Προς το περιεχόμενο

Gamepads/ controllers/ χειριστήρια για PC - Προτάσεις και απορίες


panaathas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά,ακουσα ότι βγήκε Bluetooth gamepad από το καινούργιο xbox one s,υπαρχει κάπου διαθέσιμος στην ελλαδα;Επίσης για χρήση σε desktop οποιοδήποτε Bluetooth adaptorακι θα κάνει την δουλειά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Μόνο σε άσπρο για την ώρα, αλλά μπορείς αν θες να κάνεις ειδική παραγγελία από USA και να σου έρθει σε ότι χρωματισμούς θέλεις. Εκεί μιλάμε όμως για 100€ στην καλύτερη, μαζί με μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και ρωτάω πάλι γιατί χάθηκε η ερώτηση , γνωρίζει κάποιος αν το macos το αναγνωρίζει? (steam βασικά μέσα απο macos)

 

Να το δοκιμάσω όταν πάω στο σπίτι αν θες και να σου πω.

 

Θεωρώ σίγουρο ότι θα γίνεται paired, όπως θεωρώ και σίγουρο ότι δεν θα παίζει σωστά και θα πρέπει να γίνονται mapped τα controls σε κάθε game ξεχωριστά, γιατί δεν θα υπάρχει σωστός driver.

 

 

Update: Ακριβώς ότι περίμενα: το gamepad γίνεται κανονικά paired σε OSX αλλά τα inputs είναι ένα χάλι μαύρο. Θέλουν σε κάθε game manually αλλαγή για να γίνει λειτουργικό.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα παιδιά.με ενδιαφέρει το καινούριο gamepad του xbox one s που εχει και bluetooth.θελω να το χρησιμοποιήσω στο pc ( win 10 anniversary ) και στο tablet μου.Το εχει πάρει κάποιος να μου πεί εντυπώσεις;το εχω βρεί στα 64 euro και δεν θέλω να πάνε χαμένα τα λεφτά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω σε laptop με win 10 anniversary ... δουλευει καλα με καλωδιο.

Σε BT μερικες φορες φαινεται να κολλαει καπως , δε ξερω γιατι... εχω κανει ολες τις αναβαθμισεις σε driver .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω σε laptop με win 10 anniversary ... δουλευει καλα με καλωδιο.

Σε BT μερικες φορες φαινεται να κολλαει καπως , δε ξερω γιατι... εχω κανει ολες τις αναβαθμισεις σε driver .

Αυτο πρέπει να έχει να κάνει με τον εκάστοτε δέκτη που είναι απρόβλεπτος ίσως παράγοντας

 

Για μένα αν δεν ενοχλεί ότι η επίσημη κεραία ειναι γκουμουτσα θα ξαναπηγαινα σε αυτή την έκδοση (combo χειριστήριο-κεραια) γιατί οι κεραίες της ms και στο 360 και το one δουλεύουν υποδειγματικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σκεφτομαι την αγορα του x box one s controler θα ηθελα να ρωτησω με πιο καλωδιο μπορω να το συνδεσω ενσυρματα στον υπολογιστη μου και πιο bluetooth adapter ειναι συμβατο με windows 10 anniversary γιατι απο οτι εψαξα μερικα εχουν θεμα μετα το update με τους drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες μία ενημέρωση.Αγορασα τον ανταπτορα για σύνδεση του xbox one controller με το pc σε win10.Οι οδηγοί ενώ έδειχναν να κατεβαίνουν κανονικά,εντουτις δεν αναγνώριζαν τον ανταπτορα.Η λύση είναι εδώ

https://steamcommunity.com/discussions/forum/1/490123938430246727/

Επεξ/σία από Pitsifrikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες μία ενημέρωση.Αγορασα τον ανταπτορα για σύνδεση του xbox one controller με το pc σε win10.Οι οδηγοί ενώ έδειχναν να κατεβαίνουν κανονικά,εν τούτης δεν αναγνώριζαν τον ανταπτορα.Η λύση είναι εδώ

https://steamcommunity.com/discussions/forum/1/490123938430246727/

ακόμα δεν έχουν λύσει αυτή τη κουλαμάρα;

 

η λύση βασικά είναι πιο απλή, πήγαινε και βάλε τα windows να κοιτάξουν για αναβαθμίσεις και τότε θα σου εμφανίσουν το update, το κάνεις (δε θυμάμαι αν θέλει επανεκκίνηση) και είσαι έτοιμος 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...