Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχει σαφέστατη βελτίωση στο dead zone των μοχλών, που στα δικά μου χέρια φαντάζει η μέρα με τη νύχτα σε σχέση με την προηγούμενη υλοποίηση. Πλέον παίζω με το XBONE gamepad FPS και στοχεύω τόσο καλά όσο και με το mouse.

 

Τόσο κακό aim δηλαδή με το mouse? :P

 

Πρόσφατα πέθανε το δεύτερο xbox gamepad και λέω να πάω σε αυτό μου άρεσε πολύ το υλικό και η τιμή.

 

4027301065664-1-zoom.jpg?1441963203

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To παραπάνω έχει μεγάλη αδυναμία σε σκανδάλες και σταυρό και επίσης είναι κάπως δυσεύρετο πλέον. Στην ουσία πρόκειται για τον πρόγονο του torid.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να χρησιμοποιησω καποιο bluetooth dongle ωστε να μην αγορασω καποιο απο τα επισημα της sony η xbox εχει κανει κανεις pair με dongle ανεπισημο? Αν ναι ειναι 100% ανταποκρισιμο κ αξιοπιστο? Και τι εμβελεια εχει?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις ήδη το χειριστήριο ή σκέφτεσαι να πάρεις;

 

αν είναι να πάρεις καλύτερα να πάρεις χειριστήριο με δέκτη στα 70 που δουλεύει 100% παρά να πάρεις το χειριστήριο στα 60 και έναν οποιοδήποτε δέκτη bt που θα κάνει έστω 5€ με αμφίβολα αποτελέσματα

 

αν έχεις ήδη το χειριστήριο με bt οκ το δέχομαι να ψαχτείς γιατί ο δέκτης μόνος του είναι ακριβός

 

αν θες απλά να πάρεις το χειριστήριο με bt ίσως το βρίσκω περιττό  αν μπορείς να πάρεις το δέκτη, η μόνη του χρήση είναι σε android αλλά και πάλι δε δουλεύει με όλες τις συσκευές σε σχέση με otg και καλώδιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω ήδη 2 χειριστηρια ps4 ds4 και ενα xbox one. για το δε ps4 https://www.playstation.com/en-us/explore/accessories/dualshock-4-usb-wireless-adaptor/ το dongle του απο οσο διαβασα υποστηριζει μονο εναν μοχλο!!!(και δεν βλεπω να εχει full support για τα win games) , ο δε μοχλος τους xbox one ειναι απο τους αρχικους μοχλους που κυκλοφορησαν (με usb το χρησιμοποιω αλλα θελω να μετακομισω απο την καρεκλα στον καναπε-γιατι ως γνωστο απο το καθησιο καλυτερη η ξαπλα).ελεγα μηπως εβρισκα καποια μεση λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα καινπαλι.. Το Logitech f310 θα παιζει το gta v? Σε υπολογιστή? Επισης βρηκα κατι αλλα ωραια μεσα στο eshop ασύρματα.. Εως 30 ευρω θα δωσω, αν λοιπον ξερετε αν τα υποστηρίζει πειτε μου.. Αλλα λογικα θα παω για το f310 Logitech.. Το θέμα είναι αν θα μπορω να παιζω.. Για τα απαιτούμενα συστήματα δεν αναφέρει windows 8...το f310..:/

 

http://www.e-shop.gr/ilektronika-paixnidia-xeiristiria-wireless-list?table=PER&category=GAME+CONTROLLER&filter-10547=1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως θα δεις στην παρακατω φωτο μεσα απο το παιχνιδι δεν εχω επιλογη να αλλάξω με ποιο κουμπι θα κινείται κλπ... Οταν ένα gamepad ειναι xinput δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν τα πλήκτρα;
 

post-409422-0-17755200-1479394163_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λυθηκε το θεμα με την αγορα bluetooth dongle της Hama(11€) και λειτουργει κανονικα ο DS4 σαν xbox360. Βολικη και οικονομικη λυση

Αν θελεις εξήγησε μου τι προσπαθεις να κανεις για να μαθαίνω και εγω χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θελεις εξήγησε μου τι προσπαθεις να κανεις για να μαθαίνω και εγω χαχα

Εχω 2 μοχλους ds4 απο ps4 κ εναν xbox one αλλα ηθελα ασυρματη συνδεση για το Pc. Με αυτο που γραφω παραπανω κ ενα προγραμμα ds4windows βρηκα την λυση και λειτουργουν ασυρματα οι Ds4 σαν να ειναι μοχλοι του Χ360

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το xbox 360 που έχω τώρα το Microsoft Xbox One New Controller & Wireless Adapter στα 50€ αξίζει για upgrade?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε σχέση με το xbox 360 που έχω τώρα το Microsoft Xbox One New Controller & Wireless Adapter στα 50€ αξίζει για upgrade?

για μένα ναι, γενικά έτσι κι έτσι

 

σίγουρα όμως μιλάμε για καλύτερο προϊόν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψάχνω για καμιά προσφορά σε gamepad για pc και έπεσε στο μάτι μου αυτό: http://www.gearbest.com/video-game/pp_167775.html?utm_source=Criteo&utm_medium=CPCGR&utm_campaign=Displayads&lkid=138135 , αξίζει; είναι καλό; υπάρχει καμιά αντιπρόταση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...