Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Aγάπη μου, τουμπάνιασα το PC. :)

 

 

τα γεμισα ολα...

 

 

8GB με 4 dimms

 

6 ΗDDs μεσα (ο ενας απο καλωδιο esata-sata), και 4 χυμα απ΄ εξω να τους κανω hot swap

 

2 καρτουλες 5850 σε CF

 

3 oθονες Eyefinity

 

 

post-41359-0-89817600-1306008765_thumb.jpg

 

 

 

post-41359-0-72102400-1306008772_thumb.jpg

 

 

Η πλακα ειναι οτι για τα υπολοιπα, που εχω δωσει ενα σωρο λεφτα, χαμπαρι δεν πηρε η γυναικα, ουτε και οποιος αλλος βλεπει το συστημα.

 

Αλλα το Eyefinity με τις 3 οθονες, που ζητημα να μου κοστισε 140Ε (ειχα τη 2η οθονη σε αλλο PC και αγορασα μονο μια 3η μετχ και τον DP-DVI ανταπτορα) δεν περναει απαρατηρητο.

Οποιος το βλεπει παθαινει πλακα,

 

 

και η γυναικα κοντεψε να μου δωσει τα παπουτσια στο χερι.

"παλι χαλας τα λεφτα και το χρονο σου στο PC ?"

 

:) :) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου ημουν ευγνωμων αν μας εστελνες το κανονικο wallpaper με την ξανθια που εχεις στον υπολογιστη σου. :wub:

 

οσο αφορα το setup του pc σου ειναι αψογο.αν εχεις βιντεοκαμερα τραβα και κανα βιντεο ενω τρεχει καποιο παιχνιδι να δουμε πως φαινεται.κατα τα αλλα καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι το Zalman Reserator, ισα που φαινεται στην κατω αριστερη γωνια ο μπλε πυργος.

 

το εχω 8 χρονια τωρα, με εχει βολεψει παρα πολυ για την ησυχια του (fanless) και για το γεγονος οτι βγαζει τη θερμοτητα εξω απο το κουτι.

 

 

μονο τωρα με τη 2η vga εχω παλι ανεμιστηρακι, αλλα ειναι η Xtreme του Πλαισιου που εχει πολυ ησυχο fan.

 

 

 

 

ΥΓ

ναι, γενικα οι εικονες δεν μπορουν να δωσουν την πληρη αισθηση που εχει ενας που καθεται μπροστα σε ενα τετοιο setup.

Την αισθηση οτι γεμιζει το ματι σου.

Για να καταλαβεις ακριβως ποσο γεμιζει, οταν το κεφαλι κοιταει ευθεια μπροστα στην κεντρικη οθονη, και κλεισεις το ενα ματι πχ το αριστερο, και με το δεξι κοιταξεις τερμα αριστερα προς τη μυτη σου, η αριστερη οθονη καλυπτει μεχρι εκει το οπτικο πεδιο (και την κρυβει και λιγο η μυτη σου αν εχεις μεγαλη μυτη :) )

αντιστοιχα και για το αλλο ματι.

 

οποτε και με τα δυο ματια, ελαχιστο οπτικο πεδιο μενει ακαλυπτο στα πλαγια.

Ουσιαστικα "βυθιζεσαι" μεσα στη δραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

thanks.

 

για αυτο που λες ισχυουν αρκετα πραγματακια.

 

κατ΄αρχην στην φωτο κεντραρει φατσα η μεσαια, ενω η αλλες ειναι υπο κλιση, οποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος.

 

παρ΄ολα αυτα, ναι, καποια διαφορα μαλλον υπαρχει,

γιατι η μεσαια ειναι LG (αυτη που αγορασα μτχ απο ενα παιδι εδω) ενω οι αλλες 2 ειναι Philips που τις ειχα απο παλια.

οποτε εχουν διαφορετικες ρυθμισεις και διαφορετικη default εικονα.

Αλλα οχι τοσο οσο φαινεται στη φωτο.

 

Iσως παιζοντας με τα διαφορα ρυθμιστικα να μπορουσα να τις φερω να ειναι εντελως παρομοιες,

αλλα ειναι κατι που δεν με απασχολει και δεν μπαινω στον κοπο, για τους εξης λογους:

η διαφορα ειναι μικρη, δεν ειμαι ψειρας, οταν καθεσαι κοντα και παιζεις ενα game, το κεντρο της ορασης πεφτει στην μεσαια και οι πλαινες λειτουργουν συμπληρωματικα για το οπτικο πεδιο, αλλα αντιλαμβανεσαι λιγοτερο τη λεπτομερεια. ακριβως δηλ οπως δουλευει η οραση κανονικα, πχ βλεπεις οτι σου την πεφτει ενας εχθρος απο το πλαι, αλλα αμεσως τον κοιτας και ερχεται στο κεντρο,

στα δε win παλι, μια ελαχιστη διαφορα ουτε που με απασχολει, δεν κανω και επαγγελματικη επεξεργασια εικονας.

 

 

 

 

 

πριν που εγραφα, δεν προλαβα να διευκρινησω και το εξης:

το Eyefinity αυτο μου προεκυψε ετσι σαν δοκιμη/value4money και υπο περιορισμους.

 

Αν ειχα χωρο και περισσοτερο χρημα, θα το ειχα κανει με 3 ιδιες και καλες 24αρες ή εστω 23αρες.

Ομως ειχα μια 24αρα και με τιποτα δεν χωραγαν αλλες 2 ιδιες στο γραφειο μου.

Οποτε, επειδη ειχα ηδη και τις 2 Philips, σκεφτηκα και εκανα αυτο αγοραζοντας μια 3η φτηνη 22αρα, οποια βρηκα διαθεσιμη.

Επισης μακαρι να εβαζα και μια και δυο 6970/6950 με τα 2GB τους, αλλα το εφτιαξα με την ταπεινη 5850 που ειχα, και εριξα και μια 2η τωρα με την προσφορα.

 

Αυτο που θελω να πω ειναι οτι τα καλα του Eyefinity μπορεις να τα απολαυσεις και με περιορισμους και με λιγα χρηματα,

αλλα σιγουρα αμα εχεις χωρο και χρημα μπορεις να το φτιαξεις και πολυ καλυτερα.

Επεξ/σία από sattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

οσο αφορα το setup του pc σου ειναι αψογο.αν εχεις βιντεοκαμερα τραβα και κανα βιντεο ενω τρεχει καποιο παιχνιδι να δουμε πως φαινεται.κατα τα αλλα καλο.

 

λοιπον, τραβηξα και ενα βιντεακι την ωρα που παιζω στο γραφειο μου.

Το ανεβασα στο youtube, αλλα ενω η αναλυση του ηταν καλυτερη, ανεβηκε με 640*360. (edit: α, βλεπω εχει και 480p)

Τεσπα, μια ιδεα παιρνει κανεις.

 

http://www.youtube.com/watch?v=6IUyTCPaSH4&feature=player_embedded#at=20

Επεξ/σία από sattack
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...