Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Αν το μηκος δεν σε περιοριζει, θεωρω τα 160 λιγα

Πηγαινε παρε καμια γνωμη τοπικα απο ξυλουργο. Μετα αντι για ποδια, παιρνεις συρταριερες alex κτλ. Δλδ εχεις επιλογες αντι για καποιο ετοιμο σετ

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 3/8/2024 στις 5:35 ΜΜ, akoinonitos είπε

Γουστα ειναι αυτα αλλα τα 64 εμενα μου φαινονται λιγα ,το ιδανικο για εμενα ειναι 80cm και εξαρταται και απο την βαση της οθονης ποσο πισω της επιτρεπει να παει. Βεβαια ολα ειναι καο σχετικα με το χωρο που εχεις και τι βολευει τον καθενα

Σε σχέση με τα 50cm που έχω τώρα θα ήταν όαση.

Ευτυχώς έχω βάλει βάση για τη οθόνη και πάει όσο πίσω γίνεται 

20 ώρες πριν, Grisos είπε

Ανάλογα με το budget. Όπως ανέφερε και ο @akoinonitos τα 80cm πλάτος είναι ένα αρκετά safe bet ώστε να μπορέσεις αργότερα να ανέβεις σε ίντσες χωρίς να μετανιώσεις την επιλογή γραφείου ή να κάτσεις να πείσεις τον εαυτό σου ότι "μια χαρά είναι η απόσταση".

Από κει και πέρα, επειδή και γω είμαι στην ίδια φάση κατέληξα ότι καλύτερα DIY με μασίφ και ας πάει λίγο παραπάνω (btw το karlby ΔΕΝ είναι μασίφ, μη κοιτάς που το χρησιμοποιούν παντού και το φορτώνουν χωρίς έξτρα στήριξη). Από θέμα επιλογών μπορείς να πάρεις πόδια σε σχήμα Π, από μαντέμι συνήθως ώστε να αντέχουν βάρος, και επιφάνειες είτε έτοιμες είτε να φτιάξεις. Να κοιτάξεις μονάχα να έχεις 4 εκατοστά πάχος τουλάχιστον. Μια πρώτη επιλογή είναι αυτή:

https://www.homemarkt.gr/el/epipla-esoterikou-chorou/epifaneies-vaseis-trapezion/homemarkt-epifaneia-trapeziou-hm6151-masif-xylo-elatou-se-karydi-verniki-120x80x4-pachos-ek._214475/

η οποία είναι από τις πιο value που βρήκα.

Επειδή είναι κατόπιν κατασκευής μπορείς να αλλάξεις το μήκος αν θες.

Σε εντελώς DIY εγώ πήρα προσφορά από εδώ.

Η οθόνη που έχω τώρα είναι 27" και είμαι κομπλέ δεν νομίζω να πήγαινα σε παραπάνω.

Δεν είναι μασιφ το ξέρω είναι συμπιεσμένο ξυλο με καπλαμα. Γερό θα είναι αλλά σίγουρα καμία σχέση με μασιφ ξύλο.

Έτσι κ αλλιώς θα το έκοβαν στο 170 και αν χρειαστεί βάζεις ένα πόδι στη μέση πίσω.

Και κάνα Λέρου ίσως έχει μασιφ ξύλο αλλά δεν ξέρω αν θα έχει με 4 εκατοστά πάχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...