Προς το περιεχόμενο

Our Linux Desktop Screenshots


NeonSync

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

@varsamakos

Πες μου οτι αυτο το τεραστιο ρολοι ειναι conky!

 

Ναι, ειναι τα scriptακια lua που ενσωματωθηκαν τελευταια.

 

 

@Street-Fighter, thanks !

 

 

@johnyboy, ποιο πληκτρο ειναι αυτο ;

Αν εννοεις το super, απο οσο ειχα ψαξει, οχι. Θελει και δευτερο.

Στο gnome-shell βεβαια στο ιδιο πληκτρο εβαλαν το Activities.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

snapshot1ta.png

 

Έχω σταθεροποιηθεί σε αυτό το στήσιμο τελευταία, έναν καιρό, ένα folder view (καθώς πλέον το dig in δουλεύει φάηρ), και στα αριστερά (εκεί που δεν πάει συνήθως το ποντίκι για να σπάει τα νέυρα) ένα panel με auto-hide, Naked, με ένα quicklaunch widget, συμμαζεμένο σε διαστάσεις. Apple dock και πράσινα άλογα...

 

Θα προτείνατε κάτι να προστεθεί/αλλάξει; Σε αυτές τις γραμμές, λίγα και πρακτικά.

 

Στο wallpaper βλέπουμε αυτό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members
snapshot1ta.png

 

Έχω σταθεροποιηθεί σε αυτό το στήσιμο τελευταία, έναν καιρό, ένα folder view (καθώς πλέον το dig in δουλεύει φάηρ), και στα αριστερά (εκεί που δεν πάει συνήθως το ποντίκι για να σπάει τα νέυρα) ένα panel με auto-hide, Naked, με ένα quicklaunch widget, συμμαζεμένο σε διαστάσεις. Apple dock και πράσινα άλογα...

 

Θα προτείνατε κάτι να προστεθεί/αλλάξει; Σε αυτές τις γραμμές, λίγα και πρακτικά.

 

Στο wallpaper βλέπουμε αυτό :P

 

Ωραίο... το μόνο που θα πρότεινα θα ήταν να προσθέσεις λίγο μαύρο καμβά στην κορυφή της εικόνας του bg, για να έρθει στα ίσα του σε σχέση με την οθόνη και να μην αφήνει τόσο μεγάλο κενό ανάμεσα στο κάτω μέρος της εικόνας και στην κάτω μπάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο... το μόνο που θα πρότεινα θα ήταν να προσθέσεις λίγο μαύρο καμβά στην κορυφή της εικόνας του bg, για να έρθει στα ίσα του σε σχέση με την οθόνη και να μην αφήνει τόσο μεγάλο κενό ανάμεσα στο κάτω μέρος της εικόνας και στην κάτω μπάρα

 

έλα ντε, το χα σκεφτεί, αλλά το παράτησα, θα το κάνω τώρα που μου το υπενθύμισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...