Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+1 στο οτι η αντισταση δεν εχει πολικοτητα.

Βασικα και οι διακοπτες τυπου dimmer δεν ειναι αντιστασεις;;

Απλα μπορουν να μεταβαλλουν την αντισταση τους;;

Ε τοτε δεν θα γινοταν να λειτουργησουν με το εναλασομενο ρευμα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το ειδα...

Παρα πολυ καλη δουλεια φιλε..

Εντυπωσιάστικα με το συμμαζεμα των καλωδιων...

Επισης και τα cathodes μου αρεσαν πολυ:-).

Δεν μου απαντησες ομως,αν τα dimmer ειναι αντιστασεις;;..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ναι το ειδα...

Παρα πολυ καλη δουλεια φιλε..

Εντυπωσιάστικα με το συμμαζεμα των καλωδιων...

Επισης και τα cathodes μου αρεσαν πολυ:-).

Δεν μου απαντησες ομως,αν τα dimmer ειναι αντιστασεις;;..

 

Δεν εχω ιδεα τι παιζει με τα dimmer φιλος. Trimmer αμα μου λεγες ναι. :P

Οσο αφορα τα καλωδια, δεν κρεμεται ουτε 1. Ειναι ΟΛΑ μαζεμενα κατω απο το ξυλο του γραφειου και πισω απο το subwoofer-full tower PC.

Τα μονα που κρεμονται αναγκαστικα ειναι αυτα που πρεπει να ειναι ελευθερα (ποντικιου-πληκτρολογιου).

Cathodes εχω άλλα δυο, και στο τροφοδοτικο εχω μια αναμονη κενη (εναν διακοπτη δηλαδη), και δε ξερω που να τα βαλω... Στη μεση στο γραφειο δεν θα μπουν γιατι ειναι το συρταρι και ενοχλουν. :-(

Ουτε κατω απο το κρεβατι μπορω γιατι η κουβερτα φτανει σχεδον μεχρι κατω και δεν θα περναει και καθολου φως.

Επισης πολυ σαβουροκαλωδιο η τιμονιερα οταν δε χρησιμοποιειται. Ευτυχως στην γωνιτσα της δεν πιανει πολυ χωρο.

 

---------- Προσθήκη στις 13:39 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 13:39 ----------

 

ναι στην ουσία τα dimmer είναι μεταβλητές αντιστάσεις

 

Τοτε τα trimmer τι ειναι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω σας μαν. :-)

 

To συρταρακι (οπως και γενικα ολο το γραφειο), εγω τα μετρησα-παραγγειλα-εστησα. Μεχρι και την υφη της μελαμινης εγω τη διαλεξα, οπως και το χρωμα του συρταρομηχανισμου. Θα εφτιαχνα και συρταριερα, αλλα μου αρεσε η συγκεκριμενη και τη τσιμπησα. :-)

 

Λοιπον ναι ακουμπαει ο αγκωνας και ειναι πολυ ανετο, απλα επειδη ηθελα φαρδυ -εκτος απο υπερμακρυ- το γραφειο, το συρταρι βγαινει ολιγον τι "μακρια" για γραψιμο στην οθονη. Δεν πειραζει ομως, διοτι βγαινει επισης στην ιδανικη αποσταση για gaming στην οθονη αυτη :-) [Για τα γραψιδια εχουμε και το πανω πληκτρολογιο, του κατεβαστηριου].

 

Εργονομικο ειναι.

Το γραφειο εχει ενα σιδερο 3x4cm στο πισω μερος βιδωμενο στον τοιχο και αλλο ενα τετοιο σιδερο στο πλάι. Το γραφειο ειναι βιδωμενο πανω σε αυτα.

Επισης υπαρχει ενα σιδερο ακόμα κατα μηκος του γραφειου, αλλα κάμποσους ποντους μεσα για να μη φαινεται, το οποιο βοηθαει ΠΟΛΥ το να μη κανει "κοιλια" το γραφειο.

Τελος, υπαρχει κι ενα μεταλλικο ποδι στην γωνια που δεν εχει τοιχο για ευνοητους λογους. Στο μεταλλικο αυτο ποδι, το κατω ακρο ειναι ρυθμιζομενο, ετσι ωστε να μπορω να μπαινοβγαζω το χαλί χωρις καν να μετακινω το γραφειο.

 

Το μονο εργονομικο προβλημα που υπαρχει ειναι οτι επειδη η συρταριερα βγαινει αρκετα χαμηλα (αρκετα, οχι πολυ. Ειπαμε βολευει απο αποψη υψους), κι επειδη η καρεκλα μου εχει ψηλα χερουλια, δεν χωραει να μπει απο κατω αν δεν την χαμηλωνω καθε φορα... Αλλα ποιος νοιαστηκε; Γιατι οταν χωραγε την εβαζα ποτε απο κατω; :P

 

PS: Ο βασικος λογος που μπηκα στη διαδικασια ηταν γιατι ηθελα ενα γραφειο 2,2μ μηκος και δεν εβρισκα πουθενα... Μεχρι 1,8 ειχα βρει και το ειχαν σκετο (χωρις συρταριερα και συρταρι) στα 185 ευρω :S Μετα συνειδητοποιησα οτι ετσι οχι μονο ηρθε οπως ακριβως το ηθελα, αλλα και πολυ φθηνοτερα.

 

Λοιπόν το πήρα απόφαση. έχω γυρίσει όλα τα μαγαζιά να βρω τραπεζάκι για τα αδέρφια κι @@. Θα το φτιάξω μόνος μου. Όσον αφορά την ιδέα του συρταριού, ψήνομαι να το κάνω και για μένα κάτι τέτοιο, γιατί έχω ένα θέμα με την απόστατη από την οθόνη. είμαι πολύ κοντά....13811468.jpg αν και παλιά η φωτό, ο πάγκος παραμένει ο ίδιος, το ίδιο χάλια η απόσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ωραιος ο παγκος σου, αλλα οντως πολυ στενος. [Και το κλασικο καλωδιομανι, απο το οποιο τοσο ηθελα να απαλλαγω!]

Κανε το, δεν θα κοστισει πανω απο ενα 30-40ρι, αααααντε 50 πολυ βαρια.

Για το συρταρι 16ρα μελαμινη (= παχος 1,6cm) ειναι ο,τι πρεπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

poscaman... ίδιο κουτί, ίδια η μία από τις 2 οθόνες, ίδιο mousepad...

 

για dock και τα μπουκάλια νερό δεν μιλάω καν

 

είμαστε γεννημένοι ο ένας για τον άλλον. ΤΕΛΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...