Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Να το βαψω με τι;;

Με κουτάκι μπογιά. Το ξεβιδώνεις ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος να πάει μπογιά στα ηλεκτρονικά από πίσω (και να είναι και ποιο εύκολο να το βάψεις). Βρίσκεις μπογιά σε κουτάκι (σπρέι) που να κάνει για πλαστικό και αφού το έχεις καθαρίσει το περνάς μερικά χέρια μπογιά σε έναν καλά αεριζόμενο χώρο ακολουθώντας τις οδηγίες της μπογιάς που πήρες. (Τα πλαστικά συνήθως δεν θέλουν αστάρι αλλά ενα ελαφρύ τρίψιμο βοηθάει στο να κάτσει καλά η μπογιά )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με κουτάκι μπογιά. Το ξεβιδώνεις ώστε να μην υπάρχει κίνδυνος να πάει μπογιά στα ηλεκτρονικά από πίσω (και να είναι και ποιο εύκολο να το βάψεις). Βρίσκεις μπογιά σε κουτάκι (σπρέι) που να κάνει για πλαστικό και αφού το έχεις καθαρίσει το περνάς μερικά χέρια μπογιά σε έναν καλά αεριζόμενο χώρο ακολουθώντας τις οδηγίες της μπογιάς που πήρες. (Τα πλαστικά συνήθως δεν θέλουν αστάρι αλλά ενα ελαφρύ τρίψιμο βοηθάει στο να κάτσει καλά η μπογιά )

Το κοστος ειναι το ιδιο αρα καλυτερα να παρω ενα αλλο shell για να εχω και περισσοτερες δυνατοτητες για να αλλαζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κοστος ειναι το ιδιο αρα καλυτερα να παρω ενα αλλο shell για να εχω και περισσοτερες δυνατοτητες για να αλλαζω.

Αμα είναι ίδιο το κόστος και βρίσκεις και σε χρώματα και σχέδια που θες πήγαινε για το έτοιμο με κλειστά μάτια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μετά από χρόνια αποφάσισα να παίξω κανά παιχνίδι nba 2k16, pro evolution soccer στον υπολογιστή με windows 10.

Θέλω να αγοράσω ένα φτηνό gamepad που να είναι συμβατό με τον υπολογιστή. Eπειδή είμαι σε απόσταση 3,5 μέτρα από την τηλεόραση, πρέπει να πάρω ασύρματο ή μπορώ να πάρω ενσύρματο και μία προέκταση καλωδίου usb.

Ευχαριστώ

Νίκος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να παίξω Mortal Kombat XL με το wireless 360 και είναι λίγο ανυπόφορο. Πολύ κακό dpad για fighting games. Υπάρχει κάποια μόντα που να βελτιώνει την κατάσταση;

 

Εναλλακτικά, έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο χειριστήριο;

 

Καλημέρα, μετά από χρόνια αποφάσισα να παίξω κανά παιχνίδι nba 2k16, pro evolution soccer στον υπολογιστή με windows 10.

Θέλω να αγοράσω ένα φτηνό gamepad που να είναι συμβατό με τον υπολογιστή. Eπειδή είμαι σε απόσταση 3,5 μέτρα από την τηλεόραση, πρέπει να πάρω ασύρματο ή μπορώ να πάρω ενσύρματο και μία προέκταση καλωδίου usb.

Ευχαριστώ

Νίκος

Ό,τι θες μπορείς να κάνεις. Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις ένα wireless 360 να κάνεις την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρηστήριο του Xbox One έχει αρκετά καλύτερο dpad για fighting games. Αν είσαι διατεθιμένος να πάρεις από εξωτερικό έχω ακούσει καλά λόγια για το HORI Fighting Commander αλλά δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

του one για fighting είναι τιτανοτεράστια αναβάθμιση σε σχέση με του 360 

 

δε λέω ότι είναι ο καλύτερος σταυρός που υπάρχει, αλλά καμία σχέση με το χάλι του 360 και γενικά θα έλεγα ότι είναι από τους καλούς σταυρούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.co.uk/itm/MiNi-Multicolor-Transform-D-pad-for-XBox360-New-Version-Wireless-Controller-/231503319425?hash=item35e6ac5181:g:91MAAOSwBahVAQiO

 

Αυτό μπαίνει και στην παλιά έκδοση του controller ή μόνο στην καινούρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Είμαι μεταξύ speedlink torid και logitech f710.Αυτή η διαφορά των 20 ευρώ είναι λόγω brand name ή το δεύτερο έχει ανώτερη ποιότητα κατασκευής?

εγω με το torid κανα 4μηνο κοντα και μ αρεσει πολυ.η μπαταρια κραταει πολυ ικανοποιητικο διαστημα και οσων αφορα την ποιοτητα δεν εχω καποιο παραπονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα το torid...Εχω windows 10 και δεν έχω cd rom.Κατέβασα από νετ τον driver και το δοκίμασα σε διάφορα παιχνίδια.

 

Μια παίζει,μια δεν παίζει.Σβήνει στα καλά καθούμενα το φωτάκι,μετά ανοίγει μόνο του.Μετά αναβοσβήνει συνέχεια,Μερικά κουμπιά πιάνουν ενώ άλλα δε πιάνουν.ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ ΛΕΜΕ.Εβγαλα και wifi μήπως τρώει κανα σκάλωμα.Τίποτα.


Ε lol,είναι τραγικό.Εχω το usb σε μπροστινή θύρα και δεν έπιανε γιατί καθόμουν σταυροπόδι και εμπόδιζε το πόδι μου.Μόλις κάθομαι καναπέ στα 3 μέτρα χάνει τα αβγά και τα πασχάλια.Νταξ παίζω και με wired αν είναι έτσι χαχα.Εντωμεταξύ τα triggers του έχουν χαμηλή αντίσταση.

 

Κάκιστη πρώτη εμπειρία.Πάει για επιστροφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα το torid...Εχω windows 10 και δεν έχω cd rom.Κατέβασα από νετ τον driver και το δοκίμασα σε διάφορα παιχνίδια.

 

Μια παίζει,μια δεν παίζει.Σβήνει στα καλά καθούμενα το φωτάκι,μετά ανοίγει μόνο του.Μετά αναβοσβήνει συνέχεια,Μερικά κουμπιά πιάνουν ενώ άλλα δε πιάνουν.ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ ΛΕΜΕ.Εβγαλα και wifi μήπως τρώει κανα σκάλωμα.Τίποτα.

 

Ε lol,είναι τραγικό.Εχω το usb σε μπροστινή θύρα και δεν έπιανε γιατί καθόμουν σταυροπόδι και εμπόδιζε το πόδι μου.Μόλις κάθομαι καναπέ στα 3 μέτρα χάνει τα αβγά και τα πασχάλια.Νταξ παίζω και με wired αν είναι έτσι χαχα.Εντωμεταξύ τα triggers του έχουν χαμηλή αντίσταση.

 

Κάκιστη πρώτη εμπειρία.Πάει για επιστροφή.

Καταλαβες τωρα γτ το 710 εχει 20€ παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα το torid...Εχω windows 10 και δεν έχω cd rom.Κατέβασα από νετ τον driver και το δοκίμασα σε διάφορα παιχνίδια.

 

Μια παίζει,μια δεν παίζει.Σβήνει στα καλά καθούμενα το φωτάκι,μετά ανοίγει μόνο του.Μετά αναβοσβήνει συνέχεια,Μερικά κουμπιά πιάνουν ενώ άλλα δε πιάνουν.ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ ΛΕΜΕ.Εβγαλα και wifi μήπως τρώει κανα σκάλωμα.Τίποτα.

Ε lol,είναι τραγικό.Εχω το usb σε μπροστινή θύρα και δεν έπιανε γιατί καθόμουν σταυροπόδι και εμπόδιζε το πόδι μου.Μόλις κάθομαι καναπέ στα 3 μέτρα χάνει τα αβγά και τα πασχάλια.Νταξ παίζω και με wired αν είναι έτσι χαχα.Εντωμεταξύ τα triggers του έχουν χαμηλή αντίσταση.

 

Κάκιστη πρώτη εμπειρία.Πάει για επιστροφή.

 

Κάτι παίζει με το controller, όλα αυτά που αναφέρεις δεν έχουν σχέση με τη νορμάλ συμπεριφορά του torid, σύμφωνα με τη δική μου την εμπειρία και πολλών άλλων που έχουν κατά καιρούς γράψει στο θρέντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτως απο τα επισημα της MS προφανως,μετα τα Logitech η speedlink ειναι ψιλο αξιολογη εταιρια και εχει βγαλει καποια αξιολογα gamepad.

 

Τωρα τα παραπανω η αληθεια ειναι οτι πιο πολυ βγαζουν σαν προβλημα gamepad παρα να ειναι τοσο τραγικο το gamepad αυτο καθαυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...