Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικα και οχι μονο... Εμενα ο πατερας μου ηταν ηλεκτρολογος και εχω μια Α επαφη με το θεμα (αν και εκανα λαθος το ampere..) . Να ξερετε οτι τα amperes ειναι που σας σκοτωνουν και οχι τα volt. Εγω προσφατα εκανα παλι μαλακια.. Γεφυρωσα (με το δακτυλο μου!!!) ενα συστηματακι του pc που εχω για να αναβοσβηνει τα ccfl αναλογα με την μουσικη που παιζει και οι μαλακες οι κατασκευαστες την πλακετα την ειχαν ορθανοικτη και μου εκαψε το χερι.. μυρισε ψημενο σας λεω! Και εγω μετα το πηρα πρεφα γιατι αρχισε να ποναει! (εκαψα ετσι και το συστηματακι....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βασικα και οχι μονο... Εμενα ο πατερας μου ηταν ηλεκτρολογος και εχω μια Α επαφη με το θεμα (αν και εκανα λαθος το ampere..) . Να ξερετε οτι τα amperes ειναι που σας σκοτωνουν και οχι τα volt. Εγω προσφατα εκανα παλι μαλακια.. Γεφυρωσα (με το δακτυλο μου!!!) ενα συστηματακι του pc που εχω για να αναβοσβηνει τα ccfl αναλογα με την μουσικη που παιζει και οι μαλακες οι κατασκευαστες την πλακετα την ειχαν ορθανοικτη και μου εκαψε το χερι.. μυρισε ψημενο σας λεω! Και εγω μετα το πηρα πρεφα γιατι αρχισε να ποναει! (εκαψα ετσι και το συστηματακι....)

 

Mα για να υπαρχουν ampere πρεπει να υπαρχει ταση...(volt)...

Aρα αναλογως την αντισταση,νομος ohm,οσο αυξανεις την ταση τοσο αυξανουν και τα ampere

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα για να υπαρχουν ampere πρεπει να υπαρχει ταση...(volt)...

Aρα αναλογως την αντισταση,νομος ohm,οσο αυξανεις την ταση τοσο αυξανουν και τα ampere

 

Θεωρητικοί φυσικοί...πιούχ! :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα για να υπαρχουν ampere πρεπει να υπαρχει ταση...(volt)...

Aρα αναλογως την αντισταση,νομος ohm,οσο αυξανεις την ταση τοσο αυξανουν και τα ampere

Δεν ανεβαινει αναλογικα αυτο.. Ο νομος του ohm εχει να κανει με αντιστασεις οχι με την αρχικη πηγη. Αλλο το οτι για να να υπαρχει ενταση πρεπει να υπαρχει και ταση αλλο θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mα για να υπαρχουν ampere πρεπει να υπαρχει ταση...(volt)...

Aρα αναλογως την αντισταση,νομος ohm,οσο αυξανεις την ταση τοσο αυξανουν και τα ampere

 

Αυτο ειναι λαθος......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το ανανεωμένο μου τερατάκι :-D

 

imag0239.jpg

 

imag0238ih.jpg

 

imag0257.jpg

 

 

αναμένουμε πώς και πώς τις φωτογραφίες απο το "Τερατάκι" του Τέισος B)

Επεξ/σία από fastmanakos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...