Προς το περιεχόμενο

Μια απορια για compiz-fusion


IOSTEFO

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν ενεργοποιω το compiz-fusion ανεβενουν οι στροφες της καρτας και γινετε πιο θορυβωδης, ετσι πρεπει να ειναι? η καρτα μου ειναι η Ati radeon x1650 pro. σας ευχαριστο και χρονια σας πολλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και τόσο συμαντικό πρόβλημα αφού έχεις του τελευταίους driver.Πάντως στην επόμενη κυκλοφορία driver της ati πέρνα και τους πιο καινούργιους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα περασω τους καινουργιους, αλλα ειμαι περιεργος και θελω να ξερω αν δουλευοντας με το

Compiz-fusion κανει το ιδιο θορυβο σε ολους? Οταν κανω απεγκατασταση του Compiz-fusion η καρτα ηρεμη. Και ενα αλλο οι ρυθμισεις του Compiz-fusion

εξαρτωνται απο το ειδος της καρτας ? ευχαριστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια λογική η αύξηση του θορύβου, αν η κάρτα έχει μεταβλητό σύστημα ψύξης. Όταν τρέχεις το compiz-fusion αυξάνονται οι απαιτήσεις από την κάρτα και ζεσταίνεται πιο πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει μια λογική η αύξηση του θορύβου, αν η κάρτα έχει μεταβλητό σύστημα ψύξης. Όταν τρέχεις το compiz-fusion αυξάνονται οι απαιτήσεις από την κάρτα και ζεσταίνεται πιο πολύ.

 

Αυτο μπορη να της κανη ζημια ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, αρκεί το σύστημα ψύξης της να επαρκεί για να μην έχει προβλήματα. Δηλαδή κάθε κάρτα με το ανεμιστηράκι και την ψύκτρα που διαθέτει κανονικά μπορεί να δουλέυει 100% χωρίς προβλήματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eίναι και θέμα των driver πως διαχειρίζονται την κάρτα.Εχω την εντύπωση ότι μπορεί να έχουν πρόβλημα στην σωστή διαχείριση της κάρτας που σε επόμενη έκδοση να λυθεί.Βέβαια το να δουλεύει σε max ο ανεμιστήρας δεν πιστεύω να της δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο παραπάνω ζεσταίνεται κάτι, τόσο περισσότερο ρεύμα καταναλώνει.

Τώρα το πόσο παραπάνω θα καίει η κάρτα γραφικών από μια "μη compiz χρήση" δε μπορώ να το ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...