Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψάχνω για καμιά προσφορά σε gamepad για pc και έπεσε στο μάτι μου αυτό: http://www.gearbest.com/video-game/pp_167775.html?utm_source=Criteo&utm_medium=CPCGR&utm_campaign=Displayads&lkid=138135 , αξίζει; είναι καλό; υπάρχει καμιά αντιπρόταση;

Οχι εδω εισαι https://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-F310-Gamepad.html?keyphrase=logitech+f310 .Ενσυρματο μεν αλλα απο μεγαλη αλυσιδα και με την εγγυηση του κανονικα απο γνωστη εταιρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι εδω εισαι https://www.skroutz.gr/s/282582/Logitech-F310-Gamepad.html?keyphrase=logitech+f310 .Ενσυρματο μεν αλλα απο μεγαλη αλυσιδα και με την εγγυηση του κανονικα απο γνωστη εταιρια.

Να αντιπροτείνω την λύση της ms την οποία θεωρώ κλάσεις ανώτερω σα χειριστήριο και σίγουρα πιο συμβατό με pc gaming

https://www.skroutz.gr/s/72740/Microsoft-Xbox-360-Controller-for-Windows.html

 

Δεν εχω δοκιμάσει το 310 εχω δοκιμάσει το 710 που ειναι το ιδιο αλλα σε ασύρματο

Χάλια αίσθηση και πολλές αποσυνδέσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω δοκιμάσει το 310 εχω δοκιμάσει το 710 που ειναι το ιδιο αλλα σε ασύρματο

1:Χάλια αίσθηση και 2:πολλές αποσυνδέσεις

1: έχω διαβάσει το αντίθετο για το 310

2: αυτό το έχω δει γραμμένο από πολούς, και είναι ο μόνος λόγος που το σκέφτομαι ακόμα γιατί το της MS κοστίζει 10€ παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει το Steam το δικό του gamepad στα 39€ χωρίς μεταφορικά. Δείτε και μερικά bundles with Steam Link

δεν αξίζει μια..πιο άβολο και δύσχρηστο πεθαίνεις..(το έπαιξα σενα φίλο,ούτε εκείνος το χρησιμοποιεί,κάθεται και μαζεύει σκόνη σα διακοσμητικό)

το steam controller κάθεται πίσω απόλα και τα κοιτάει με δυσκολία με τόση σκόνη που έχει μπροστά του.

 

xbox controller με κλειστά μάτια όποιος θέλει τοπ χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To παιδί παραπάνω μιλάει για ασύρματο, το ενσύρματο δε μπορεί να έχει αποσυνδέσεις. Εγώ θα το προχωρούσα, με τιμη που έχει τωρα το F310

ναι ξέρω, απλώς έχω διαβάσει για το 310 πως κάνει το ίδιο, εκεί που παίζεις σταματάει να αποκρίνεται μέσα στο παιχνίδι. μπορεί να φταίνε συγκεκριμένα παιχνίδια δεν ξέρω, θα το ψάξω λίγο ακόμα και θα προχωρίσω στην αγορά. Ευχαριστώ για την βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει καν συγκριση μεταξυ f310 και του x360 ενσυρματου. Τωρα που εφυγε η προσφορα του Κωτσοβολου και πλησιαζει σε τιμη οκ.Αλλα προηγουμενως ηταν τσαμπα για επωνυμο gamepad στα 20ευρω το οποιο ηταν τουλαχιστον 50% φθηνοτερο απο του 360 και με μεγαλυτερη εγγυηση.

 

Οσο για την Logitech ειναι η δευτερη καλυτερη οσον αφορα αναγνωριση controller στο pc μετα την ιδια την MS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα βλεπω το ενα 26 το αλλο 29 30

Στην ιδια τιμη τα θεωρώ

Και στην ιδια κατηγορία

Ίσως ειναι τι βολευει τον καθέναν PS3 layout η xbox360

Λογικά και το 310 δεν θα εχει θέματα με αποσυνδέσεις λογω καλωδίου

Οποίο σ αρέσει παίρνεις

Εγω παντως με του one ειμαι πολυ ευχαριστημένος

Βέβαια το πηρα Black Friday @39

Βέβαια ειχα το ασύρματο στικάκι απο πριν

Αλλα και ενσύρματα (μέσω θύρας φόρτισης USB) που έπαιζα παλαιότερα δεν ειχα προβλημα ίσα ίσα δεν ήθελε μπαταρίες και ηταν και πιο ελαφρύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τα βλεπω το ενα 26 το αλλο 29 30

Στην ιδια τιμη τα θεωρώ

Και στην ιδια κατηγορία

Ίσως ειναι τι βολευει τον καθέναν PS3 layout η xbox360

Λογικά και το 310 δεν θα εχει θέματα με αποσυνδέσεις λογω καλωδίου

Οποίο σ αρέσει παίρνεις

Εγω παντως με του one ειμαι πολυ ευχαριστημένος

Βέβαια το πηρα Black Friday @39

Βέβαια ειχα το ασύρματο στικάκι απο πριν

Αλλα και ενσύρματα (μέσω θύρας φόρτισης USB) που έπαιζα παλαιότερα δεν ειχα προβλημα ίσα ίσα δεν ήθελε μπαταρίες και ηταν και πιο ελαφρύ

Ηταν εκπτωσεις λογω black friday που γενικα ειδαμε σε προιοντα logitech και ειχε βγαλει το f310 ο Κωτσοβολος στα 20ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα 2 F710 στα 20€ / συσκευή από το black friday του mediamarkt.

 

Ήμουν έτοιμος να δώσω τα διπλάσια για το controller του xbox one (και πάλι σε τιμή black friday), αλλά νομίζω στα 20€ δεν έχει αντίπαλο.

 

Ελπίζω να μην έχω προβλήματα αποσυνδέσεων κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το πήρα πρόσφατα,αποσυνδέσεις δεν έχω,αλλά αυτό που με κάθε restart στο pc,να μη το αναγνωρίζει με ξεπερνάει...windows 10 και δεν έχω βρει καμιά λύση στο νετ.Το να τρέχεις ένα exe,να βγάζεις το bluetooth,να βγάζεις μπαταρία,ξανά μέσα μπαταρία,ξανά σύνδεση  bt,κάθε φορά που ανοίγεις pc,είναι καραγκιοζιλίκια.Εκτός αν μου διαφεύγει κάτι,γιατί είμαι και λίγο noob.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρέλαβα το πρωί τα F710.

 

Τα άνοιξα πριν από λίγο. Η ποιότητά τους είναι εξαιρετική, ειδικά το πίσω μέρος με το μαλακό πλαστικό. Τα κουμπιά τα περίμενα καλύτερα. Στο κράτημα με βολεύει λιγότερο από του 360 που ήδη είχα (γενικά βρίσκω το xbox format καλύτερο).

 

Δε χρειάστηκε να κάνω καμία εγκατάσταση πάντως για να τα δουν τα Windows 10.

 

Δοκίμασα τώρα να παίξω NBA2K16 αλλά δεν μπορώ να κάνω με τίποτα να δουλέψει η κίνηση των παιχτών με τους αναλογικούς μοχλούς, μόνο με το dpad. Έχει κανείς κάτι στο μυαλό του;

 

EDIT

 

Βασικά έφτιαξε, ήθελε επανεκκίνηση, αλλά έχει δίκιο ο urgo. Κάθε φορά που κάνεις restart χρειάζεται να βγάλεις και να ξαναβάλεις τον adapter. Τραγικό βασικά.

Επεξ/σία από djuan1988
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αξίζει μια..πιο άβολο και δύσχρηστο πεθαίνεις..(το έπαιξα σενα φίλο,ούτε εκείνος το χρησιμοποιεί,κάθεται και μαζεύει σκόνη σα διακοσμητικό)

το steam controller κάθεται πίσω απόλα και τα κοιτάει με δυσκολία με τόση σκόνη που έχει μπροστά του.

 

xbox controller με κλειστά μάτια όποιος θέλει τοπ χειριστήριο.

Του δίνω ένα 20αρικο να μην του πιάνει χώρο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν παρω την BT εκδοση του xbox one λετε να μου κανει αποσυνδεσεις? το dongle που εχω ειναι του 5ευρου απο ebay, θελω με BT και οχι με κεραια λογω φορητοτητας, και καλωδιων. Αν και πιστευω περισσοτερο θα παιζω ενσυρματα αλλα μιας που δεν αγοραζουμε συχνα gamepads, γιατι να μην εχω την επιλογη αργοτερα, το προηγουμενο ενα του πλαισιο του 10ευρου μου πηγε 5 χρονια οποτε αυτο θελω να πιστευω θα κρατησει παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...