες επιλογες ειναι

 

Logitech F310

Xbox360 wired 

XboxOne

 

Συμφωνω οτι για τα παραπανω παιχνιδια ειναι πολλα τα χρηματα και προφανως και δεν αξιζει το xbox controller στα 50ευρω(ειδικα επειδη ειναι και επιφοβο πανω στα νευρα να το κανει 1000 κομματια).

Ευχαριστώ παλικαρια για τη βοηθεια.

Επειδη ουτε το  Microsoft 360 υπαρχει διαθεσιμο καπου εδω και καιρο, αν παω προς  Logitech F310 λετε να εχω θεματα με συμβοτοτητες παιχνιδιων εκτος των (fifa, pro) καποια παιχνιδια που δοκιμασα για την πιτσιρίκα(Castle of Illusion, Coffin Dodgers,Disney Infinity ) δεν αναγνωριζαν το υπάρχον hama χειριστήριο και παιζονταν  αθλια μονο με  πληκρτολογιο.

Εχω ακουσει εδω στο φορουμ καλα λογια και για το συγκεκριμένο http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-3/periferiaka-ps3/133879-speedlink-torid-wireless?cmicc=skroutz . Να το προτιμησω σε σχεση με το 310;

Ευχαριστω και παλι  για την βοηθεια και την κατανοηση.

 

 
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ουτε το  Microsoft 360 υπαρχει διαθεσιμο καπου εδω και καιρο, αν παω προς  Logitech F310 λετε να εχω θεματα με συμβοτοτητες παιχνιδιων εκτος των (fifa, pro) καποια παιχνιδια που δοκιμασα για την πιτσιρίκα(Castle of Illusion, Coffin Dodgers,Disney Infinity ) δεν αναγνωριζαν το υπάρχον hama χειριστήριο και παιζονταν  αθλια μονο με  πληκρτολογιο.

Εχω ακουσει εδω στο φορουμ καλα λογια και για το συγκεκριμένο http://www.kotsovolos.gr/site/gaming-gadgets/playstation-3/periferiaka-ps3/133879-speedlink-torid-wireless?cmicc=skroutz . Να το προτιμησω σε σχεση με το 310;

 

Η Logitech βγαζει καλα χειρηστηρια και το F310 ειναι μια πολυ καλη κυκλοφορια. Ειναι συμβατο και δεν θα εχεις προβληματα.

Να ξερεις παντως, πως υπαρχουν τριτα προγραμματα, οπως το xinput και το xpadder οπου μπορεις να κανεις σχεδον οποιοδηποτε χειρηστηριο, να λειτουργησει με χειρηστηρια οπου απαιτουν μονο αυτα της microsoft.

Εγω θα σου ελεγα να αποφυγεις την speedlink, δεν βγαζει καλα χειρηστηρια και σιγουρα οχι για τα χρηματα της.

Σαν ενσυρματη λυση θα σου ελεγα να δεις τα χειρηστηρια της Hori, εχουν μακραν την καλυτερη ποιοτητα και αποδοση για την τιμη τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογος ποιο θα βολευει περισσοτερο τον μικρο. Καποιοι θεωρουν τους αναλογικους του 360 καλυτερους, αλλοι προτιμουν τα κουμπια του F310. Ας επιλεξει εδω ο ιδιος καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...