Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα και το δικο μου ταπεινο γραφειο

 

180ob.jpg

 

181rw.jpg

 

179hs.jpg

 

182lxc.jpg

 

Η οθονη του pc φενεται περιεργα γιατι θελει κατι ρυθμησεις απο το CCT που δεν θυμαμαι.

και ναι ψαχνω να παρω καινουρια οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

deskaj.jpg

 

Πωω έγραψε ο τύπος!

 

Είμαι άτομο που έχει τόσο άψογα τα πάντα στο Gaming Chamber του.. ΌΛΑ είναι πανάκριβα accessories, και άψογα τοποθετημένα με κεντράρισμα το δωμάτιο και τον εαυτό μου.. και δηλώνω ότι το Desk του ababapanos με άναψε όσο δε πάει!

 

Rig με σωστές ίντσες, PS3, 360 ΚΑΙ tabloid και μόστραρες και το, πιθανότατα, ανδροειδές. Gaming, wired περιφερειακά του PC (αν και δεν πολυχωνεύω την Razer, τουλάχιστον τσίμπησες τα καλύτερα κομμάτια της). Άψογο Surround Sound System. Και τέλος το γα__το G27! (Το οποίο είναι και απίστευτη μόστρα..)

 

Κάνε Θεέ το επόμενο boyfriend να έχει τέτοια γωνιά στο δωμάτιό του και ξεκινάω και WoW για πάρτη του.. :lol:

 

Λοιπόν, μερικές συμβουλές για την τελειοποίηση του desk. (φιλικά ε, ελπίζω να είσαι ανοιχτός σε απόψεις)

 

Δυστυχώς, το γραφείο είναι σε γωνία και δεν είναι εύκολο να κεντράρεις τα πάντα εκεί (κρεβάτι/καναπέ, ηχεία κτλπ). Πρέπει να πάρεις το κεντρικό Speaker των Z5500 σου και να το ΒΙΔΩΣΕΙΣ (ναι, άνοιξε τρύπες! είναι MUST!) στον τοίχο ακριβώς πάνω/κέντρο της 32άρας σου. Θα πάρει αμέσως τροπή προς το κεφάλι σου και θα σε κοιτάει κατάματα.

Που στο κέρατο έβαλες το Front left speaker; Βάλτο αριστερή άκρη του γραφείου όπως έχεις το front right. Κάνε λίγο πιο εκεί το (2ο;!) 360 και στρίμωξε το Panelάκι τους.

Ευελπιστώ πως τα Rear είναι σε stands ακριβώς πίσω από τον φωτογράφο.

 

Μαύρισε το ντουλαπάκι γιατί το άσπρο δεν έχει τόσο Synergy (έχει βέβαια με το Elite) με το υπόλοιπο γραφείο. Και τέλος κρύψε όσο μπορείς τα καλώδια πίσω από γραφείο/tower/περιφερειακών. Για αυτό πιλατευόμουν μέχρι lately και εγώ. Πάρε καναλάκια (ή καναλάρες ακόμα καλύτερα) και πέρνα μέσα τα καλώδια που θα αργήσεις ΠΟΛΥ να βγάλεις, τα υπόλοιπα δέσε τα σε μη εμφανή σημεία και κόλλα τα εκεί με ταινία αν χρειαστεί. Για τα καναλάκια θα πας σε μαγαζί που πουλάνε πινέλα/βαφές/πολύμπριζα κτλπ (δε ξέρω πως λέγεται, είμαι γυναίκα)

 

Άν τα κάνεις και αυτά, καταλαβαίνεις πως θα είναι αξιοζήλευτη η γωνιά σου και από άσχετους με το θέμα. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωω έγραψε ο τύπος!

 

Είμαι άτομο που έχει τόσο άψογα τα πάντα στο Gaming Chamber του.. ΌΛΑ είναι πανάκριβα accessories, και άψογα τοποθετημένα με κεντράρισμα το δωμάτιο και τον εαυτό μου.. και δηλώνω ότι το Desk του ababapanos με άναψε όσο δε πάει!

 

Rig με σωστές ίντσες, PS3, 360 ΚΑΙ tabloid και μόστραρες και το, πιθανότατα, ανδροειδές. Gaming, wired περιφερειακά του PC (αν και δεν πολυχωνεύω την Razer, τουλάχιστον τσίμπησες τα καλύτερα κομμάτια της). Άψογο Surround Sound System. Και τέλος το γα__το G27! (Το οποίο είναι και απίστευτη μόστρα..)

 

Κάνε Θεέ το επόμενο boyfriend να έχει τέτοια γωνιά στο δωμάτιό του και ξεκινάω και WoW για πάρτη του.. :lol:

 

Λοιπόν, μερικές συμβουλές για την τελειοποίηση του desk. (φιλικά ε, ελπίζω να είσαι ανοιχτός σε απόψεις)

 

Δυστυχώς, το γραφείο είναι σε γωνία και δεν είναι εύκολο να κεντράρεις τα πάντα εκεί (κρεβάτι/καναπέ, ηχεία κτλπ). Πρέπει να πάρεις το κεντρικό Speaker των Z5500 σου και να το ΒΙΔΩΣΕΙΣ (ναι, άνοιξε τρύπες! είναι MUST!) στον τοίχο ακριβώς πάνω/κέντρο της 32άρας σου. Θα πάρει αμέσως τροπή προς το κεφάλι σου και θα σε κοιτάει κατάματα.

Που στο κέρατο έβαλες το Front left speaker; Βάλτο αριστερή άκρη του γραφείου όπως έχεις το front right. Κάνε λίγο πιο εκεί το (2ο;!) 360 και στρίμωξε το Panelάκι τους.

Ευελπιστώ πως τα Rear είναι σε stands ακριβώς πίσω από τον φωτογράφο.

 

Μαύρισε το ντουλαπάκι γιατί το άσπρο δεν έχει τόσο Synergy (έχει βέβαια με το Elite) με το υπόλοιπο γραφείο. Και τέλος κρύψε όσο μπορείς τα καλώδια πίσω από γραφείο/tower/περιφερειακών. Για αυτό πιλατευόμουν μέχρι lately και εγώ. Πάρε καναλάκια (ή καναλάρες ακόμα καλύτερα) και πέρνα μέσα τα καλώδια που θα αργήσεις ΠΟΛΥ να βγάλεις, τα υπόλοιπα δέσε τα σε μη εμφανή σημεία και κόλλα τα εκεί με ταινία αν χρειαστεί. Για τα καναλάκια θα πας σε μαγαζί που πουλάνε πινέλα/βαφές/πολύμπριζα κτλπ (δε ξέρω πως λέγεται, είμαι γυναίκα)

 

Άν τα κάνεις και αυτά, καταλαβαίνεις πως θα είναι αξιοζήλευτη η γωνιά σου και από άσχετους με το θέμα. :-)

 

Σε ευχαριστώ για τις συμβουλές σου. Συμφωνώ οτι τα ηχεία δεν τα εχω τοποθετήσει καθόλου καλά και ήθελα πάντα να τα φτιάξω αλλά το ανέβαλα γιατί δεν ήθελα να τρυπήσω τον τοίχο, σκεφτόμουν πάνω απο την 32αρα να έβαζα μια μεγάλη αφίσα στον τοίχο

και για την συρταριερα συμφωνώ πρέπει να μπει μαυρη.

Τα καλώδια ειναι ο μεγάλος μου εφιάλτης πάντα τα φτιάχνω μετα απο λίγες μέρες ξανά γίνονται ετσι όπως τα βλέπεις.σε κανάλια δεν τα βάζω γιατι συχνά πυκνά ισως μετακινώ μεταφέρω κάποια μηχανήματα και δεν με βολεύουν

Υγ: χαχα και χωρίς να με boyfriend ελα σου παραχωρώ την γωνιά να παίξεις wow :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Take a look και στο δικό μου Desk

Ελπίζω να αρέσει

Και thumbs up στο desk του ababapanos

 

ff4b15118430625.jpg 88a4d1118430659.jpg 5a55da118430687.jpg d905c6118430716.jpg

Επεξ/σία από Doc1355
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'μαι και εγώ.

 

DSC01748.jpg

 

Και μια πιο "νυκτερινή" photo. Δυστυχώς, δεν απεικονίζεται ο αληθινός φωτισμός που παράγεται από το pc μου.

 

DSC01751.jpg

 

 

Και μερικές απο το pc της υπογραφής μου (δεν υπάρχει άραγε ανάλογο thread με fotos από τα pc μας; ).

 

DSC01680.jpg

 

 

DSC01717.jpg

 

 

Το μόνο που δεν είναι ίδιο σε σχέση με αυτή τη photo είναι ένας blue led fan που έχει τοποθετηθεί στην οροφή. Είναι ορατός σε άλλη photo.

DSC01686.jpg

 

 

DSC01688.jpg

 

 

DSC01694.jpg

 

Powered by...

 

DSC01692.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι άτομο που έχει τόσο άψογα τα πάντα στο Gaming Chamber του.. ΌΛΑ είναι πανάκριβα accessories, και άψογα τοποθετημένα με κεντράρισμα το δωμάτιο και τον εαυτό μου.. και δηλώνω ότι το Desk του ababapanos με άναψε όσο δε πάει!

 

Κοιτα να δεις με τι "αναβουν" οι γυναικες σημερα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

icsd08063 ποσο σου κοστισε αυτο το τερας? ετοιμο το πηρες η το φτιαξες μονος σου?

 

Βασικά, δεν μου κόστισε σχεδόν τίποτα. Έγινε αντικατάσταση του "χαλασμένου" μου laptop με πιστωτικό υπόλοιπο 1500 ευρώ. Οπότε, με αυτά τα χρήματα πήρα όλα τα parts του pc της υπογραφής μου και τον έφτιαξα μόνος μου. Προσωπικά, δεν τους εμπιστευόμουν για να τον φτιάξουν αυτοί. Μόνο τις μνήμες πήρα από άλλο μαγαζί μετά από 2 συνεχόμενα προβληματικά kit Corsair.

 

Οπότε, αν σκεφτείς τι έπαιρνες το 2008 με 1500 ευρώ και τι το 2010, θεωρώ ότι πάλι δεν μου κόστισε τίποτα. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους απέκτησα και 2η οθόνη grin.png. Δεν έχω προλάβει να πάρω 2η κάρτα γραφικών για να χρησιμοποιώ και τις δύο οθόνες στον Η/Υ, αλλά βρήκα προσωρινά ένα πρόγραμμα που σε αφήνει να κάνεις extended monitor μέσω δικτύου χρησιμοποιώντας άλλον έναν υπολογιστη.

 

 

p2121499.jpg

 

 

p2121493.jpg

 

 

p2121492.jpg

 

 

p2121491.jpg

 

 

p2121489.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικές φωτό απο τα pc της υπογραφής μου στην παρούσα φάση.

Οι φωτογραφίες είναι ψιλοχάλια, ας όψεται η φωτογραφική του zte blade. :)

post-175857-0-22806600-1297543257_thumb.jpg

post-175857-0-08969800-1297543367_thumb.jpg

post-175857-0-30159500-1297543385_thumb.jpg

post-175857-0-26431800-1297543470_thumb.jpg

post-175857-0-99697100-1297543485_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...