Προς το περιεχόμενο

kubuntu -p2p tv -mms streamings απορίες


panmik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλή χρονιά σε όλους.

 

Πριν απο ένα μήνα περίπου βρήκα ενα καταπληκτικό οδηγό για το ubuntu εδώ στο insomnia και δοκίμασα...τωρα έχω βασικό σύστημα το kubuntu (bye-bye windows!) .Επειδη εχω σοβαρό προβλημα με παρεμβολές στο τηλεοπτικό σήμα απο τουρκία (μένω Ρόδο) η μόνηη λύση είναι να βλέπω μέσω ιντερνετ...(αδυνατώ οικονομικά για την NOVA )

 

Δοκίμασα αλλά δεν μπόρεσα να στήσω κάτι και να βλέπω p2p tv και να βλέπω mms κανάλια....

 

Καποια ιδεα σας παρακαλώ και πως να το εγκαταστήσω...βλέπετε μαθαίνω ακόμα..σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να εγκαταστησεις τον mplayer, μαζι με ενα frontend οπως το kmplayer μιας και εχεις kubuntu, και ολα τα παρελκομενα που εχει.

 

Απο κει και μετα θα πρεπει να ξερεις τη διευθυνση του καναλιου που θες να δεις. Αυτη θα την βαλεις στο kmplayer, στο μενου Open > Open Url (ισως να πεφτω εξω και να μην ειναι ακριβως ετσι το μενου) και λογικα θα εχεις τηλεοραση. Πχ του mega ειναι mms://206.222.31.138/megagh5/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα links των καναλιων

 

Alpha: mms://206.222.31.146/alphagh3/

Ant1: mms://209.190.38.90/antgr/

Mega: mms://206.222.31.138/megagh5/

Star: mms://209.190.38.34/starg/

NET: mms://194.177.200.37/TV

 

Αυτα παιζουν σε μενα.

Για αλλα καναλια

http://odys-online.blogspot.com/2007/10/internet-greek-online-tv.html

 

Μια παρατηρηση. Μερικα καναλια εκπεμπουν σε 2 η και παραπανω διευθυνσεις. πχ το Mega εκπεμπει και στην mms://206.222.31.138/megagh/

Οποτε απλως αλλαζουμε το τελευταιο ψηφιο σε 2 η 3 η 4 η 5 και προσπαθουμε.Αν δεν υπαρχει το βαζουμε εμεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια τελεια! σε μενα μονο δυο λεπτα και σταματανε.

 

Δεν ειναι εντελώς τελεια και σε εμενα παιζει 2' και σταματαει.Ομως να μην ειμαστε και αχαριστοι!!

Ομως ειμαι περιεργος για το αν διορθώνεται!!

 

suser

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...