Προς το περιεχόμενο

Φοιτητικό πολυμηχάνημα ....


@zouve@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι φοιτητής και θέλω ένα πολυμηχάνημα να βγάζω καμία φωτοτυπία.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι τα αναλωσιμά του να είναι φτηνά,

ξέρετε κανένα να μου προτείνετε???

 

είχε βγάλει μια προσφορά η hewlett packard με ένα πολυμηχάνημα + δεύτερα μελάνια + καλώδιο + χαρτί υπάρχει ακόμα και αν υπάρχει αξίζει τον κόπο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν γενική κατεύθυνση πάρε πως όσο ακριβότερο το μηχάνημα/πολυμηχάνημα τόσο πιο οικονομικό σου βγαίνει στη χρήση στα αναλώσιμα.

 

Όσο πιο λίγα λεφτά "επενδύσεις" στο αρχικό κόστος για πολυμηχάνημα τόσο ανεβάζεις έπειτα το κόστος εκτύπωσης/φωτοτυπίας ανά σελίδα.

 

Μια καλή περίπτωση αν σε ενδιαφέρουν B&W φωτοτυπίες μόνο, είναι ένας μικρός HP Laserjet εκτυπωτής με copier/scanner μπροστά/πάνω - καινούριος ή μεταχειρισμένος.

Ακριβότερο κόστος απόκτησης & αναλωσίμων από ένα inkjet πολυμηχάνημα αλλά πολύ μικρότερο κόστος εκτύπωσης.

Σε λιγότερο από χρόνο με μέση χρήση θα είσαι στα ίδια λεφτά ή λιγότερα και θα σου μείνει και καλύτερο γρηγορότερο μηχάνημα.

 

 

 

p.s. Σε HP συσκευές τα μελάνια/toner είναι "demo" - κρατάνε για ελάχιστες εκτυπώσεις.

 

 

/sc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το θες για να εκτυπωνεις ~200 σελιδες το μηνα μην σε απασχολησει ιδιαιτερα...

Οποιοσδηποτε θα κανει δουλεια + οτι θα ξαγεμιζεις τα μελανια(ειδικα το μαυρο δεν εχει καμια διαφορα).

Προσωπικα αν και εχουν περασει 3 hp απο τα χερια μου, θα προτεινα cannon η epson.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είδα στο mediamarkt HP F 2180 με χαρτί, μελάνια, καλώδιο 77e

αξίζει τον κόπο τα μελάνια που παίρνει κοστίζουν συνολικα 31e (Νο21, Νο22) ????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...