Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια, τι φταίει;


GREGKERKYRA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά βοήθεια, δεν μπορώ καν να μπουτάρω απο live cd, έχω δοκιμάσει την έκδοση ubuntu 7.04 (64bit)και την έκδοση ubuntu ultimate(32bit) ενώ στην αρχή με ρωτάει τι θέλω να κάνω και μετά πατάω εκκίνηση ή εγκατάσταση το δειχνει να φορτώνει κ αργότερα βγάζει μια οθόνη με χαλασμένα γραφικά κ έχει κολήσει. Το μηχάνημα είναι καινούργιο κ έχει πάνω ATI X1950gt. Τι μπορώ να κάνω; Το σύστημα που έχω είναι αυτό της υπογραφής. 32bit πρέπει να ειναι η CPU αλλά δν είμαι σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και την νέα έκδοση του ubuntu την 7.10 και πες μας.

 

Αν και κολησα άσχημα με την ultimate έκδοση που είδα θα δοκιμάσω την 7.1 και θα σας πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν δοκίμασα την 7.1 (ι386) και δούλεψε. Μάλλον θα καλύπτει την κάρτα γραφικών μου. Επειδή είναι πρώτη φορα που θα βάλω linux αλλά κάτι γνωρίζω, υπάχρχει κάτι σαν τα ultimate ubuntu; που περιλαμβάνουν πάρα πολλές εφαρμογές +τα beryl τα γραφικά που με ενδιαφέρουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμβουλή: καλά είναι τα beryl (compiz fusion δηλαδή) αλλά μην μείνεις εκεί, το linux έχει πολλά πράγματα ακόμα και σου ανεβάζει τη γνώση περί υπολογιστών κατακόρυφα.

Πιο σημαντική συμβουλή: αν μπορείς κάψε και θάψε την ati σου! Κι εγώ ati έχω και έχω δει το χριστό φαντάρο , λοχαγό και αρχιστράτηγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...